משפט

ייצוגית נגד נביעות: נתבעת ב-70 מיליון שקל על הטעיה צרכנית

המועצה לצרכנות הגישה בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת שיווק המים, בטענה כי חייבה צרכנים על כדי מים שלא ביקשו, לצד חידוש חוזה ללא ידיעת הלקוחות. הנזק לציבור בשבע שנים האחרונות מוערך בעשרות מיליוני שקלים
שרון טל | 
נביעות (צילום אתר החברה)
אימפריית המים של נביעות בדרך לבית המשפט: המועצה לצרכנות הגישה בקשה לייצוגית בהיקף של כ-70 מיליון שקל נגד חברת שיווק המים, בגין הטעיה צרכנית ופגיעה לכאורה בציבור רחב של צרכנים עבור מוצרים ושירותים שלא ביקשו, היקף הנזק מוערך בעשרות מיליוני שקלים למשך 7 שנים.
על פי הנטען בתובענה, נביעות לא גילתה בפני הצרכנים כי הספקת כדי המים לשימוש ביתי מתבצעת מדי 4 שבועות (מדי 28 ימים) ולא מדי חודש כפי שנקבע בהסכם ההתקשרות. הדבר מוביל להספקה בתדירות גבוהה יותר של כדים כך שהחברה תמחרה במחיר גבוה יותר מהספקה רגילה, מה שעלה מאות שקלים נוספים ללקוחות מדי שנה, כל זאת לכאורה, ללא ידיעת הצרכנים או הסכמתם.
עוד נטען בתובענה כי, נביעות מחדשת את החוזה עם לקוחות אלה באופן אוטומטי ולא מודיעה להם על סיום החוזה ועל העלויות הנוספות לאחר תום החוזה, ובכך גורפת לכיסה לכאורה, רווחים בהיקף משמעותי.
מהמועצה לצרכנות נמסר כי תלונות רבות המצביעות על מדיניות מפרה מצד נביעות ומעלות חשש לפגיעה בציבור רחב של צרכנים אשר חויבו עבור מוצרים ושירותים שלא ביקשו לרכוש. הצרכנים מגלים את החיובים בגין מוצרים ושירותים אלה רק בדיעבד, אם בכלל, ועל כן זכאים להשבה של הסכומים שנגבו מהם. בשלב זה לא ניתן לחשב במדויק את גובה הנזק, אולם המועצה מעריכה שבשבע השנים האחרונות הנזק עומד על עשרות מיליוני שקלים. המועצה לצרכנות מיוצגת על ידי משרד משעלי-שיינזינגר, עורכי דין. תגובת נביעות תובא כשתתקבל.
נביעות היא בבעלות החברה המרכזית למשקאות - קוקה קולה, ומהווה שחקן מרכזי בשוק המים המינרליים וברי המים הביתיים והעסקיים בשוק המקומי, המגלגלת מאות מיליוני שקלים מדי שנה. מנכ"ל החברה כיום הוא עופר ינקו, וקודמו בתפקיד (בתקופת התביעה המיוחסת) הוא יהודה פורטה, כיום מנכ"ל מחלבות טרה, גם מבית החברה המרכזית למשקאות.
מנביעות נמסר: "החברה לומדת את פרטי כתב התביעה ותגיש את תגובתה לבית המשפט"
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה