משפט

שטייף עשויה לפצות את זהבי ב-390 אלף שקל אחרי שנדחתה הפשרה ביניהם

הצעת הפשרה של בית המשפט המחוזי בתל אביב נדחתה בדיון בערעור של כתבת גל"צ על פסיקת בית משפט השלום, שקיבל את תביעת לשון הרע של השדרן. בפרסומים שהביאה שטייף בתחנה נטען כי זהבי הטריד מינית נשים במספר סיטואציות
איתי פת-יה |  19
הדס שטייף ונתן זהבי (צילום אלכסנדר כץ, אביב חופי)
הדס שטייף עשויה לפצות את נתן זהבי ב-390 אלף שקל לאחר פיצוץ הצעת הפשרה של בית המשפט המחוזי בתל אביב. בדיון שהתקיים היום (חמישי) בערעור של שטייף בתביעת לשון הרע שהגישה נגדה זהבי, שופטת וסגנית נשיא המחוזי יהודית שבח, הציעה כי עיתונאית גלי צה"ל תשלם לשדרן 200 אלף שקל, תתנצל בפניו ו"תצר על כשלים שנפלו באופן התחקיר והדיווח" שלה, לפיו זהבי לכאורה הטריד מינית נשים במספר סיטואציות. מן הצד השני, על זהבי היה "להביע צער והתנצלות" בפני שבע הנשים שהעידו נגדו בבית משפט השלום.
הצדדים ימתינו כעת לפסק הדין של המחוזי, שייתכן ויותיר את סכום הפיצוי שיושת על שטייף כפי שנקבע בפסיקת בית משפט השלום, עליה זו ערערה, 390 אלף שקל. במקור תבע זהבי את שטייף ב-1.8 מיליון שקל – 140 אלף שקל על כל אחד מ-13 הפרסומים שלה אודותיו. עוד הושתו על שטייף הוצאות משפט בגובה 30 אלף שקל.
השופטת שבח העריכה בדיון כי קיימת אפשרות שעל חלק מן הפרסומים של שטייף תחול הגנת "אמת דיברתי", אולם לא תעמוד לעיתונאית הגנת תום לב בפרסום. שבח, בדומה לפסק הדין של שופטת השלום אושרי פרנקל-פרוסט, ציינה כי "שטייף לא ביצעה בדיקה עיתונאית ראויה וסבירה, כמו גם בדיקה עיתונאית קפדנית וזהירה, טרם פרסום מעשים כה חמורים לגבי זהבי, שהוא איש תקשורת מפורסם ומוכר, כאשר עסקינן בטענות כלפי זהבי, אשר ניצבות לטעמי ברף הגבוה ביותר, בכל הקשור להוצאת דיבתו של אדם". 
את התביעה הגיש זהבי נגד שטייף אחרי שבסוף 2017 זו דיווחה בגלי צה"ל על מספר מקרים בהם הוא הטריד מינית נשים. באחד מהם, לפי הדיווח, זהבי כפה עצמו על מבלה בבר בתל אביב כשנישק אותה בכח כ-15 שנה לפני כן. בדיווח אחר הובאו דבריה של אשה שסיפרה כי בשנת 2000, בהיותה בת עשרים מצאה עצמה מעולפת במיטתו של השדרן, אחרי שהטריד אותה מינית מוקדם יותר באותו הערב כשפגשה בו בבר ה"פרי לנד".
 
קראו עוד ב-ice
השופטת פרנקל-פרוסט קבעה לגבי המקרה הראשון כי שטייף לא אימתה את גרסת המתלוננת עם חברתה שנכחה באירוע, שעל קיומה שטייף ידעה. לגבי המקרה ב"פרי לנד", זהבי טען שמדובר בבר פיק-אפ וש"בחורה בת 20 שמגיעה בשעת לילה מאוחרת למועדון מהסוג הזה, לא באה לקרוא פרקי תהילים". בעניין זה כתבה פרנקל-פרוסט בפסק הדין של בית משפט השלום כי "אין כל עדות, גם לא של מ.א., שהאירוע כולו היה ללא הסכמתה ו/או שלא רצתה לקיים יחסים עם זהבי, ויודגש כי מדובר באירוע שהתרחש לפני כ-17 שנה".
