קצרצרים

"עקבו אחר עיתונאים ולקוחות": כתב אישום נגד בכירים ב"רמי לוי"

על פי החשד, בכירים בחברה ניצלו את הגישה שניתנה להם לתשתית רשת פלאפון ובלשו אחר עיתונאים, לקוחות ועובדים בחברה
אייס | 
רמי לוי (צילום Bizportal)
כתב אישום בכפוף לשימוע יוגש נגד בכירים בחברת הסלולר של רמי לוי. כך הודיעה היום (א') פרקליטות מחוז ירושלים. על פי החשד, בכירים בחברה ניצלו את הגישה שקיבלו לתשתית של רשת פלאפון על מנת להתחקות, לבלוש ולחקור אודות אנשים שונים, עובדי החברה ושאינם עובדים ובכללם גם עיתונאים.
החשודים בביצוע העבירות הם מנהל החברה וחתנו של לוי אופיר אטיאס, אחראי האבטחה בחברה שלמה ג'וליאן, סמנכ"ל בחברת "רמי לוי שיווק השקמה בע"מ" שמואל לוי, והקב"ט הראשי של החברה אפרים יהודאי.
בשנת 2011 קיבלה חברת "רמי לוי" רישיון ממשרד התקשורת למתן שירותי רדיו טלפון נייד, בהתאם לכך התקשרה החברה עם חברת פלאפון וקיבלה ממנה גישה למערכות הפעלה שונות של פלאפון, בין היתר למערכת המתעדת נתוני תקשורת ומאפשרת להפיק פלטי שיחות ואיכונים. המערכת נועדה לשימושן של חברות תקשורת לצורך מניעת הונאות בלבד.
על פי החשד, בין השנים 2011-2016 בוצעו מאות בדיקות במערכת, בניגוד למטרת מאגר המידע. החשודים ניצלו לרעה את המערכת על מנת לעקוב אחר אנשים שונים בלא ידיעתם או הסכמתם ותוך פגיעה קשה בפרטיותם. זאת עשו החשודים לצרכים שונים – אישיים ועסקיים, בהזדמנויות רבות ושונות ובאופן שהפך לדפוס פעולה חוזר לבירור עניינים שונים שאותם ביקשה הנהלת החברה או ביקשו הם לברר באמצעות מאגר הנתונים שהופקד בידם.
כך למשל, בשנת 2013 על רקע פריצה לביתו של אטיאס ועל מנת לאתר חשודים בביצועה, ערך ג'וליאן, לבקשתו של אטיאס, בדיקות במערכת על מספרי הטלפון של אנשים שונים. במקרה אחר ביצע ג'וליאן בדיקה במערכת על  מספרו של אדם בשל תביעה קטנה שהגיש כנגד חברת "רמי לוי". במקרה נוסף, ביצע ג'וליאן בדיקות במערכת על מספרם של עיתונאים וזאת על רקע כתבה שלילית שפרסמו על החברה. בדיקות נוספות נעשו לעובדי חברת בת של "רמי לוי" על רקע חשד להקמת ועד עובדים.
הבדיקות המופיעות בכתב החשדות נערכו שלא למטרה לשמה הוקם המאגר ושבגינה נמסר המידע ומבלי שהתקבלה הסכמתם של הנבדקים, תוך הפרת חובת סודיות שנקבעה בדין לגבי ענייניו הפרטיים של אדם ובאופן המהווה בילוש או התחקות אחרי אדם, העלולים להטרידו, ובניגוד להוראות הדין בדבר שימוש במאגר מידע.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה