חדשות

ההגבלות נכנסו לתוקף: אלו ההנחיות והקנסות בסגר השלישי

אסור לשהות בבית אחרים או לצאת ממקום המגורים מעבר למגבלת האלף מטר למעט לצרכים חיוניים. במסגרת הסגר ייסגרו מקומות ציבוריים, בילוי, מסחר ועוד. ומה לגבי החינוך ומקומות העבודה?
כפיר אדר |  4
סגר מלא
הסגר השלישי אליו נכנסת מדינת ישראל, בתקווה שהוא האחרון בהחלט, נכנס לתוקף. שוב, במטרה לבלום את התחלואה הגואה וכשחלק מהאזרחים כבר החלו לקבל את החיסונים. ice עושה לכם סדר עם כל החוקים וההגבלות שאתם צריכים לדעת.
1. קביעת הגבלות על יציאה ממקום המגורים מעבר ל-1,000 מטר, למעט חריגים כמו: יציאה להתחסן, טיפול רפואי או סוציאלי, הפגנה, הליך משפטי, יציאה לצורך פעילות ספורט (שלא בדרך של הגעה למקום בכלי רכב), העברת קטין בין הוריו הפרודים, יציאה למקום עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת, יציאה לצורך השתתפות בהלוויה, בחתונה או בברית (בכפוף למגבלת ההתקהלות). קנס על הפרה: 500 שקל.
2. איסור יציאה ממקום המגורים לצורך שהייה במקום מגורים של אדם אחר.
3. סגירה של מקומות ציבוריים ועסקיים למעט חנויות חיוניות: מזון, היגיינה, אופטיקה, בית מרקחת, מוצרי חשמל ומוצרים הדרושים לתיקונים חיוניים בבית.
4. סגירה של יחידות אירוח וצימרים, גן חיות, ספארי שמורת טבע, גנים לאומיים, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה; מקום למתן טיפול שאינו רפואי, לרבות מספרה ומקום למתן טיפולי יופי וקוסמטיקה; מקום למתן טיפול רפואה משלימה; דרייב אין לצפיה בסרטים; קניון או שוק קמעונאי ומוזאון, וכן ביטול האפשרות לפתיחת בית אוכל בדרך של איסוף עצמי.
5. בנוגע למקום המשמש לאימוני ספורט - תתאפשר הפעלה של מקום המשמש לאימון או תחרות של ספורטאי מקצועי בלבד.
6. ביטול האפשרות לקיים שיעורי נהיגה מעשיים ואיסור על ארגון או השתתפות בטיול מאורגן.
חינוך: לימודים כרגיל בגילאי 0-6 ובכיתות א-ד ו יא-יב, לא יקוימו לימודים מכיתה ה' ועד י'. תיאסר פעילות בשטח פתוח, יאסרו לימודים מעשיים במוסד להשכלה או הכשרה מקצועית לבגירים, לימודים בכיתות י"ג ו-י"ד שהם לימודי המשך ללימודים בתיכון המיועד לנוער נושר או בסיכון, ופעילות של תנועות נוער. תמשיך להתקיים פעילות לתלמידים בחינוך המיוחד ולנוער נושר ונוער בסיכון, וכן פנימיות, לימודים בכיתות עולים וגישה למוסד להשכלה או הכשרה מקצועית לבגירים לצורך למידה מקוונת ממנו לתלמידים הזקוקים לכך. ייאסר קיום טיולים.
כמו כן, ועדת השרים לקורונה קבעה, מקומות העבודה המעסיקים מעל 10 עובדים לא יוכלו לאפשר שהייה בו זמנית של עובדים בשיעור שעולה על 50% ממצבת העובדים במקום העבודה, או 10 עובדים, לפי הגבוה מביניהם, למעט חריגים אלה: מקומות עבודה המספקים שירותים חיוניים, מפעלים למתן שירותים קיומיים, מפעלים בעלי היתר מיוחד להעסקת עובד בשעות המנוחה ומקומות עבודה שעוסקים בעבודות בינוי או תשתית, תעשייה ביטחונית ומפעלים תומכי ביטחון (שלגביהם יחולו מגבלות אחרות). מעבר למגבלה האמורה, יידרש המעסיק להמשיך לעמוד בתנאי התו הסגול. בנוסף, ועדת השרים לקורונה אישרה את הצעת ההחלטה של משרד הבריאות לביטול ההכרזה על אילת וים המלח כאיים ירוקים. ביטול ההכרזה ייכנס לתוקף ביום שני, 28.12.20.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  קנה ביקר
  נזהר מביבי 12/2020/28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החיסונים נקנו ביוקר כדיי שלבי יהיה לומר השגתי לכם,אבל בעצם הוא מבזבז תקציב בכוונה תחילה צריך להיזהר ולבדוק אותו ,מניסיון מוזר של איש כלכלה למבזבז קופה ציבורית למשבר
  סגור
 • 3.
  טעות בכתבה
  הילה 12/2020/27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הלימודים במתכונת רגילה- תקנו את השגיאה באינפורמציה בבקשה
  סגור
 • 2.
  מכוני טיפוח ויופי
  ציקי 12/2020/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בפסקה תחת הכותרת , ובפסקה 4 המסר שונה
  סגור
 • 1.
  ישראל -הראשונה בעולם להשגת חיסונים לאזרחים
  ארנון תל-אביבי 12/2020/27
  הגב לתגובה זו
  1 2
  בישראל התחילו שבוע קודם לכל העולם . בקנדה יתחילו רק באמצע ינואר 2021 . תודה לרוה"מ בנימין נתניהו שהצליח להביא לישראל כמויות חיסונים והערכות מערכת הבריאות לחיסונים מהירים ודואג לאזרחי ישראל .
  סגור