חדשות

בית הנבחרים הצביע בעד הדחת טראמפ, שבוע בלבד לפני סיום כהונתו

טראמפ הפך להיות הנשיא הראשון בארה"ב שהודח פעמיים על ידי בית הנבחרים, אבל ההכרעה הסופית תבוא להצבעת הסנאט. יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, האשימה אותו במהומות בקפיטול וניסיונות להמרדה. טראמפ עצמו הוציא סרטון המגנה את האלימות
יהודה לוינגר | 
דונלד טראמפ (צילום pixabay)
בית הנבחרים האמריקאי הצביע אתמול בלילה (רביעי) על הדחתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעקבות המהומות בוושינגטון והאשמתו בניסיון להמרדה. אל הרוב הדמוקרטי הצטרפו הפעם גם צירים רפובליקנים, אך ההכרעה הסופית על כך תצטרך לעבור את משוכת הסנאט.
זו אינה הפעם הראשונה שבית הנבחרים הצביע בעד הדחתו של טראמפ, כפי שקרה לפני שנה כאשר שמו נקשר לקידום חקירה נגד יריבו ביידן על ידי נשיא אוקראינה. גם אז הצביע בית הנבחרים בעד הדחתו, אך הסנאט שהיה בשליטת המפלגה הרפובליקנית מנע את ההצבעה וזיכה אותו. טראמפ הוא הנשיא היחידי בהיסטוריה של ארה"ב שהודח פעמיים על ידי בית הנבחרים.
כזכור, המפלגה הדמוקרטית גיבשה את עמדתה להצבעה בבית  הנבחרים, לאחר שסגן הנשיא, מייק פנס, סירב לבקשתם להפעיל את התיקון ה-25 לחוקה המאפשר הדחת נשיא מכהן ולקיחת סמכויותיו. יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, תקפה בנאומה את טראמפ והאשימה אותו באופן ישיר להתפרעות תומכיו בקפיטול ואמרה כי הוא מהווה סכנה לאומה וגם השתמשה לשם כך בציטוט מהשיר "אין לי ארץ אחרת". בית הנבחרים הצביע ברוב קולות של 232 אל מול 197
בתוך כך, הוציא טראמפ סרטון בו הוא מגנה בכל תוקף את האלימות והבהיר שאף תומך אמיתי שלו לא יתמוך באלימות פוליטית או באי ציות לחוקים: "בין אם אתה בצד הימני של המפה או בשמאל, רפובליקני או דמוקרטי, אין הצדקה לאלימות. על כולם לציית לחוקים". נשיא ארה"ב התעלם מההצבעה בבית הנבחרים שנערכה כמה שעות קודם לכן.

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה