חדשות

משלחת קרן המטבע הבינ"ל מתחילה את דיוניה ותגיש דו"ח ראשוני לשר האוצר ולנגיד בנק

המשלחת השנתית של קרן המטבע הבינלאומית מתחילה בדיוניה עם ישראל בשל משבר הקורונה. דו"ח מפורט לשר כץ ולאמיר ירון יוגש ב-18 בנובמבר. דו"ח שכזה הוא בעל השפעה על דירוג המשקים הנסקרים ועל המלצות הבנקים להשקעות בישראל
כפיר אדר | 
פרופ' אמיר ירון (צילום דוברות בנק ישראל)
המשלחת השנתית של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) פותחת היום את דיוניה עם ישראל. בשל משבר הקורונה, כאשר הדיונים יתקיימו השנה בשל המצב באופן מקוון. יחד עם ראש המשלחת הנוכחית, איבה פטרובה, ישתתפו בדיונים הכלכלנים: אנריקה קיוריאל, סנג גואן טו וג'ינג ז'ו.
כמדי שנה תקיים המשלחת התייעצויות עם ראשי המשק, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. המשלחת תיפגש עם נגיד בנק ישראל, פרופסור אמיר ירון, מנהל חטיבת המחקר פרופסור מישל סטרבצ'ינסקי ובכירי בנק ישראל, ועם מ"מ מנכ"ל משרד האוצר, ערן יעקב, הכלכלנית הראשית, שירה גרינברג ובכירי המשרד. בנוסף תקיים המשלחת פגישות עם בכירים ממשרדי ממשלה שונים, רשות שוק ההון, הרשות לניירות ערך והבנקים המסחריים.
עם תום הדיונים, ב-18 בנובמבר, תעביר המשלחת דו"ח ראשוני לשר האוצר ולנגיד בנק ישראל. לאחר מכן ייכתב בוושינגטון הדו"ח השנתי המפורט, אשר יוגש לדיון במועצת המנהלים של קרן המטבע, כפי שנהוג לגבי כל מדינה חברה בקרן. דו"חות קרן המטבע זוכים לתפוצה רחבה ועניין רב, בשוקי הכספים העולמיים ויש להם השפעה על דירוג המשקים הנסקרים ועל המלצות הבנקים להשקעות בעולם לגבי השקעות במשק הישראלי.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה