משפט

עדי קייזמן בצרות: בית המשפט הורה על צו עיקול זמני של כ-6 מיליון שקל

בית המשפט החליט על עיקול כספיו של איש העסקים, שמתמודד עם שורת תביעות סביב פעילותו בתחום הנדל"ן בברלין. השופטת רחל ערקובי: "מסמכים מצביעים כי קייזמן לא מכחיש את חובתו אלא טוען כי אין בידו די כספים"
איתי פת-יה |  2
עדי קייזמן ואסתי גינזבורג (צילום אינסטגרם/אסתי גינזבורג)
לאחר ששלשום התקבלה תביעה נוספת נגד עדי קייזמן בסך 200 אלף שקל, היום (ד') נחשף כי הוטל על כספיו ונכסים בבעלותו עיקול זמני בגובה 5.9 מיליון שקל, במסגרת הליך אחר שמתנהל נגדו. כמו כן הוטל על קייזמן צו המונע ממנו למכור נכסים בבעלותו, גם כאלה שאינם בישראל. 
על העיקול הוחלט במסגרת פסק דין מתחילת החודש של שופטת המחוזי בתל אביב רחל ערקובי, שדנה בתביעה שהגיש נגד קייזמן איש העסקים, ומי שהיה חברו, מולי ליטבק. יחד עם אחותו, ד"ר ענת לוין והחברה בבעלותם טרגטמץ', ליטבק תבע באמצעות עורכי הדין יותם בלאושילד ונעמי גבע ממשרד הרצוג פוקס נאמן 5.9 מיליון שקל מקייזמן, הסכום שכאמור החליט בית המשפט לעקל.
שני האחים, באמצעות טרגטמאץ' השקיעו בפרוייקט נדל"ן בברלין שיזם וניהל קייזמן, ובמסגרת זאת ניתנה להם אופציה למכור לזה תוך שנה ממועד ההשקעה את חלקם בפרויקט. אלא שהפרוייקט התעכב, כתב האופציה הוארך על ידי קייזמן לסוף 2020 ועל כן טוענים התובעים כי האחרון לא עמד בהתחייבותו כלפיהם.
 
קראו עוד ב-ice
את הטלת הצו, שלא יכלול חשבון משכורת וחשבונות משותפים של קייזמן עם גורמים שאינם כלולים בהליך, מנמקת השופטת ערקובי ב"טענה בדבר עזיבתו של קייזמן מהארץ לנוכח קשיים כספיים" וכן ב"מסמכים שצורפו, המצביעים כי קייזמן לא מכחיש את חובתו כלפי המבקשים אלא טוען כי אין בידו די כספים להשיב את הסכום שהוא נדרש לשלם בהתאם להתחייבויותיו".

בכך, מתייחסת השופטת לתכתובות וואטסאפ בין ליטבק לקייזמן שצורפו לתביעה, בהן האחרון כתב "המצב שלי מאוד מורכב ומסובך עם הרבה מאוד מוקדים פתוחים. לצערי אני לא במצב שיכול לחלץ אותך מהעסקה. לא כי אני לא רוצה. כי אני לא יכול".
לאחרונה העתיקו קייזמן וזוגתו הדוגמנית אסתי גינזבורג את מגוריהם ללוס אנג'לס. בהקשר זה קייזמן שלל בפני כלי התקשורת את הטענות לפיהן הוא "בורח" מהארץ. לדבריו הוא וגינזבורג חיים במשך שנים על קו ישראל-ארה"ב והמעבר כעת נובע משאיפות אישיות להתפתח בתחום העסקי וכן משיקולים משפחתיים.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מגיע לאפסים שקנו בברלין. מגיע לכם הכל!! (ל"ת)
  נהדר 06/2020/24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  נוכל גנב פושע
  מיכל 06/2020/24
  הגב לתגובה זו
  3 0
  איך הוא עדיין לא בכלא??? אדם גנב שפל
  סגור