חדשות

חולדאי פיטר את סגניתו שהשיבה אש: "שם את עיריית תל אביב על טייס אוטומטי והלך"

ראש עיריית תל אביב כתב במכתבה הפיטורים לציפי ברנד כי "היא מעדיפה על פי רוב צעדים פופוליסטיים על פני מהלכים שקולים". ברנד השיבה לחולדאי: "מתייחס כרגע לתל אביב כחלטורה זמנית לסידור עבודה". וגם: התקרית המביכה אחרי הפוסט
שרון טל |  8
רון חולדאי (צילום צילום מסך)
ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שהחליט להתמודד בפוליטיקה הארצית בבחירות הקרובות, פיטר אמש את סגניתו ציפי ברנד בטענה כי "לדאבוני מזה תקופה ארוכה הנך פועלת פער אחר פעם על דעת עצמך תוך התעלמות בוטה מעמדות הגורמים המקצועיים העירוניות ומההנחיות.
כאשר את בוחרת להיות שותפה בקואליציה ומוענק לך מעמד מכוחה, מחובתך לפעול בתיאום, בשיתוף פעולה ומתוך מחויבות להחלטות העיריה. אך את לצערי מעדיפה על פי רוב צעדים פופוליסטיים על פני מהלכים שקולים".
חולדאי כתב במכתב הפיטורים: "הבלגתי על שורה ארוכה ומתמשכת של מעשים והתבטאויות ברוחב זו מתחושת מחויבת ליתר חברי סיעתך. הגעתי לכדי מצב שאינני חש שיהא נכון ציבורי לאפשר לך לאחוז בסמכויות שהענקתי לך, אי לכך, אני שולל בזאת את כל סמכויותייך".
סגניתו השיבה אש בפוסט נוקב בפייסבוק: "חולדאי טייס מדופלם שם את עיריית תל אביב על טייס אוטומטי והלך. בדרך החוצה הוא פיטר אותי מתפקידי, במכתב לא צפוי במייל, מוודא שהקוקפיט ישאר ריק ושאף אחד לא יתגעגע.
אני גאה להיות מפוטרת בגלל שעמדתי על עקרונותיי ונלחמתי עבורכם. במהלך תקופת המשבר האחרון, נאבקתי בכדי להביא חיסונים לעובדי הוראה לגיל הרך ולשמור על גני הילדים פתוחים. במשך חודשים ארוכים ביקשתי ולחצתי על ראש העיר והפקידות העירונית לנהוג בחמלה כלפי התושבים, ולהימנע מגביית ארנונה ואגרות ממסעדות ועסקים קטנים בעיר שמדממים סגורים.
 
עמדתי בקו הראשון עם התושבים ברחובות מול המשטרה בהגנה על העיר כמבצר של הדמוקרטיה.
האיש שמתייחס כרגע לתל אביב כחלטורה זמנית לסידור עבודה, ועסוק בפוליטיקה הארצית כנראה חושש ממי שמשקיעה את כל זמנה ברווחת התושבים ושהטלפון שלה פתוח. בחצי שנה האחרונה ראש העיר אינו עסוק במשבר שהעיר מצויה בו, הגנים לא עובדים בימי שישי, העירייה גובה אגרות ותשלומים מעסקים שעומדים סגורים. אני מבטיחה להמשיך להילחם על העקרונות שלנו התל אביבים - ללא מורא מאף פוליטיקאי.
 
העיר ותושביה נמצאים בתקופה מאתגרת, הקוקפיט לא יישאר ריק ואנחנו לא ניתן לתל אביב יפו לאבד גובה.
בימים הקרובים אודיע על המשך צעדיי, לבינתיים הולכת לישון גאה בדרכי וגאה בכך שנלחמתי ועוד אלחם עבורכם".
"מביך"
לאחר הפוסט הגיבו ככל הנראה תומכיה ממעגלה הקרוב, אך מהמשתמש של היוזר שלה בפייסבוק, דבר שגרם למבוכה קלה. ברנד הגיבה: "יש לי מתנדבים מאוד יקרים ולויאלים כנראה שמישהו שכח להחליף את היוזר. מביך...".
 
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  הטייס הזה נדבק לכסא ולא זז
  אליהו 01/2021/18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תפרוש כבר תן לצעירים ממך לנהל את העיר
  סגור
 • 5.
  חולדאי
  צופית 01/2021/13
  הגב לתגובה זו
  3 1
  גאוותן. חושב שהוא יצליח. הצחקת אותנו.
  סגור
 • 4.
  חוצפן
  אבי 01/2021/12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הטייס הזה חוצפן מרגיש שכולם למטה ממנו גועל נפש
  סגור
 • 3.
  חולדאי
  חיים 01/2021/12
  הגב לתגובה זו
  3 1
  החלטת לרוץ לכנסת תתפטר מתפקיד ראש העיר. אי אפשר לאחוז את המקל משני קצותיו. ואולי הגיע הזמן שתשחרר את תושבי תל אביב ממך. צריך כוח צעיר.וברגע שבחרת להתמודד זה הזמן לומר שלום ולא להתראות
  סגור
 • 2.
  ציפי ברנד לא היללה את עצמה
  סמדר שמואל 01/2021/08
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ‏‎אחלה דאחקות אבל מיאה קולפה, "הסטודנטית של בנט". ניהלתי לציפי את הדף מזמן, בבחירות ולא שמתי לב שאני כותבת לה מהיוזר. זה היה בלהט הכעס על פיטוריה. אז אנא רדו מאשת המעש הנפלאה הזו.
  סגור
 • 1.
  עוד טרמפיסט חסר חשיבות. הציבור מתעב אותו. יהיר (ל"ת)
  Cx 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • בזמן כהונתו העיר הפכה מאפורה למבוקשת
  אייל 01/2021/10
  הגב לתגובה זו
  0 5
  לא יודע אם בזכותו או לא. אבל עובדות אלו הן ידועות וברורות ולא ניתן להתעלם מכך
  סגור
 • חולדאי
  שוש 01/2021/13
  הגב לתגובה זו
  0 2
  כן. מבוקשת על ידי המשטרה
  סגור