חדשות

התושבים טוענים לניצול: האם שירותי העירייה יותנו בבדיקת קורונה?

על פי טענות של תושבים באריאל, העירייה לכאורה מחייבת בדיקה כדי לקבל שירותים בסיסיים  בגלל תמריץ בשל כמות הבדיקות, העירייה: "לא חייבים לבצע את הבדיקה כמו שלא חייבים להגיע לפעילות העירונית שהיא לא פעילות חובה".
כפיר אדר |  2
בדיקת קורונה (צילום freepik)
בעקבות התמריץ על סך עשרה מיליון שקלים שהובטח לרשויות תמורת כמה שיותר בדיקות קורונה, תושבים באריאל טוענים לכאורה כי בעירייה שוברים שיאים של ניתוק מוחלט וחוסר אכפתיות מהתושבים, כאשר מעכשיו, כמעט כל פעולה עירונית מחייבת בדיקת קורונה, כך נטען. 
העירייה מחייבת תושבים לדבריהם, וכן נוער וילדים קטנים בבדיקת קורונה כדי לקבל שירותים בסיסיים כמו  להיכנס לפעילות בתנועת הנוער, להשתתף בחוגים ואפילו רק כדי לאסוף שקית ספרים מחוץ לספריה ומבלי להיכנס אליה - התושבים נדרשים להוכיח שעשו בדיקת קורונה.
תושבים גורסים כי לאחר הסגר הראשון ראש העיר לא הסכים לפתוח את הספרייה למרות פניות חוזרות ונשנות אליו מצד תושבי העיר למרות שבישובים שונים בארץ מצאו מתווים שיאפשרו החלפת ספרים לתושבי העיר, אך לפתע עכשיו מעוניין לפתוח את הספרייה כי גילה שבאמצעותה יוכל "לנצל את תושבי העיר כדי לקבל תקציבים", לכאורה למרות שאסור להפלות מתן שירות בין תושבים ולחייב לעשות בדיקה רפואית כשאין בה צורך רפואי. העיריה  סגרה על פי הטענות את גני השעשועים בסס"לים בסגר השני ללא כל סיבה או הוראה של משרד הבריאות.
הפעם התושבים זועמים: הנוער נרקב בבית במקרה הטוב ומדרדר להתמכרויות ואלימות כי אין לו תעסוקה, אין ספרים ואין שום רצון מציגו לנסות למצוא פתרונות יצירתיים לנוער כמו בערים אחרות כנראה שמכיוון שהדבר היחיד שמעניין אותו הוא לקבל תקציב, ולכן אפילו בילדים ונוער הוא משתמש שימוש ציני כדי להרוויח כספים. 
  "זה לא חוקי לדרוש בדיקות קורונה. זהו מחדל ורמיסת זכויות בסיסיות של פרטיות וחיסיון רפואי. מחר הוא יחליט לחסן אותנו בכוח תמורת כמה שקלים ומה אז?", סיפרו תושבות שקוראות להתערבות מיידית בנושא מחברי כנסת וגופים רלוונטים.
עיריית אריאל מסרה ל-ice: "העיר אריאל לא מקבלת תמריצים/כספים מכמות נבדקים זהו שקר גס!!! בריאות התושבים בעת הזו עומדת בראש סדר העדיפות העירונית והמטרה לשמור על עיר ירוקה על מנת לאפשר לתושבים אורח חיים כבשגרה. אנו פועלים לקטוע שרשראות הדבקה ולאתר אנשים, ללא תסמינים, שנדבקו מהנגיף. לכן אנו מחייבים, לפני כניסה לפעילות עירונית בדיקת קורונה ללא תשלום. יש להדגיש, לא חייבים לבצע את הבדיקה כמו שלא חייבים להגיע לפעילות העירונית שהיא לא פעילות חובה. בדיקות קורונה לאיתור ״סמויים״, עמידה על הכללים - מסכה, מרחק והיגיינה ישמרו על הבריאות של כולנו ועל העיר אריאל עיר ירוקה".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לא לשלם ארנונה
  אזרחית עם זכויות 11/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תגובה חצופה של העירייה! אם לא חייבים להשתתף בפעילויות עירוניות אז גם לא חייבים לשלם ארנונה! הפעילויות הללו הן מכספי הציבור! לתבועה את העירייה דחוף!
  סגור
 • 1.
  בושה (ל"ת)
  איציק 11/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור