משפט

עתירה: "מתן רישיון הביטוח ל-MAX יביא לפגיעה אנושה בתחרות ובפרטיות הלקוחות"

לשכת סוכני הביטוח עתרה נגד הממונה על התחום, בדרישה לבטל את רישיון הביטוח של חברת MAX: "לחברה יתרון מפעילותה משוק ההנפקה. פעילותה תביא לפגיעה בתחרותיות ובפרטיות הלקוחות"
שרון טל | 
ליאור רוזנפלד, משה ברקת, אוהד מימון (צילום גיא אבידן, מתוך אתר gov, תומר יעקובסון, pixabay)
לשכת סוכני הביטוח עתרה לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד החלטת הממונה על הביטוח ושוק ההון משה ברקת להעניק רישיון לחברת האשראי MAX, שהודיעה הבוקר על התחלת שיווק מוצרי ביטוח ללקוחותיה, בשיתוף חברת AIG. אוהד מימון, סמנכ"ל הפיתוח העסקי ב-MAX אמר כי: "כניסת החברה לתחום הביטוח מהווה בשורה צרכנית של ממש", אך לשכת סוכני הביטוח בראשות הנשיא ליאור רוזנפלד, רואה את כניסתם לשוק כאיום של ממש, ומגדירים את המהלך ככזה שיביא ל"פגיעה בפרטיות הלקוחות ובתחרותיות".
בעתירה שהגישו בלשכת סוכני הביטוח לבית המשפט המחוזי בירושלים עלו שלוש טענות מרכזיות המצביעות על פגיעה, לטענת העותרים. כלשון ההודעה: "החלטת הממונה תביא לפגיעה אנושה בתחרות בשוק התיווך למוצרי ביטוח ולפגיעה בסוכני הביטוח העצמאיים והמאוגדים בשל היתרון האדיר והחד צדדי של מקס במידע אישי על פני יתר סוכני הביטוח. יתרון זה של מקס נובע כתוצאה מפעילותה בשוק ההנפקה, הסליקה ותפעול כרטיסי חיוב. יתרון זה יאפשר למקס לקבל מידע בלעדי וייחודי אודות צרכיהם הביטוחים של לקוחותיה כתוצאה מניתוח הרכישות שלהם (לדוגמא תשלומים בגין קנית רכב, מוצרים לבית וכיו"ב) ולפנות אליהם בהצעות שיווקיות לרכישת ביטוח לפני כל מתחרה אחר".
עוד נכתב כי: "החלטת הממונה עשויה להביא לפגיעה ברמת השירות למבוטחים, מאחר ומתן שירות על ידי סוכן ביטוח דורש מיומנות וניסיון, קל וחומר על רקע הפסיקה אשר הטילה חובות שונות על סוכן הביטוח כלפי המבוטח. קיים חשש כבד כי מקס לא תוכל להעניק למבוטחים שירות בדומה ליתר סוכני ביטוח הפועלים בשוק".
הטענה השלישית שהובאה בעתירה הינה כי "החלטת הממונה לאפשר למקס לעשות שימוש בנתונים האישיים אודות לקוחותיה הצבורים במאגרי המידע שלה לצורך פעילות כסוכן ביטוח תפגע בפרטיות המבוטחים, כאשר הממונה לא התייעץ בעניין זה לפני החלטתו עם הרגולטור לענייני פרטיות בישראל – הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים". העתירה הוגשה על ידי עורכי הדין רונית אמיר-יניב, עידו חיטמן, שני רפפורט, שגיא שיף וגיא ירום ממשרד יגאל ארנון ושות',
נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד: "בדיוק כפי שאנו מתנגדים למתן שירותים פנסיונים באמצעים דיגיטליים, ללא ניסיון והיכרות של הנציגים עם עולם הביטוח ועם יתרון חד צדדי כך אנו מתנגדים גם במקרה זה, אנו בעד תחרות חופשית והוגנת בתנאים שווים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה