חדשות

אלי אבידר בראיון ל-ice: "נתניהו מומחה מאוד קטן בכלכלה, ולא מדינאי גדול"

חבר הכנסת מישראל ביתנו, ממובילי מחאת בלפור, עם ביקורת חריפה על התקשורת: "לא עושה את עבודתה, מעדיפים שלא להתעמת עם לשכת ראש הממשלה", מה יש לו נגד נתניהו? "דורס את הדמוקרטיה", ומה הסיכוי של ליברמן בבחירות |  ראיון
יהודה לוינגר |  76
אלי אבידר (צילום אוליבר פיטוסי פלאש 90)
חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו, עוד לא שנתיים בכנסת וכבר נחשב אחד הקולות הבולטים במליאה. איך חבר כנסת מהימין מגיע להיות אחד ממובילי מחאת השמאל ומה יש לו כך כך נגד נתניהו? "כאשר הוא וכל מערכת התעמולה שלו מספרים לכל העולם שהוא ממוחה גדול בכלכלה, אני זכאי להביע את דעתי - הוא מומחה מאוד מאוד קטן".
אבידר הגיע לכנסת רק באפריל 2019, וזאת כדי לקדם את נושאי חוץ וביטחון שהיו חלק משמעותי בחייו המקצועיים. אבל במהלך עבודתו השתנתה משימת חייו הנוכחית: "תוך כדי עבודתי כחבר כנסת נבהלתי מדריסת הדמוקרטיה וזה הפך להיות הנושא החשוב ביותר מבחינתי. אין לי ספק ששמירת הדמוקרטיה ויציבות יסודות הדמוקרטיה יהיה הנושא הכי חשוב שילווה אותי בקדנציה הבאה ובבאות אחריה".
לאחר המהומות בוושינגטון, השוות בין ההתנהלות של טראמפ שהובילה לאלימות לזו של נתניהו, עד כדי כך? "אם התקשורת הישראלית הייתה עושה את התפקיד שלה ועושה השוואה בין מה שאמר טראמפ ומה שאמר נתניהו בחודשים האחרונים, אז לא רק שיש הקבלה מלאה, אלא שנתניהו היה יותר קיצוני. אבל התקשורת לא עושה את התפקיד שלה".
התקשורת לא חשודה בהטייה לטובת נתניהו: "התקשורת חשודה אצלי באי עשיית העבודה שלה. התקשורת הייתה אמורה לבחון את כל התהליכים שמתרחשים, אמורה לעושת מה שפעם היא עשתה: בדקה את התהליכים, את הכוונות, את ההדלפות. אני אביא לך דוגמא: לא יכול להיות שכל אמצעי התקשורת לא הצטרפו לעתירה ששמה את כל דיוני הקורונה תחת חיסיון של 30 שמה -  לא ייתכן".
מה הסיבה לכך? "הם חוששים, הם עברו כתישה מלשכת ראש הממשלה ומעדיפים לא להתעמת איתה".
ועדיין, יש שיגידו שהתקשורת פועלת באופן מובהק נגד נתניהו? "התקשורת לא עושה את עבודתה באופן מובהק נגד נתניהו. תראה, עד לרגע הזה, הייתי חבר הכנסת היחידי שאמר מהיום הראשון שהטכנולוגיה של השב"כ אינה מדוייקת, ולא רק שלא תסייע לבעיית הקורונה אלא תכניס מאות אלפים של אזרחים לבידוד שלא לצורך. בכל התקשורת הישראלית הרחבה, רק שני עיתונים עשו כתבה על זה וכל ערוצי הטלוויזיה מילאו פיהם מים. רק אני יודע שהטכנולוגיה לא מדוייקת? עד לרגע הזה הממשלה הודתה שהטכנולוגיה לא מדוייקת, והפלא ופלא לא מסירה את איכוני השב"כ. מי בתקשורת מדבר על זה?".
יש מאחורי החלטת הממשלה קונספירציה? "אין קונספירציה, המטרה היא להשאיר את השב"כ בטלפונים כאמצעי שליטה, אין קונספירציה. אם המדינה מודיעה שהטכנולוגיה לא מדוייקת, אם כולם מבינים שזה לא עוזר, אז למה זה נשאר? למה מפרים את חירות האזרח? אני חבר כנסת, התפקיד שלי כחבר כנסת זה לפקח על הממשלה, על הרשות המבצעת, התפקיד הזה בא לידי ביטוי בבדיקת התהליכים ולשאול שאלות ולנסות לקבל תשובות. אי אפשר להאמין לתהליכים של הממשלה כאשר ראש הממשלה מסרב להסיר את החיסיון על דיוני הקורונה ל-30 שנה".
אי אפשר להאמין לממשלה שמקבלת החלטות מקצועיות? "אנחנו צריכים לדעת מה אמרו המומחים שנכנסנו לסגר ראשון, לשמוע מה קרה בימים הראשונים ששדה התעופה היה פתוח - האם זה עלה לדיונים? למה לא סגרו? להבין איך נכנסו לסגר השני, מה אמרו המומחים שם, ולא לנסות להבין מרמזים של הפרויקטור הקודם גמזו בתכנית 'עובדה' או שעידית מטות שמעה את המילה 'סגר' וקיבלה כאבים בחזה. התקשורת לא עושה את התפקיד שלה: היא מופצצת בידיעות והיא בסופו של דבר בוחרת את מה לדווח, היא לא חוקרת, לא בודקת, וזה שכל אמצעי התקשורת לא התאחדו עד היום לעתירה לבג"ץ לגרום לממשלה להסיר את החיסיון על דיוני הקורונה, זה אומר שזו תעודת עניות".
מה הסיבה לדעתך לחיסיון? "לא מעניינת הסיבה. אני רוצה שהחיסיון יוסר כדי שהציבור יציית, יאמין לממשלה, צריך להתקיים הליך של אמון הציבור בהחלטות. כאשר קורית סיטואציה שהממשלה מחביאה את תהליך קבלת ההחלטות ובו זמנית יש לך מומחי רפואה שכל הזמן אומרים שהסגר הוא לא הפתרון, ושהיה צריך לעשות טיפול דיפרנציאלי ולא סגר חונק, לא בפעם הראשונה, לא בפעם השנייה ולא בשלישית, אז אני שואל איך כל גורמי התקשורת לא התאחדו כדי להסיר את החיסיון? ומי העיתונאית היחידה שהגישה עתירה? נועה לנדאו מעיתון 'הארץ' ביחד עם האגודה לחופש המידע, והממשלה מטרטרת את האגודה ולא רוצה להסיר את החיסיון, זה לא מעורר את אמון הציבור".
נעבור להפגנות, איך קורה שחבר כנסת ממפלגה ימנית הוא ממובילי מחאות השמאל? "זו לא מחאת שמאל, זו מחאה נקודה. אני הצטרפתי למחאה בלי קשר מי במחאה, הצטרפתי ברגע שראיתי כשאני יושב כנסת כיצד מתרחש תהליך של דריסת הדמוקרטיה. נתניהו רוצה לקרוא לזה מחאת השמאל, אבל זה לא. במחאה הזו משתתפים אנשי שמאל, אנשי מרכז, אנשי ימין, אנשי עסקים, אנשי חינוך, הורים לילדים שנמאס להם שסגרו את בתי הספר, מובטלים, ואפילו אנשי ליכוד".
המחאה לכאורה רוצה להפיל בדרך לא דמוקרטית ראש ממשלה? "המחאה היא דמוקרטית. דמוקרטיה היא אינה אקט שבו האזרח הולך פעם ב-4 שנים להצביע ואחר כך נכנס לשק שינה והולך לישון. המחאה דמוקרטית כי בתוך חדרי הכנסת דורסים את הדמוקרטיה הקואליציה של כחול לבן, הליכוד והמפלגות החרדיות. בדמוקרטיה האזרח חייב להיות מעורב, להפעיל את הראש וחייב לצאת לרחובות כאשר הוא ראה שדורסים את זכויות האזרח שלו. דיקטטורה לעומת זאת, זה שהאזרח לא אומר מילה אחת כנגד השליט או כנגד ההחלטות כי אז הוא בוגד. בדיקטטורה אסור לאזרח להפר את החלטת הממשלה, בדיקטטורה יש שני מצבים: או שאתה כנוע או שאתה עושה הפיכה - המחאה הזו מחזיקה בשתי הידיים: ביד אחת שלט שיש עליו שתי אותיות "לך" וביד השנייה את ספר החוקים של מדינת ישראל, המחאה הזו היא בהתאמה מלאה לספר החוקים של מדינת ישראל ולזכויות הבסיסיות של ישראל, של כל אזרח".
אתה תוקף רבות את נתניהו, הביקורת שלך היא אישית נגדו? "שום דבר אישי, זה לא עד כדי כך. התפקיד שלי כחבר כנסת זה להנגיש לציבור תמונת מצב. כאשר נתניהו וכל מערכת התעמולה שלו מספרים לכל העולם שהוא מומחה גדול כלכלי, אני  זכאי להביע את דעתי שהוא מומחה מאוד מאוד קטן. כאשר הוא והשופרות שלו תוקפים את דעת הקהל הציבורית לספר שהוא מדינאי גדול - אז כאיש בוגר משרד החוץ ודיפלומט ומבין - אז התפקיד שלי זה להסביר מהי התרומה האמתית שלו להסכמי השלום ומה מהניסיון שלו  קשור להסכמי השלום. בדקתי, ואני נשבע לך שחבר כנסת בהגדרת המשימה שלו זה לא לנמנם".
אז לא נוציא ממך מילה של פרגון על החיסונים, ועמדתך ידועה לגביהם? "זה לא נכון. נשאלתי אם אני רוצה להתחסן ואמרתי שלא, כיוון שאני לא באוכלוסיית סיכון, אין לי מחלות רקע ואני לא מוצא את הצורך בכך. אבל בו זמנית יש לי בני משפחה בגילאי סיכון והמלצתי להם להתחסן ולעשות את העבודה של נתניהו יותר פשוטה. כל מי שאומר משהו קטן נגד אז הוא מיד מכחיש קורונה ונגד חיסונים. יש לי בני משפחה שיצאו חיוביים לקורונה, חלקם מעבר לגיל 80, חלקם צעירים, יש לי קולגות שחלו בקורונה, חלקם עם סימפטומים חלקם בלי, אז להגיד שאני נגד חיסונים זה הבל רוח, וכל מי שמתנגד זה תמיד 'או ביבי או טיבי' או שאתה בעד או שאתה בשמאל. גם כשיצאתי נגד הכנסת השב"כ לטלפונים, והייתי חבר הכנסת הראשון והיחידי שהצבעתי נגד הטכנולוגיה שהיא לא מדוייקת, אז אמרו: תתבייש, כבוגר 504 להגיד שהשב"כ לא מקצועי. אבל אני לא אמרתי שהשב"כ לא מקצועי, אמרתי שהטכנולוגיה לא מתאימה לבעיית הקורונה ואסור להכניס את השב"כ לטלפונים. גם לא את המשטרה לטלפונים כדי לאכוף את חובת הבידוד. הייתי חבר כנסת שהתנגד לוחמנית, שחקרתי את אותו קצין משטרה בכיר ושאלתי אותו: אחרי שנכנסתם למאות אלפי טלפונים כמה הפרו בידוד? והוא ענה לי: שלושה. זו עוד דוגמא שהתקשורת לא עשתה את העבודה".
מה עם הפרגון לנתניהו? "מפרגן, בסדר. הלאה, זה חלק מהתפקיד שלו".
לסיום, מבחינה פוליטית נראה שישראל ביתנו לא ממריאה בסקרים, מה העתיד של המפלגה? "העתיד שלנו מצוין. המנדטים בסקרים לא פריכים, אלא יציבים, של בייס, וזה לא משתנה. אנחנו מפלגה שעושה את התפקיד שלה, ואיש במערכת הישראלית לא יזלזל בעבודה שלנו באופוזיציה שנתנה 1000% עבודה. לגבי העתיד שלנו? אף אחד לא יודע מה יהיה, אם נגיע לדו ספרתי או נישאר בחד ספרתי. אני כן יכול להגיד לך: נעשה את העבודה כפי שאנחנו יודעים, ננסה לשכנע את הציבור שיתנו אמון, ואנחנו עומדים במילה שלנו ועושים".
ליברמן ראוי להיות ראש הממשלה? "הוא ראוי להיות ראש ממשלה יותר מכל מישהו אחר, השאלה אם זה ריאלי מבחינת המנדטים".
תגובות לכתבה(76):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 62.
  אבודארה
  עע 01/2021/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא על אנפראניל נכון?אנאפרניל/מרוניל שייכות למשפחת תרופות נגד דיכאון. התרופה ניתנת כנגד מצבי דיכאון שונים ולצורך מניעת התקפי דיכאון. מלבד היותה נוגדת דיכאון ובלי קשר לכך, התרופה משמשת כטיפול גם במצבים הבאים:התקפי חרדה (פאניקה).התקפי כפייתית.
  סגור
 • 61.
  נכון, גם היום זה בעצם לילה.. והלילה זה יום...
  דורון 01/2021/10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הימין זה בכלל שמאל והשמאל זה ימין.. השמש זה הירח והעולם הוא מרובע... שכבר אין מה חומר וההסתה החולנית לא עוזרת והאיש עדיין עוההדברים גדולים נה שנשאר זה להפוך הכל... התקשורת עוזרת והם בדרך לבית משוגעים!
  סגור
 • 60.
  ההתמחות של ישראל בתינו זה להביא פאינות שיגנבו כבפי מדינ (ל"ת)
  ממ 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 59.
  נפל (ל"ת)
  אבי 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 58.
  בדיחה
  שגיא 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הבחור חי בסרט של עצמוכל מה שקורה במדינה רע ביבי השם מה שקורה טוב זה כולם כולל בן גוריון צריכים לקבל קרדיט??
  סגור
 • טען עוד
 • 57.
  אידיוט + מטומטם = פיגור שכלי (ל"ת)
  יורם 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 56.
  אבודרה
  עדו 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כלב רוסי נבחן שיטוס לנו מהעניים הטיפש הזה פוטין היה מרעיל אחד כזה
  סגור
 • 55.
  אבידר (ל"ת)
  גדי 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 54.
  אתה מחליא אותי
  מעוז 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא קראתי את הכתבה שלך אתה לא שווה שאתאמץ. כי אתה איש מלא שינאה וביכלל לא חשוב לי מה הן דעותיך
  סגור
 • 53.
  עוד "גיבור תרבות"
  רותי 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דעה שלילית על נתניהו,זכותו. אך התנהלות היצור המאוס,הזה בצרחותיו,הסתה למרד, ועוד, כה דוחה! ממליץ להפר הוראות משה"ב,צורח וצווח ומכנה את ד"ר שלומי קרעי העמוק "פושטק", מלבד האנאכרוניזם, גועל נפש. בושה ליוצאי ארצות המזרח
  סגור
 • 52.
  אלי אבידר המושחת לא שווה נייר טאולט משומש בחרא (ל"ת)
  שי 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 51.
  אבודרה
  אסי 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אבידר אבודרה כלב גדול שיחזור לרוסיה נבלה סרוחה מופרע רק נובח גזען מי צריך כלב עם כלבת
  סגור
 • 50.
  חחחחחחח
  עוף לנו 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רוסי גאון כזה, שחמטאי מעולה. רק כל פעם נכשל במבחן האמיתי
  סגור
 • 49.
  סמרטוט
  יוסף 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  להבנתי. אם הדוברמן העלוב מחזיק פודל יצור טיפש. אנרכיסט. שמאלן עלוב כמוך. זה מעיד על הכל הראשי...
  סגור
 • 48.
  אלי אבידר
  דר' מזור יעקב 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הזוי,
  סגור
 • 47.
  לא אקרא ראיון עם הטיפש הזה (ל"ת)
  לא לערוץ 12 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 46.
  חקירה
  עופר 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אבידר שטוף השנאה לנתניהו מנצל כל שניה פנויה ללכלך על ראש הממשלה המצויין שלנו. כמו גיס חמישי. משחק אותה עאלק ימני אבל בוערת בו אש המושחתים של השמאל. בל נשכח שכל המרגלים והבוגדים במדינת ישראל יצאו מהשמאל כמו אודי אדיב, וענונו ועוד.. נשנאה היוקדת ודברי הבלע וההבל שיוצאים מפיו המסריח של אבידר כמו גדולי וענקי שבאוייבי ישראל. ולי נראה משום מה שגם הוא מוכר את המדינה תמורת כסף או משהו אחר שלדעתי צריך לחקור אותו. איש שכל כולו שנאה לאנשים, כולו ארס, כאוס וקינאה חולנית לראש ממשלה מצויין וזה כנראה מפריע לו. מפריע לו שבינימין נתניהו עומד איתן מול אירן ולא מחשבן להם. אילולא הרתיעה הם מזמן מזמן היו פותחים בטרור ללא אבחנה. יתכן וזה מפריע לאבידן כשמו כן הוא - הוא כנראה מנסה להביא את מדינת ישראל לאבדון שלא נדע.
  סגור
 • 45.
  אבדורה (אבידר)
  דקלה 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הזוי אל תתחסן בבקשה, שיהיה פחות הזוי במדינה!
  סגור
 • 44.
  הכלב ממשיך לנבוח. (ל"ת)
  אבי 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 43.
  מנוול וגזען וגם שקרן ניראה אותו גבר ברוסיה מפגין (ל"ת)
  כובשי נחרמון 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 42.
  אלי אבידא אפס גרוע מנסראללה
  אורי 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  להעיף אותו קיבינימאט
  סגור
 • 41.
  אבידר זקוק מזמן להסתכלות
  עליבות 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ההתנהגות של אבידר היא כמו של נגוע כלבת, מטורף חסר היגיון עם קצף בפה ואיכות בעיניים. פוליטיקת השינאה העבירה אותו על דעתו. אין לו משפחה דואגת למסכן?
  סגור
 • 40.
  אבידר: טיפולים נפשים במכות חשמל.
  ליאור. 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  3 0
  איש שנוא.מתועב.ביריון דלה שמטה..קשקשן והזוי. קול אחד החרטטן הזה לא הוסיף לעצמו ולליברמן. להיות כלב נובח באישור אדונו לא עושה מהצרחן פוליטיקאי או איש שיש להתרשם ממנו.... יוף עוף מהעיניים.
  סגור
 • 39.
  אדם דוחה, רע מאוד ומסוכן לציבור (ל"ת)
  ממ 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 38.
  נבחנידר של דוברמן (ל"ת)
  הב הב 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • כלב א-שייח- שייח'... (ל"ת)
  כמו הפתגם בערבית 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 37.
  לא ראוי
  יוסי9 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  7 1
  חכ שצועק על עובדת ציבור רק בגלל שהיתה בלהט החשיבות של ההסבר למודעות לסכנות אינו ראוי לשמש כחכ בעיני גם התנהגותו אינה מקנה לו כבוד עדיף שלא יהיו חכים כדוגמתו
  סגור
 • 36.
  ראיון עם אבידר
  פזית 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  7 1
  כמה שינאה. כמה רוע. עוד לא הפנמת שרק לא ביבי יוביל אתכם לתהום שאולה? אני תקוה שבבחירות הבאות לא נראה אתכם יותר. ביבי מדינאי דגול. הביא. את המדינה להישגים כלכליים ומדיניים ראויים לשבח. לצערנו הקורונה טרפה את הקלפים. אני תקוה שכל אנשי הימין שבתקופה קשה זו שקצת התאכזבו יחזרו הביתה - לליכוד.
  סגור
 • 35.
  אלי אבידר ! אפס אחד גדול
  מוטי.י 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  9 3
  אלי אבידר מושה הכל ע"מ לרצות את הבוס ליברמן , ככל שהוא מלכלך על נתניהו ועל הממשלה הוא מקבל נקודות זכות מהדיקטטור, הוא אחד מהפוליטקאים שפוגעים באופן ישיר בעם בכך שהוא מבקש שלא להשמע להנחיות של הממשלה , בקצרה היה אפס ונשאר אפס .
  סגור
 • 34.
  ליברמן הטרנספריסט ראש ממשלה?... :) (ל"ת)
  עמי 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 33.
  אתה שופר של מסוכן פוליטי
  עמי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  10 2
  אתה רוצה חקירות? מה עם זה שחלק גדול מישראל ביתנו היו בבית סוהר או בדרך לשם. ותשאל את העצמים מה עשה ליברמן בכל המשרדים שהיה. אל תשיב כלום. מפלגה מסיתה, מפלגת נישה, מפלגה מפלגת תומכת שגויים יבואו להצביע לה. יקבלו סל קליטה, ימלאו את בתי החולים כל חשבון אלו שהיו בצבא, נלחמו, שילמו מיסים. אחד שטוען לא לקיים את החלטות הממשלה. מה הוא אם לא אנרכיסט.
  סגור
 • 32.
  בושה
  יוגל 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  11 2
  מה לא עושים בשביל ללקק לליברמן את העכוזיים שלו.מה לא עושים בשביל לרצות את הגביר.הגביר צריך להבין שאתה בהתנהוגתך מבריח מצביעים .אני באופן אישי אוהב זאת ,אך תדע שבגללך הרשימה תימחק.התנהגות שכזו לא מקרבת כי אם מרחקת.
  סגור
 • תשובה לתגובה
  אלמונית 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם אומרים מילה טובה לראש המפלגה מיד לפי דעתך למלקקים אולי זה כך אצלהם הליכוד הרי אתם רגילים ללקק ולקבוע שנתניהו הוא אלהים אבל זה לא בכל מפלגה אולי אבידר צודק במה שהוא אומר
  סגור
 • 31.
  שמאל נכחד
  אני 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  8 2
  אוויל משריש
  סגור
 • 30.
  האיש לא טיפש הכל זה פוליטיקה.
  מוטי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  4 2
  הוא לא מאמין למה שהוא אומר אבל מחפש קולות בשונאי ביבי. הבעיה אין מספיק בשביל כולם??
  סגור
 • 29.
  אדיוט מצוי.לא יהיה בכנסת הבאה.יעלם מחיינו (ל"ת)
  אבי77 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  8 2
  סגור
 • 28.
  תומך ליברמן שהעדים נגדו נרצחו
  אבידר הפסיכופט 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  וסוכן כאוס של המוות מקורונה , גם ליברמן אמר שיש לו בעיה אישית עם נתניהו אז מה החירטוט של חולה הנפש הזה ?
  סגור
 • 27.
  אלי אבידר מנהיג אמיתי!
  אני 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  0 16
  חכם, אמיץ לב וערכי. כבוד גדול!
  סגור
 • אפס אחד גדול
  מוטי.י 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  6 1
  אחד מחברי הכנסת חסרי האחריות שקורא לציבור לא להשמע להנחיות הממשלה וכל זה ע"מ לקבל ליטוף מהדיקטטור, מפלגת פח שמנסה לפלג את העם .
  סגור
 • מה?
  אלי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אתה, אבידר ולס ישר לברבנל
  סגור
 • אבידר הבהמה
  מאיר 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אבידר פוליטיקאי בשקל מסית בהמה שמאלנית ימח שמו.
  סגור
 • את מי הוא מנהיג בכלל? (ל"ת)
  מוטי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 26.
  פסיכופט
  גבי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  18 1
  פשוט פסיכופט אין מילה חחרת
  סגור
 • 25.
  אבידר
  דייקה 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  9 1
  לחשוב שאדם כזה היה בעל אחריות בטחונית זה אומר דרשני ... מילא חבר כנסת נובח וכושל....
  סגור
 • סוחר יעלומים בלי הצהרת הון (ל"ת)
  לי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • תשובה לתגובה
  אלמונית 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קדם תלמדי לכתוב עברית ואחר תגיב.
  סגור
 • 24.
  מי זה
  שרה 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  13 1
  מי זה .בגלל טיפוס כמוך והחבר שלך יש סגרים.כל העולם בסגר .רק אתה הגאון יודע הכל .ממש גאון.לא יעזור לך רק ביבי ושוב ביבי. כמה שאתה אפס . מי רואה אותך .לא יודעים מי אתה בכלל.כמה כישלון יש בכם. זה לא פלא אתם לא עולים בסקרים. בושה שיש אנשים בכסת כמוך. . בבחירות הבאות אתם מחוץ לכנסת. כי אתם לא עושים שום כלום למען הציבור רק לא ביבי.אז כן רק ביבי כמה שאתם לא משכנעים. יש לך עוד הרבה הרבה כדי להגיע לרמה של ביבי. שמעתי ליברמן התחיל לרדת מהעץ מי ראש מימשלה רצה להיות שר אוצר.היה מת .לא ראש מימשלה ולא שר אוצר .שר החוצה .זה הרמה שלכם.על מה אתם מקבלים שכר מה בדיוק אתם עושים בכנסת. אין שום ביקורת על עשיה של חברי כנסת . רוצה להיות שר האוצר.מזה גאון אתם ממש קרקס למדינה . וטוב שכך.
  סגור
 • 23.
  אבידר
  מכהן 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  7 1
  מצרי מטומטם, הרש שלו בתחת של ליברמן
  סגור
 • 22.
  תקשורת מגויסת
  עוס 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  6 2
  כל מילה, בכל פרסום, מאמר, נאום ומפגש של אלי אבידר - אמן סלע. הלואי והיו עוד כמה מבין 120 הח"כים שאמורים להיות נציגי המבור, שהיו מביעים דעתם ולא פוחדים ממהנדס התודעה העומד בראש הממשלה. עכשו הפכו את ביתו למבצרו, כאשר האלי ות היחידה והמדורבנת בארץ היא מצידו כהגד המפגינים ולא להיפך. מעצרים של פעילים בלילה, החרמת ציוד מבתים, עכוב שלהשב"כ פעילים ברחוב בלפור - זו דיקטטורה. אנחנו חיים במשטר אפל, וכמה שיותר אנשים יבינו ויתפכחו ויצטרפו למחאה, אולי נמליח להביא כאן שינוי ותיקון. יצא המרצע מן השק!!! "בעקבות הסגר נדחה המשפט שאמור היה להפתח ב13/01" - כאילו לא ידענו שזו מטרת הסגר. ראו דעות של מומחים מהארץ והעולם איך הסגר רק מזיק, בעיקר סגירת בתי הספר, ולא מקדם את חיסון האוכלוסיה. וכל מריכ "ביבי במלך" - עיברו לארצות הנמשלות בידי מלכים, אנחנו רוצים בישראל דמוקרטיה!!!!!
  סגור
 • 21.
  חה"כ אלי אבידר איש חולה ומסוכן שמפלג ומשסיע את העם. (ל"ת)
  .יהודי. 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  18 2
  סגור
 • 20.
  לא מתחסן? למי איכפת. על מי אתה מאיים (ל"ת)
  Nu nu nu 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  18 1
  סגור
 • 19.
  לא יאומן אפס קטן ומושתן האביר כלומניק
  דן 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  17 2
  טפס מוזתן שעדה כלום והביא כלום בחייו הקטנים מקבל במה להסתה שלו הדביל הקטן הזה יש לו מה להגיד על אדם אתיר יכולות ואין סוף השגים כמו נתניהו יצור מתועב
  סגור
 • 18.
  ח"כ שמדבר עיתונות ששותקת
  גאו 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  10 0
  אלי אבידר הוא פרובוקטור לא קטן אך הוא מדבר ברור וגלוי והעיתונות מתוך גישה צהובה מנסה להכשילו בלשונו, בהצלחה מפוקפקת אך מזיקה לאמת. העיתונות, כפי שאבידר מדגיש, לא עושה את מלאכתה, רק מנסה להכשיל שוב ושוב כל מרואיין פוליטי וגוררת התגוננות על ידי פייק טיעונים ובילבול הציבור. העיתונות הצהובה היא נגד כולם, רק כדי להאדיר את עצמה ולתת ביטוי לאגו לא מרוסן של יותר מדי עיתונאים (שרובם טובים). רוצים מדינה שפויה ועיתונות רודפת אמת ודייקנות. רוצים לשמוע את האמת כל האמת ורק את האמת, יעזור לנו האל
  סגור
 • 17.
  הוא משלם כדי שיראיינו אותו ואת ליברמן.. (ל"ת)
  ואבי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  7 2
  סגור
 • 16.
  אדם עלוב נפש, (ל"ת)
  יוכי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  8 2
  סגור
 • 15.
  אבידר
  מירקו1 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  3 2
  זה הפודל של מולדובן ששולח לחזית הקרב הפוליטי זו השיטה של מולדובן בהתחלה שלח את פורר עכשיו את האידיוט התורן אבידר כל פעם שולח פרייאר אחר כדי להישאר בעיני הציבור מיסטר קלין זו השיטה של מולדובן הערמומי
  סגור
 • 14.
  אבידר
  עוזי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  4 2
  אבידר אתה זבל ואתה במפלגה שכולה שקרים מפלגה של שינאה לביבי ולחרדים ליברמן הדוב הרוסי הסבל רוצה להיות ראש ממשלה איזה בדיחהכל חברי הכנסת של ישראלביתנו פינצרים ופודלים תמשיכו ללכלך על ביבי זה מביא מנדטים תתפוצצו קנאים מסריחים ועלובים ביבי מלך ישראל כל כלב יבוא יומו
  סגור
 • תשובה לתגובה
  אלמונית 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כאשר יש ראל ביתנו היתה עם הליכוד הם היו בסדר וליברמן היה אחלה גבר אבל עכשיו הם לא בסדר כי הם מכירים את מנהיגי הליכוד ואומרים את הדברים הנכונים והמנהיג מפחד.
  סגור
 • 13.
  כלב ששב על קיאו
  גדי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  11 3
  אבודרעא אתה וההורים שלך לא שייכים לעם היהודי אתה והם שייכים לפלג של האחים המוסלמים ימח שמם ושימכם ביחד באתה עים הגוי המולדבי להרוס את מדינת היהודים בקרוב נסגיר אותך לסיסי נשיא מצרים על מעורבתכם בהפיכה של האחים המוסלמים,רק ענין של זמן ,ערבי מלא שינאה,רק החזרתך למצריים תביא שקט לכאן .ארור אתה וארורים אלה שעשו אותך ,אתה והם בנים של השטן,כל המחלות בעולם יבואו עליך ועל מישפחתך,ערבי ממצרים
  סגור
 • 12.
  פקה פקה
  גולדמן 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  11 3
  אלי אבודרע הפודל של דוברמן
  סגור
 • 11.
  אבידר
  אסף 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  11 4
  איש קטן קנאי הזוי ובזוי בזמן שביבי דואג למדינת ישראל ואזרחיה שהביא את ישראל למעצמת על ההזוי בא להטיף מושר תתקדם!!!!!
  סגור
 • 10.
  תגובה
  אליריס 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  4 2
  אתה קשקשן קטן רואים שיש לך מורה טוב ולכן אתה מדבר שטויות אתה לצערי מבית ולא באמת רוצה לשנות זה בטח לא הדרך לך אין אחריות ולכן אתה יכול ללגלג אני רוצה לראות אותך כשיהיה לך אחריות
  סגור
 • 9.
  חבר כנסת מפתיע לטובה
  חיים בן משה 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  3 18
  אשקרה עושה את עבודתו
  סגור
 • מחליא
  מעוז 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מגעיל
  סגור
 • 8.
  אחד מהחכים שעובד
  מיקי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  4 14
  סוף סוף חכ שעובד ולא עבד נרצע! יישר כח מחזקים אותך ומצפים שתמשיך להציף את הזוהמה .לטובת כל אזרחי ישראל!
  סגור
 • 7.
  שאביו האמיתי הוא אמיר חצרוני. זה גורם לו להגיב בטרלול (ל"ת)
  שרה גילתה ליאיר 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  8 4
  סגור
 • 6.
  איש עלוב וקטן
  שכונה ד 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  15 10
  לפני חודש הבטיח '" צעדת המיליון"...פה מלוכלך ברמה של מיקי זוהר. תעמלן בולשביקי בשרות השלגיה- ליברמן. ההיסטריה שלו תישכח מההיסטוריה. נתניהו ימשיך להוביל. ענק בין גמדים כפויי טובה. גוליבר בארץ הגמדים. האבידרים, הברקים והאולמרטים הם ליליפוטנים מול הענק נתניהו
  סגור
 • 5.
  אחד הגמדים
  שכונה ד 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  14 7
  של ליברמן- שילגיה מדבר אחרי שהבוס האפס עבר על תוכן דבריו
  סגור
 • 4.
  נתניהו סוחר
  ח”ן 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  5 10
  ואפילו לא סוחר כל כך מוצלח: פשוט משלם יותר (על חשבוננו...) בא, ראה שהכל מתנהל כאן כמו בחנות מכולת ואמר: גם אני יכול! וכשהוא פעם ממלא את תפקידו הוא דורש ליקוקים וכיבודים ופי רכונים! מנהיג - הוא לא!
  סגור
 • 3.
  לא מאמינה שיש מי שקורא ולא מבין איזה מדקלם רפש זה אבידר (ל"ת)
  ליאור מכירה את האיש 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  13 9
  סגור
 • ובזכות דקלומי השנאה הוא זוכה לפינוקים (ל"ת)
  . 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  12 7
  סגור
 • 2.
  איש מדון והסתה.הוא מארגן פה כמו ההתפרצות לקונגרס.מורא (ל"ת)
  אבידר המסית הלאומי 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  15 9
  סגור
 • 1.
  איש צר עין ?? ועלוב
  ישראל רביב 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  22 9
  אני לא מתומכי נתניהו. אבל אתה כל כך קטן ועלוב שאתה לא מגיע לקרסוליים שלו. ואני בספק אם בבחירות הבאות בבחירות הבאות נראה את פרצופך הדוחה שוב על המרקע.
  סגור
 • פח אשפה,
  רוזנשטיין 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  6 4
  כמה אפשר להיות חולירע ולא להנזק? היצור הנאלח והלא מועיל ואכול שינאה ומשאתיו של המולדבי,חולירע גדול,מי שנותן במה לבהמה פשוט מביא קללה לביתו ,חייבים להדיח את המיפלגה שהוא מייצג,מיפלגת הגויים והשינאה,יכולים לצרף את הגוי ימח שמו עלקין שהיה מרגל שם מקומך גוי עלוב בן כל המיץ שיוצא מאשפה,,אבודרעא זה שם המישפחה של הכלב אבידר,והוא לא שייך לעם היהודי נקודה
  סגור
 • אלי תהייה גבר אל תתחסן. (ל"ת)
  מוטי 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • דיקטטורה
  שגיא 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מפלגה דיקטטורית של ליברמן
  סגור