מטעמה של שטייף נמסר: "העיתונאית הדס שטייף מאמינה בצדקתה ועומדת מאחורי הדברים ששידרה ולכן אינה רואה מקום להתפשר וסומכת על בית המשפט שיקבל את ההחלטה הנכונה". שטייף יוצגה בערעור על ידי עו"ד ניר גנצ'רסקי וליאת גור מטעם המחלקה הביטחונית בפרקליטות המדינה, היועצת המשפטית של גלי צה"ל, עו"ד דורון נגרין מהלשכה המשפטית של משרד הביטחון וכן עו"ד מאיה בלומנפלד ועו"ד רוני אלוני-סדובניק. 
זהבי יוצג על ידי עו"ד ליאור אפשטיין, מאיר אבו ומאור זינגר. עו"ד אפשטיין מסר: "התיק מונח בפני בית המשפט המחוזי והוא שיפסוק. תהליכי ביניים ומשא ומתן שלא הבשיל אין להם משמעות ולא נכון להפנות אצבע מאשימה לא לצד זה או אחר. שני הצדדים לא הסכילו לסיים את התיק במתווה מוסכם ולהשיב לזהבי את חייו".
תגובות לכתבה(19):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 18.
  הדס שטייף
  אלי 06/2020/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סוף סוף מישהו אומר את הנשים שלא מפסיקות להמציא הטרדות כדי לגרוף עוד צומי ועוד כתבה
  סגור
 • 17.
  תקשורת
  אבי 06/2020/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זהבי אתה עדיין מאמין לכתבי חצר
  סגור
 • 16.
  איך הוא יוצא מנצח כל הזמן?
  רוחמה 06/2020/14
  הגב לתגובה זו
  0 1
  פשוט בושה לבתי המשפט
  סגור
 • 15.
  החוצפה של הדס שטייף
  מגיב אמיתי 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מקווה שהדס תשלם בעצמה לא גל צהל
  סגור
 • 14.
  להאמין לעיתונאים ?
  גבי 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בדיון בבית המשפט התגלה טפח מהליך עבודת העיתונאים. הם אינם יוצאים לשטח ומבררים מה אמת ומה לא. אינם מתשאלים וחוקרים עדים,אלא, יושבים ליד המקלדת והטלפון וכל החרא שזורם לאוזניהם הם מיד מקלידים ושולחים. היום כבר אין עיתונאים אלא רכלנים זולים .
  סגור
 • 13.
  שטייף לא תשלם שקל משהבט ישלם
  בבה בובה 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ומאיפה משהבט ישלם? מכיסכםרבותי. ממיסיכם למדינה. כיפת ברזל, טנקים, מסוקים, וכן גם גחמות של שדרני גלצ תחנה מיותרת אזרחית לגמרי גם את הסנגורים אתם משלמים שיטת מצליח. םרסמה כתבה. שגתה? לא נורא.אתם תשלמו
  סגור
 • 12.
  יש שופטים בירושלים
  הנביא 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הצדק יצא לאור.יש לחשוב טוב טוב לפני שכותבים .נתן הנביא .יתרום את תשלום הצדק לנזקקים. נתן .נתן. נביא צדק לישראל ישר כח .איש הצדק.
  סגור
 • 11.
  זהבי
  אפי 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רמת העיתונאות בארץ הדרדרה, שלעיתונאים יש את הכח להרוס חיי אדם בהינף קולמוס וללא מחשבה שניה, עצוב מאוד שלעיתונאים הפכו להיות רכלנים.
  סגור
 • 10.
  טוב מאוד
  אדם 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אומנם אני לא אוהד את זהבי כי הוא לדעתי וולגרי... אני שמח הגיע הזמן לא להשמיץ אנשים סתם.. ומי שעושה זאת יקבל את עונשו.. השאלה הנוספת מה עם הנשים שהעידו נגדו, שזו עדות שקר
  סגור
 • 9.
  אני עם שטייף
  אור 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שטיף עיתונאית עם קבלות. זהבי עם קוניאק ווציגלה.שטיף פתחה את תיבת פנדורה של אפי נוה. היא מותק
  סגור
 • 8.
  הגיע הזמן שתזרק מגלצ
  תל אביבי 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האשה הזו מסוכנת! היא משוכנעת שהיא המלאך השומר על הנשים. למעשה היא לקחה לעצמה את תפקיד החוקר, הקטגור, השופט והמוציא לפועל. היא מבססת את מהלכיה על רסיסי מידע ושקרים שממציאה ובונה פזלים שיקריים ואז מחסלת אנשים וקריירות. גמרה בשקריה את עמנואל רוזן וכמי שמכיר את הבחורה המעורבת ואת העובדה שהיאנעצמה אמרה שאשמותיה של שטייף לא היו ולא נבראו, שטייף פשוט חיסלה את האיש. הפעם היא האשימה משהו שלא היה מוכן לשתוק ותבע את השקרנית וזכה ב390 אלף שח. רק חבל שמפקדי גלצ לא מפנחמים שבתחנה משדרת כתבת נוכלת ומסוכנת. הגיע הזמן לזרוקנאותה מהתחנה
  סגור
 • 7.
  מה עם עמנואל רוזן?
  אילן 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגיעה השעה להשיב את העיתונאי ע. רוזן לחיק העיתונות
  סגור
 • 6.
  עו"ד של שטייף הם מפרקליטות המדינה
  אורן 06/2020/12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הגברת שטייף לא משלמת שקל על הייצוג המשפטי ולכן היא מתנהגת כך. מקווה שבית המשפט יעמיד אותה במקומה וילמד אותה לקח
  סגור
 • 5.
  מי משלם?
  קורא מודאג 06/2020/12
  הגב לתגובה זו
  3 3
  משום מה נראה לי ששטייף גיבורה על חשבונכם רבותי, משלמי המסים.
  סגור
 • שטייף
  משה 06/2020/13
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לדעתי הגברת שטייף תיקח אחריות על הדברים, ותשלם מכספה הפרטי, חוכמה גדולה שמשלם המיסים ישלם על הפדיחות שהוא עשתה.
  סגור
 • 4.
  שתלמד לקח
  משה 06/2020/12
  הגב לתגובה זו
  10 5
  חשבה שהיא אלוהים ולחסל כול גבר שלא בא לה טוב בעניים
  סגור
 • 3.
  אחרי התחקיר במתחזים קשה לסמוך על שטיף
  בחיאת שטייף 06/2020/12
  הגב לתגובה זו
  9 2
  לא ניתן לסמוך על שטייף אחרי שמתחזה עבדה עליה בצורה כה עמוקה ובסיסית ונצלה אותה
  סגור
 • 2.
  אחרי התחקיר במתחזים קשה לסמוך על שטייף
  בחיאת שטייף 06/2020/12
  הגב לתגובה זו
  4 3
  שטייף נפלה קשות ע"י מתחזה ולא ניתן כנראה לסמוך על שיקול דעתה בנושאים שבו נדרדת עדות של נשים בפניה
  סגור
 • 1.
  הגיע הזמן לגנוז את שטייף ולבטל לה את תעודת העיתונאי
  אבי 06/2020/12
  הגב לתגובה זו
  8 5
  לא אמינה בכלל כמו עוד כמה עיתונאים שמוצאים שם רע למקצוע, ומשתמשים במושג זכות הציבור לדעת על מנת להחפיש ולבצע משפט שדה לכל אדם שלא נראה להם.
  סגור