חדשות

האקרים איראנים: הצלחנו לחדור למערכות התעשייה האווירית

קבוצת ההאקרים Pay2Key טוענת כי הצליחה לבצע מתקפת סייבר מוצלחת על אלתא מערכות. הקבוצה האיראנית פועלת בשיטת כופרה שמועברת בסופו של דבר למשטר האיראני
ארנולד נטייב | 
סייבר תעשיית אוויר (צילום Freepik, יוטיוב)
קבוצת האקרים איראנית בשם Pay2Key טוענת היום (ראשון), כי ביצעה מתקפת סייבר מוצלחת על אלתא מערכות, חברת בת של התעשייה האווירית. קבוצת Pay2Key טוענת כי הצליחה לפרוץ לשרתים של התעשייה האווירית ולגנוב מידע רגיש. על פי דיווחים, בתעשייה האווירית מנסים להכיל את האירוע. 
מוקדם יותר רמזה קבוצת ההאקרים על הפריצה ותייגה בעמוד הטוויטר שלהם את העמוד של התעשייה האווירית, וככל הנראה את אחד העובדים במקום, תוך כדי שהם שואלים את העובד אם הוא עדיין משתמש בסיסמא הזאת, דבר אשר רומז על כך שהם הצליחו לפרוץ למחשבים של החברה.
ביום חמישי Pay2Key פרסמו סקר בו הם שאלו את העוקבים שלהם לאן לדעתם יותר קשה לפרוץ, כאשר בסקר ניתנו שלושה אפשרויות: משרד הבריאות, משרד התחבורה והתעשייה האווירית שברוב קולות (83%), זכתה על פי הסקר לחברה המוגנת ביותר בפני פריצות סייבר.
יום למחרת הסקר הם כתבו בטוויטר: "תודה לכל המצביעים, גם אנחנו חשבנו ככה (שקשה לפרוץ לתעשייה אווירית), אבל לפעמים דברים משתנים". עדיין מוקדם לדעת האם מדובר באמת בפריצה מוצלחת שהצליחה באמת לדלות מידע מתוך התעשייה האווירית או אם זו סתם התרברבות מצד קבוצת האקרים האיראנית, עד כה אין התייחסות רשמית של גורמים ישראלים לנושא.
כבר ביום חמישי פרסמנו ב-Ice אודות מתקפת הסייבר, אך כעת אנו רואים התפתחות נוספת בנושא, כאשר  האקרים רומזים שהפריצה הצליחה. על פי צ'ק פוינט קבוצת האקרים Pay2Key פועלים בשליחות איראנית, כאשר הם דורשים תשלום כופר על סך 7-9 מטבעות ביטקויין שמועברים לאחר מכן באופן ישיר לזרועות הממשל האיראני.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה