חדשות

סגר שלישי בעוד חודש? פרויקטור הקורונה דורש הטלת סגר בהגעה ל-2000 נדבקים

התכנית המתגבשת של פרופ' נחמן אש, כפי שהציג אותה בפני בכירים במשרד הבריאות, מעלה את האפשרות של סגר שלישי בעוד מספר שבועות. פרויקטור הקורונה ימליץ על יציאה לסגר בהגעה ל-2,000 נדבקים ביום
יהודה לוינגר | 
נחמן אש (צילום האתר הרשמי של איגוד רופאי בריאות הציבור בישראל)
הממונה על המאבק בנגיף הקורונה, פרופ' נחמן אש, דורש ממשרד הבריאות הערב (רביעי) הטלת סגר שלישי בישראל באם יגיעו מספר הנדבקים לכ-2,000 ביום. בעקבות העלייה במספר הנדבקים, המשמעות היא שבעוד כחודש יוטל סגר שלישי.
על פי הדיווח בכאן חדשות, פרופ' אש גיבש תכנית מחמירה בפני בכירים במשרד הבריאות, והמלצה ליציאה לסגר עם 2,000 נדבקים ביום והיציאה מהסגר תהיה עם 500 נדבקים ביום. המספר הנוכחי בישראל הוא 821 נדבקים ועלייה איטית לכן ישנה אפשרות שבעוד כמה שבועות יחזור הסגר.
היתרון ביציאה מהסגר הוא שעם הירידה בכמות הנדבקים, לאזור ה-100-200 וירידה במקדם ההדבקה. יוכלו אזרחי ישראל ליהנות מהקלות בתקנות הקורונה והפיכתה למדינה ירוקה.
על פי הדיווח, בכירים במשרד הבריאות מעריכים כי אם תימשך העלייה במספר הנדבקים, ישקלו מחדש שבוע הבא את ההחלטה שהתקבלה בהחזרת תלמידי ה'-ו' לבתי הספר, וזאת על אף שעל פי הנתונים החזרת מערכת החינוך לא העלתה את מקדם ההדבקה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה