חדשות

עיתונאי הארץ הורחק בכוח מהפגנה, מועצת העיתונות יצאה נגד המשטרה

לאחר ניסיון ההרחקה של כתב "הארץ", העיתונאי ג'וש בריינר מזירת ההפגנה בבלפור, מועצת העיתונות מתייצבת להגנתו. "מועצת העיתונות קוראת לפיקוד המשטרה לתדרך את השוטרים בשטח לבחון תחילה את הצהרת העיתונאי, לפני שהם פותחים בניסיון להרחיקו מן השטח"
ארנולד נטייב |  1
ההפגנה בבלפור (צילום קריים מיניסטר)
לאחר ניסיון ההרחקה של כתב "הארץ", העיתונאי יהושע (ג'וש) בריינר, אמש (שבת), מזירת הפגנה בבלפור, כעת מגיעה תגובת מועצת העיתונות למקרה.
"לאחר שעיכבה כתב שסיקר מקרוב את הנעשה, וזאת גם כשחזר והצהיר כי הוא נמצא במקום במסגרת עבודתו העיתונאית, קוראת מועצת העיתונות לפיקוד המשטרה לתדרך את השוטרים בשטח לבחון תחילה את הצהרת העיתונאי, לפני שהם פותחים בניסיון להרחיקו מן השטח".
"אם נמצאה בידו תעודה המעידה על מקצועו, יש להניח לו להמשיך במלאכת הסיקור ללא הפרעה נוספת, זאת גם כשהסיקור מן השטח אינו מחמיא לפעילות המשטרה", אמרו במועצת העיתונות.
בסרטון שרץ ברשתות החברתיות ניתן לראות כיצד המשטרה מונעת בכח מבריינר לסקר את המאורע ללא התייחסות לטענותיו כי הוא עיתונאי שנמצא שם במסגרת תפקידו:
 
עוד אמרו כי: "המועצה מדגישה כי ככל שהמשבר הכלכלי-בריאותי-ממשלי מחריף ומוצא ביטוי בהפגנות שטח ובמשבר חברתי רצוף עימותים וחסר תקדים – כך מוטלת על העיתונאים והעיתונאיות בשטח משימה מאתגרת יותר, שהיא גם שליחות ציבורית חיונית לריקמת החיים הדמוקרטיים בישראל: להביא במילים ובצילום את תמונת המצב כמות שהיא. על המשטרה לכבד זאת גם בתרחישים טעוני מתחים ולהטמיע את המסר בשורותיה".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מועצת העיתונות?
  אכפתלי 01/2021/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה תפקידה ? להטיל רפש על שוטרים, שממלאים את תפקידם בהפגנה,שכבר מצתה את עצמה לפני כמה חודשים. למועצה האידיוטית הזו, שתדאג לדיווח עיתונאי נקי מאינטרסים. בינתיים העיתונאים והדיווח שלהם הפכו לבדיחה. שהמועצה הזו תתחיל לנקות אורוות. מפגיני בלפור הפכו מכורים לרק לא ביבי,בזכות הכסף והאידאולוגיה העקומה שהזרקתם להם לווריד. מועצת העיתונות חחחחח
  סגור