משפט

עדי קייזמן מסתבך: צפוי לשלם 200 אלף שקל בתביעה נגדו

לטענת הנתבע ביטל עסקה לרכישת דירה מחברה בבעלות קייזמן, אך טרם הושבו לו כ-47 אלף אירו, בזמן שהאחרון ושאר הנתבעים "עושים בכספו כבשלהם". נגד קייזמן, שעבר זה עתה ללוס אנג'לס הוגשו 4 תביעות נוספות לאחרונה
איתי פת-יה |  9
אסתי גינזבורג ועדי קייזמן (צילום אינסטגרם/אסתי גינזבורג)
עדי קייזמן לא העביר כנדרש תצהיר גילוי כללי בתביעה שהוגשה נגדו בגובה כ-200 אלף שקל, וכעת בית משפט השלום בתל אביב מוחק את כתב ההגנה שלו ומודיע על אישור התביעה.
התובע הוא שי אפרתי, משקיע שלדבריו רכש שלוש דירות מחברה בבעלות קייזמן הפועלת בברלין. את העסקה לרכישת הדירה השלישית ביקש לבטל, אולם במקום שהסכום ששילם יושב לו, סוכם כי יוחזר לאחר שהדירה תימכר לרוכש חלופי. אלא שלפי אפרתי, על אף שהובא לידיעתו שהדירה נמכרה בפברואר 2019, לא קיבל את הסכום המלא בעוד שהנתבעים "מאחזים עיניו" ו"עושים בכספו כבשלהם". לפי כתב התביעה, יתרת החוב כלפי אפרתי עומדת על 46.8 אלף אירו – אותו הסכום שהוא תובע כעת מקייזמן ומחברות בבעלותו.
בכתב ההגנה מצדו של קייזמן, זה טען כי אינו קשור משפטית לחברה ממנה רכש אפרתי את הדירה, ויתר על כן זה אכן קיבל החזר – ואף גדול יותר מהסכום שהשקיע, כך שכלל אין חוב כלפיו. באמצע מאי ביקש בא כוחו של קייזמן להפסיק לייצגו, וטרם סיום תפקידו זה יידע את האחרון על כך שעליו להמציא לתובע תצהיר גילוי כללי. בתחילת החודש נתן בית המשפט דדליין לקייזמן להעביר את התצהיר עד ה-15 ביוני, ומשלא עשה זאת, כעת כאמור קיבל השופט עדי הדר את התביעה.
 
קראו עוד ב-ice
תביעה זו מצטרפת לאחרות שהוגשו נגד קייזמן רק בתקופה האחרונה, בכולן טרם הוגש כתב הגנה. אחת מהן בגובה 3.8 מיליון שקל, הוגשה על ידי שישה ישראלים בהם גמלאים, שכללו לצד קייזמן מספר חברות בהן ברלין אספייר, וטענו שזה "התנער מהתחייבויותיו" כלפיהם. אחרת הוגשה על ידי איש העסקי מולי ליטבק ואחותו ד"ר ענת לוין, שתבע מקייזמן 6 מיליון שקל. לכתב התביעה צורפו התכתבויות בין ליטבק לקייזמן, בהן האחרון כתב "המצב שלי מאוד מורכב ומסובך עם הרבה מאוד מוקדים פתוחים. לצערי אני לא במצב שיכול לחלץ אותך מהעסקה. לא כי אני לא רוצה. כי אני לא יכול".
תביעה נוספת הגיעה מטעמם של זוג פנסיונרים תושבי הדרום, שיחד עם בתם תבעו את קייזמן וחברה שלטענתם קשורה עמו בגין אי החזרה של הלוואה שהעמידו לחברה. עוד תביעה, הראשונה בשרשרת, היא זו שהגיש זוג אמריקאי שטען כי חברות בבעלות קייזמן לא עמדו בהתחייבותן בעניין התשואה החודשית שהשניים היו אמורים לקבל במשך שלוש שנים בעבור השקעתם בארבע דירות שרכשו בברלין.
לאחרונה העתיקו קייזמן וזוגתו הדוגמנית אסתי גינזבורג את מגוריהם ללוס אנג'לס. בהקשר זה קייזמן שלל בפני כלי התקשורת את הטענות לפיהן הוא "בורח" מהארץ. לדבריו הוא וגינזבורג חיים במשך שנים על קו ישראל-ארה"ב והמעבר כעת נובע משאיפות אישיות להתפתח בתחום העסקי וכן משיקולים משפחתיים.
תגובות לכתבה(9):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  איפה אלה שטענו שלא ברח מהארץ
  ההוא מהקציצה 06/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גנב גדול האפס הזה.
  סגור
 • 8.
  עומר נירהוד מייצג בכבוד (ל"ת)
  שמעון 06/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 7.
  עומר נירהוד עו"ד תותח
  מתן 06/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכל בזכות ייצוג מקצועי.
  סגור
 • 6.
  קייזמן ,נוכל בינלאומי ??
  אחד מהעם 06/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חכמינו אמרו "סוף גנב לתלייה ",מה אשמתה של נערה תמימה שנישאה לנוכל שהיה נשוי להעלות אימפרית מזון משפחתית אבל "פזל"עם עיניים גדולות - נפילתו תהיה מהירה יותר מעלייתו ,ובצדק !!!
  סגור
 • 5.
  עדי קייזרמן
  Xxxxx 06/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נוכל היה וכך נישאר לפני שנים גם היה סיפור איתו וניראה מי שהיצירה אותו אישתו הקודמת ועכשיו הוא בבור עמוק שיצטרך להימלט למדינה שלא תסגיר אותו
  סגור
 • 4.
  לאדם אחד אתה גונב אחד
  אמת 06/2020/23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה מחריב את עולמו......כל המציל נפש אחת הציל עולם ומלואו
  סגור
 • 3.
  עדי זה הגנב הכי גדול שהיה פה (ל"ת)
  עופר 06/2020/23
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • 2.
  עדי
  אבי 06/2020/23
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מי שהיה טיפש להשקיע כסף אצלאדם שאת כספו עשה מחתונה עם אשה עשירה, והתשלום שהוא קיבל בגירושין היה הונו הראשון. שלא יבכה.
  סגור
 • 1.
  דיווחים על גירושין בתוך 3... 2... 1...
  גרשון פטרושקה 06/2020/23
  הגב לתגובה זו
  7 1
  משחר ההיסטוריה, דוגמניות תמיד אהבו להיות נשואות למוצלחים חסרי דאגות, לא לדואגים חסרי הצלחה.
  סגור