חדשות

סער: "נתניהו בדם קר לא העביר תקציב, בלי תקווה חדשה - הבחירות בכיס שלו"

ראש מפלגת תקווה חדשה בראיון לניסים משעל ב-103FM על רקע 'סקר הסקרים' הלא מחמיא: "יאיר לפיד מאוד רחוק בנתוני התאמה מנתניהו, לפיד לא יצליח להקים ממשלה, בנט לא יריב שלי, נגיע לנקודת השיא בעוד 32 יום"
כפיר אדר | 
בנימין נתניהו, גדעון סער (צילום פלאש 90/ תומר נויברג, יונתן סינדל)
תוצאות 'סקר הסקרים' שפורסמו הבוקר (שישי) בתוכניתו של ניסים משעל, לא מנבאת טובות עבור מפלגת 'תקווה חדשה' בראשותו של גדעון סער שזוכה ל־14 מנדטים בלבד, זאת על אף רצונו למלא את כסא ראש הממשלה בכנסת הבאה. בראיון ב־103fm סער הגיב לדברים.
תחילה שמר סער על אופטימיות: "אנחנו חוזרים לעלות, ונגיע לנקודת השיא בעוד 32 יום. המדינה במצב חוסר יציבות מסוכן, ואני היחיד שיכול לעשות את השינוי הנדרש. הממשלה נכשלה, הקורונה עוד כאן, מוקדם לחגוג. עדיין יש תחלואה ותמותה בהיקף משמעותי וצריך לפעול כדי לצמצם גם אותם, וגם את הנזקים שנגרמים לפרנסה של אזרחי ישראל, ולכלכלה הישראלית".
עוד הוסיף: "רוב הציבור במדינת ישראל חושב שצריך להיות שינוי, מאמין שאנחנו תקועים בשנתיים עם 4 מערכות בחירות, חושב שהממשלה נכשלה בטיפול בקורונה, רואה שנתניהו לצערנו מעדיף אינטרסים אישיים על טובת המדינה, כשהוא בדם קר החליט לא להעביר תקציב למדינה שנמצאת במשבר הכלכלי הכי גדול שלה, ורוצה בהחזרת היציבות הפוליטית שתגרום ליציבות כלכלית וחברתית. בלי תקווה חדשה, הבחירות היו גמורות ובכיס של נתניהו. אנחנו היום התקווה היחידה של אזרחי ישראל לשינוי. נחזיר את האחדות לעם".
מדוע החליט להפסיק עם הקמפיין כנגד יו"ר ימינה נפתלי בנט? "מאז הקמת המפלגה, בנט ואנשיו החלו לתקוף אותי בצורה קשה ולא הגונה. קיבלתי החלטה שאיני תוקף את בנט וימינה. בנט איננו היריב שלי, היריב שלי הוא נתניהו. יאיר לפיד מאוד רחוק בנתוני התאמה מנתניהו, לפיד לא יצליח להקים ממשלה. נתניהו מבין היטב שאני היחיד שיכול להחליף אותו ולהקים ממשלה יציבה, לכן הוא מעדיף למצב את ההתמודדות בינו לבין לפיד, זה לא המצב וזה לא יהיה המצב בהמשך הדרך".
אחת הטענות של ימינה כלפי תקווה החדשה היא תופעת העריקים. לדבריהם, תקווה חדשה מורכבת מעריקים ולכן גובר החשש כי יערקו לממשלת נתניהו לאחר הבחירות. סער הסביר מדוע אין היתכנות לכך: "זאת טענה שאין בה שמץ של אמת, זו טענה שנועדה לפגוע בכוונה להצבעה לתקווה חדשה. בהסכם של האוזר והנדל איתנו יש איסור התפלגות במשך כל הכנסת הבאה, ולכן אין שום סיכוי, ושום אמת בטענה הזאת. כולנו מאוחדים ונחושים בנושא החלפת השלטון והבאת השינוי שאזרחי ישראל ראויים לו".
אתה רואה את עצמך כראש הממשלה הבא?
"כן בשביל זה יצאתי לדרך. זו המטרה שלי, אני מאמין שהיא בהישג יד, ואני פועל לשכנע את אזרחי ישראל לתת בי אמון כדי להביא שינוי".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה