חדשות

חוגגים חנוכה בבלפור: המפגינים הגיעו שבוע 25 ברציפות למחות מול בית ראש הממשלה

אלפי מפגינים הפגינו מול מעון משפחת נתניהו בירושלים עם מוצגים בצורת הצוללות ושלטים נגד שלטונו. בקריים מיניסטר זועמים: "בשירות הנאשם מבלפור רומס דורון ידיד זכויות יסוד בדמוקרטיה ומונע מאיתנו לממש את זכותנו למחות"
כפיר אדר |  1
ההפגנה בבלפור (צילום קריים מיניסטר)
שבוע 25 ברציפות, לצד המחאות בצמתים ובגשרים, תנועות המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיעו גם הערב (שבת) למחות מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבלפור, עם מיצגי מחאה של צוללות מתנפחות, שלטים וכמובן מגפונים.
כמה אלפים בודדים של מפגינים מהתנועות השונות - קריים מיניסטר, הדגלים השחורים, התנועה לאיכות השלטון ועוד אנשים פרטיים שהצטרפו למחאה, הגיעו מול בית משפחת נתניהו וכמובן השמיעו את קולם בנוגע לשחיתות לכאורה בה מעורב ראש הממשלה וכן תפקודו במהלך הטיפול בקורונה.
 
בקריים מיניסטר טענו: "המשטרה מונעת מהמפגינים להגיע להפגין בכיכר וינגייט שמאחורי המעון. מחסומים  וניידות הוצבו בכל דרכי הגישה ושוטרים רבים פרוסים בשטח ומונעים את חופש התנועה ממי שנחשדים כמפגינים. המשטרה מפנה את כל מי שחשוד כמפגין אל "מתחם ההפגנות" שהגדירה מראש בכיכר פריז בדרכים עוקפות.
עוד נמסר: "בשירות הנאשם מבלפור רומס דורון ידיד זכויות יסוד בדמוקרטיה ומונע מאיתנו לממש את זכותנו למחות. אין קו אדום שמשטרת ירושלים לא תחצה כדי להגן על הנאשם ולחבל במחאה. אסור שדורון ידיד יהיה מפכ"ל".
דוברות המשטרה (ירושלים) מסרה לגבי היערכותה למחאות הערב בירושלים: "משטרת ישראל ערוכה לקיומן של המחאות הצפויות להתקיים הערב, סמוך למתחם בית רה"מ. כוחות המשטרה פרוסים באזור כיכר פריז, רחוב עזה, בן מימון והרחובות הסמוכים על מנת לאפשר את חופש המחאה לכלל האזרחים, לשמור על בטחון הציבור, הסדר הציבורי ובריאות הציבור".
"המשטרה שבה ומדגישה, כי היא פועלת לאפשר קיומן של מחאות לכלל המפגינים, אך יחד עם זאת לא תאפשר כל הפרה של הסדר הציבורי, ותפעל בנחישות נגד כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי או לפגוע בקיומן התקין. משטרת ישראל קוראת לכלל המשתתפים במחאות להקפיד על הנחיות משרד הבריאות, לעטות מסיכות כנדרש ולשמור על ריחוק חברתי, למען שמירה על בריאות כלל הציבור וכוחות המשטרה".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הדלדול במספר המפגינים בגלל שרבים נמצאים בדובאי.
  יאל 12/2020/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יחזרו אחרי החג למחות על המצב הכלכלי.
  סגור