חדשות

נתניהו לקראת אישור הסכם השלום בכנסת: "יום שמעטים כמוהו היו בתולדות המדינה"

המליאה התכנסה כדי לאשר את ההסכם עם איחוד האמירויות. קריאות ביניים רבות בזמן נאום יו"ר האופוזיציה לפיד, שגם ביקר את ראש הממשלה על ניהול משבר הקורונה. סמוטריץ' תקף אותו: "מי שלא מסוגל להתעלות אל גודל המעמד, לא ראוי להנהיג את העם הזה"
מערכת ice | 
ראש הממשלה נתניהו בכנסת (צילום צילום מסך, ערוץ הכנסת)
הכנסת התכנסה הבוקר (חמישי) כדי לאשר את הסכם השלום עם איחוד האמירויות, לאחר שאושר על ידי הממשלה מוקדם יותר השבוע. במליאה נאמו ראש הממשלה נתניהו, יו"ר האופוזיציה לפיד וראש הממשלה החליפי ושר הביטחון גנץ בזה אחר זה. 
ראש הממשלה נתניהו אמר כי "זהו יום שמעטים כמוהו היו בתולדות המדינה. אנו מביאים הסכם שלום - אין בו מכתבי צד סודיים, אין בו נספחים עלומים. אנו מהדקים היום את יחסינו עם האמירויות ועושים זאת במקביל למאבק הבלתי פוסק שלנו בקורונה".
 
עוד אמר ראש הממשלה: "תמיד האמנתי ששלום אמת מגיע רק מתוך עוצמה, ולא מתוך חולשה. באזורנו החזקים שורדים, עם החזקים כורתים בריתות, בעוד החלשים נרמסים. בשנים האחרונות התרחש דבר ענק, מדינות מוסלמיות רבות מבקשות את קרבתנו, רואות את עוצמתנו ומשנות את גישתן כלפינו. ישראל שנתפסה עשרות שנים כאויב, נתפסת היום כבת ברית איתנה". 
 
נתניהו המשיך וציין כי "לפלסטינים הוצעו במהלך השנים הצעות נדיבות ביותר, אבל הם דחו אותן פעם אחר פעם. אם נחכה להסרת הווטו הפלסטיני, נחכה זמן רב. אנחנו נמשיך לצעוד להרחבת השלום עם העולם הערבי. עשינו זאת עם האמירויות, עושים את זה עם בחריין ונעשה את זה עם עוד מדינות". 
יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד נאם אחרי נתניהו ופתח במחמאות: "ההסכם עם איחוד האמירויות הוא הסכם מצוין. אני מברך את ראש הממשלה, אני מברך את אזרחי ישראל. זה הסכם טוב, נכון ומדובר בהישג ראוי. ראש הממשלה נוהג להתלונן על כך שלא מפרגנים לו. הנה פרגנתי לו. הסכם מצוין".

(יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד, ערוץ הכנסת)
בהמשך, בחר לפיד לתקוף את נתניהו: "כשמגיע - מגיע, וכשלא מגיע - לא מגיע. ככה זה עובד. אם אתה רוצה שיפרגנו כשמצליח לך, תיאלץ לקבל את הביקורת כשלא מצליח לך. לא יכול להיות שתדרוש מאתנו גישה אובייקטיבית כלפי הצלחות, אבל בכל פעם שיגידו לך שנכשלת, תטען שמדברים מהפוזיציה".
לפיד אמר כי "ש לנו משבר כאן, פה בבית. ופה בבית הכישלון שלך בניהול המשבר הוא מחדל שהמדינה לא ידעה כמותו. הגיע הזמן למנהיג שיעשה הסכם שלום פה בבית, בין הישראלים. אדוני, הגיע זמנך ללכת".
מי שביקר את דבריו של לפיד היה חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', שכתב בטוויטר: "מי ששמע עכשיו את מופע האיימים של יאיר לפיד במליאת הכנסת מבין למה אין שום סיכוי שהאיש הזה יהיה אי פעם ראש ממשלה בישראל. מי שלא מסוגל להתעלות אל גודל המעמד, להיות ענייני ברגע ההיסטורי הזה, ולשים בצד את ההתכתשויות הפוליטיות לא ראוי להנהיג את העם הזה. לפיד פשוט מנותק". 
 
אחרי לפיד עלה לנאום גנץ, שנשא נאום ארוך במסגרתו הפנה גם הוא ביקורת לנתניהו. "לצד ההסכמים שאנו מביאים ממדינות רחוקות, חשוב שנזכור את החובה לשקם ולחזק את הקשר עם שכנותינו הקרובות, ירדן ומצרים. הקשר הוזנח בשנים האחרונות, באופן שפוגע באינטרסים של ישראל". 
גנץ פנה לנתניהו וקרא לו "לחדול מעיסוק אובססיבי במערכות השלטון ולחדול מלהתייחס אליהם כאילו יושבים שם אויבי העם". בנוסף, קרא גנץ לנתניהו לפעול למינויי בכירים בשירות המדינה שתקועים כבר זמן רב. "תפקידנו הוא לחזק ולבנות את הדמוקרטיה הישראלית, לעשות שלום בתוכנו ולא רק עם שכנינו, למנות את האנשים שיובילו את המדינה יחד איתנו במשטרה, בפרקליטות, במשרד האוצר. לתת להם לשרת את הציבור ולהפסיק את ההסתה נגדם".
  
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה