קצרצרים

בצל דו"ח דנציגר: יו"ר כלל ביטוח דני נוה הודיע על פרישתו

לאחר הגשת הדו"ח של השופט בדימוס, דני נוה מודיע כי לא יגיש את מועמדותו לכהונה נוספת, זאת משום שהממונה על רשות שוק ההון מונע ממנו לקדם את הדחת המנכ"ל: "נכון שלא אשא באחריות לתוצאות החלטה זו"
איתי פת-יה | 
דני נווה
אחרי שהוגש הדו"ח של השופט בדימוס יורם דנציגר על הנעשה בצמרת כלל ביטוח, היו"ר דני נוה הודיע כי יסיים את תפקידו בסוף השנה. אמש (א') הודיע נוה כי לא יגיש את מועמדותו פעם נוספת לתפקיד יו"ר דירקטוריון חברת הביטוח, ויסיים את דרכו בחברה עם פקיעת כהונתו הנוכחית בסוף 2020.
נוה תולה את פרישתו בכך שמשה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון לא אפשר לו לכנס ישיבה בה יצביעו על הדחת המנכ"ל יורם נוה. "לפני כחודש וחצי, לאור ביצועיה העסקיים של החברה, ביקשתי לקדם מהלך של החלפת מנכ״ל כלל ביטוח", מזכיר היו"ר, "סברתי כי החלפת המנכ״ל בעיתוי הזה נחוצה כדי להשיג תפנית עסקית משמעותית לכלל ביטוח כבר בשנת 2021, לטובת החברה.
"כבוד השופט דנציגר קבע בדו״ח שפרסם השבוע שפעלתי להחלפת המנכ״ל, בשיקול דעת עצמאי ומתוך הבנתי את טובת החברה, לאחר שלא חלה התפנית העסקית המהותית שכלל זקוקה לה. ביקשתי עוד לפני כחודש וחצי, ביום ה-4/5/20; לזמן ישיבת דירקטוריון לדיון בהחלפת המנכ״ל והדבר נמנע ממני".
 
קראו עוד ב-ice
"גם כעת לאחר הגשת דו״ח דנציגר עדיין נמנע ממני לזמן דירקטוריון לשם דיון על כך", ממשיך נוה. "לטעמי, הדבר עומד בניגוד לחובתי כדירקטור וחובתי כיו״ר בכלל ביטוח. משסברתי שצריך להחליף מנכ״ל והדבר נמנע ממני, נכון שלא אשא באחריות לתוצאות החלטה זו. עד למועד סיום כהונתי אמשיך ואפעל בזהירות, באחריות, בשיקול דעת וללא משוא פנים לטובת החברה".

מדירקטוריון כלל ביטוח נמסר: "דירטוריון כלל ביטוח וכלל החזקות מודה ליו"ר על שהחליט לשים את טובת החברה מעל לכל שיקול אישי. אין בהחלטתו כדי לייתר את הדיון בממצאי הדוח על כל המשתמע מהם, הליך שכבר החל".
הדו"ח של דנציגר קבע כי נוה פעל בתום לב כשנפגש עם בעלי המניות מורי ארקין ואייל לפידות, אולם המסקנות בו לא היו חד משמעיות באשר להמשך כהונתם של היו"ר נוה והמנכ"ל יורם נוה בחברה. לאחר פרסום הדו"ח, ההערכות היו כי היו"ר והמנכ"ל לא יוכלו אחרי הפרשה להמשיך ולכהן זה לצד זה – כך שאחד הצדדים יאלץ לעזוב את החברה.
אחת הסברות היא שהיו"ר נווה העדיף כעת לסיים מטעמו את דרכו בכלל, ולהימנע ממצב בו המהלך להדחת המנכ"ל היה נכשל, או מתרחיש שלילי עוד יותר עבורו בו לא היו מאריכים את כהונתו שלו כיו"ר – שכן לא עצר קודם לכן את הירידה המתמשכת בביצועי החברה תחת ניהולו של יורם נוה. בדומה לכך, לפי חלק מההערכות, מאחורי כוונת היו"ר להחליף את המנכ"ל עמד ניסיון של הראשון למלט את עורו מפני הדחה שלו עצמו בסוף השנה, ועל כן ביקש לרצות את בעלי המניות.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה