חדשות

ה-FDA אישר שימוש חירום בחיסון לקורונה של פייזר, הממשל האמריקאי איים?

מנהל התרופות אימץ את עמדת ועדת המומחים ואיפשר  את הפצת החיסון בארצות הברית כבר בימים הקרובים. בבית הלבן לחצו על ראשי הוועדה: "אשרו או תתפטרו". יו"ר הבריאות העולמי מקצה מיליארד חיסונים למדינות בעלי הכנסה נמוכה ובינונית
מערכת ice | 
חיסון לקורונה (צילום pixabay)

אחרי שוועדת המומחים נתנה את אישורה, גם מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אישר היום (שבת) באופן רשמי וחתום את החיסון של חברת פייזר לקורונה לשימוש חירום. החיסון יחל להינתן בארה"ב בימים הקרובים ובהמשך יופץ לרחבי העולם, כולל ישראל.

ראש ה-FDA, הד"ר סטיבן האן, בתדרוך לעיתונאים: "לא עיגלנו פינות, אתחסן בעצמי. 2020 הייתה שנה של טרגדיה והרבה עצב, אבל היא שנה שנזכור גם בזכות ההישגים המדעיים חסרי תקדים שיהדהדו לדורות קדימה. אנחנו מודעים לדאגה של חלק מהציבור ממהירות הפיתוח. אבל אנחנו מאוד שקופים במידע".


בהחלטת מינהל התרופות והמזון האמריקני שאישר להתחיל לחסן בני 16 ומעלה: צוין כי: "המאמצים להאצת פיתוח החיסון לא פגעו בסטנדרטים מדעיים או באמינות הליך הבדיקה שלנו". טראמפ הבטיח: "החיסון הראשון - תוך פחות מ-24 שעות".

אגב, על פי מספר דיווחים בארצות הברית, בבית הלבן איימו על חברת פייזר לאשר את התרופה ביממה הקרובה, אחרת יצטרכו להתפטר מטיפול בחיסון לקורונה. הממשל האמריקאי זירז את ההליך שעות בודדות לפני שהגיעה ההודעה הרשמית ממינהל התרופות ב"וושינגטון פוסט" דווח כי ראש הסגל בבית הלבן מארק מדוז הורה לנציב ה-FDA ד"ר סטיבן האן להגיש את התפטרותו אם לא תתקבל החלטה לאשר סופית את החיסון של פייזר עד שבת.
בינתיים, יו"ר ארגון הבריאות העולמי אמר כי מיליארד מנות חיסונים לקורונה שמורות למדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית. כמו כן, הארגון בוחן את האפשרות להעניק לחיסוני פייזר, מודרנה, ואסטרהזניקה אישור חירום, שיאפשר הפצה במדינות הללו.

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה