השוק

הכשרת הישוב הרחיבה אג"ח וזכתה לביקוש יתר בשלב המוסדי

חברת הנדל"ן הכשרת הישוב ביצעה אתמול את השלב המוסדי לגיוס של שתי סדרות אגרות חוב. במסגרת המכרז המוסדי נכתה לביקוש גבוה ובימים הקרובים יתקיים המכרז הציבורי 
מערכת ice | 
עופר נמרודי (צילום צילום רמי זרניגר)
הכשרת הישוב, בניהולו של עופר נמרודי, זכתה אמש להצלחה בשלב המוסדי של גיוס אגרות חוב, בדרך של הרחבת שתי סדרות אג"ח (סדרה 22 וסדרה 23). במסגרת המכרז המוסדי, זכתה החברה לביקוש בהיקף כולל של כ-400 מיליון שקל, ובחרה לגייס סך של כ-260 מיליון שקל. השלב הציבורי צפוי להתקיים בימים הקרובים.
אגרות החוב מסדרות 22 ו-23 מדורגות בדירוג 'ilA-' ע"י מעלות S&P, צמודות מדד עם מח"מ  של 3.1 ו-5 בהתאמה, ללא בטוחות, ובריבית של 1.16% ו-2.28% בהתאמה. הריבית הממוצעת המשוקללת של שתי הסדרות בגיוס שבוצע הינו של כ-1.9%. את ההנפקה הובילה פועלים אי.בי.אי, לצד קונסורציום של חתמים הכולל את איפקס הנפקות, ברק קפיטל חיתום, מנורה חיתום ואפסילון חיתום.
הכשרת הישוב היא חברת נדל"ן הפועלת בישראל בתחום הנדל"ן המניב - קניונים ומרכזים מסחריים, משרדים ותעשייה, ובפולין בתחום הפארקים הלוגיסטיים. כמו כן, לחברה פעילות ייזום למגורים בפולין, והתחדשות עירונית בישראל. מנכ"ל החברה הוא מר עופר נמרודי שהגיב "אנו מודים לציבור המשקיעים על ההיענות היפה בשלב המוסדי, המבטאת שוב את הבעת האמון של שוק ההון בהנהלת החברה, בפעילותה, בחוסנה הפיננסי ובמהלכיה העסקיים. אנו ממשיכים לפעול לקידום מוצלח של פרויקטי הנדל"ן שבייזום, בהתאם לאסטרטגיה עסקית ברורה ובמקביל להמשך חיזוק הקשר עם שוק ההון".

עודד סתר, סמנכ"ל מימון, השקעות ופיתוח עסקי של הכשרת הישוב אמר, "במהלך שנת 2020 ביצעה החברה גיוסי אג"ח בהיקף כולל של כ-750 מיליון שקל, לצד גיוס הון של כ-90 מיליון שקל, בהמשך לגיוס הון נוסף בהיקף של כ-160 מיליון שקל שבוצע בדצמבר 2019. כמו-כן, ביצענו re-finance במערכת הבנקאית, וחתמנו על הסכמי מימון לליווי הקמת פרויקטים בהיקף של כ-750 מיליון שקל נוספים. מהלכים אלו הביאו להוזלה מהותית בעלויות המימון של החברה בשנת 2020 לעומת שנים קודמות. ההנפקה הנוכחית - בריבית משוקללת של כ-1.9% ובמח"מ של כ-4.4 שנים - ממשיכה את המהלך לחיזוק הנזילות של החברה, תוך הארכת מח"מ החוב ובמקביל להוזלה מהותית נוספת בעלויות המימון".תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה