משפט

החשד לתרמית ני"ע בקדימהסטם: בני הזוג החשודים עלולים לעמוד בפני כתב אישום

ישראל רבין ונועה אייד נעצרו לפני כשנה בחשד שהובילו משקיעים לבצע פעולות במסחר בנייר ערך של קדימהסטם ובניירות ערך נוספים. רבין שימש כיועץ הנפקה וקשרי משקיעים. זוגתו – נועה אייד, הייתה רשומה כבעלים של חברת הייעוץ. הפרקליטות תכריע אם להגיש כתב אישום 
שרון טל | 
הבורסה לניירות ערך
הרשות לניירות ערך הודיעה היום (ב') על העברת תיק החקירה לפרקליטות בחשד לתרמית ני"ע בחברת קדימהסטם, בעניינם של ישראל רבין ונועה אייד. החקירה נפתחה בשלהי שנת 2019, אז עלה החשד כי בכירים בחברה – ישראל רבין ונועה אייד, ביצעו לכאורה עבירות של קבלת דבר במרמה ושיבוש מהלכי משפט ועבירות הלבנת הון.
על פי החשד, ישראל רבין, פעיל שוק ההון, אשר שימש כיועץ הנפקה ויועץ קשרי משקיעים (PR) של חברת קדימהסטם ומהווה איש פנים מכח קשריו עם החברה, פעל במסחר במהלך השנים 2017 – 2019 באמצעות חשבונות בשליטתו, תוך ביצוע פעילות תרמית בניירות ערך של חברת קדימהסטם, חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל אביב, בכוונה להשפיע על שער ניירות הערך ובכלל זה תוך ביצוע עסקאות עצמיות בנייר הערך.
לפי החשד, הניע רבין משקיעים לבצע פעולות במסחר בנייר ערך קדימהסטם ובניירות ערך נוספים. זאת באמצעות הצגת מצגי שווא ומידע כוזב בקבוצות וואטסאפ שונות אותן ניהל. בנוסף, לפי החשד, ביצע רבין עסקאות בנייר ערך קדימהסטם באמצעות חשבונות מקורביו, תוך שימוש במידעי פנים שונים שהיו מצויים בידו מתוקף תפקידו וקשריו עם החברה.
החשודה השנייה בתיק - נועה אייד, היא אשתו של רבין, הרשומה כבעלים של חברה שנתנה שירותי ייעוץ הנפקה וייעוץ קשרי משקיעים לחברת קדימהסטם ומהווה גם היא איש פנים בחברה על פי הגדרת חוק ניירות ערך. על פי החשד, פעלו רבין ואייד לשבש את הליכי החקירה של רשות ניירות ערך בתיק זה במסגרת חיפוש שנערך בביתם.  
  
פרשת קדימהסטם החלה לאחר שהתפוצצה פרשה אחרת של רו"ח מנחם וינברג, שע"פ  החשד סחר במידע פנים שנגלה אליו הודות לקשריו עם מנכ"לים של חברות שונות, קדימהסטם ביניהם. שם, רבין שימש יועץ הנפקה וקשרי משקיעים, ואשתו הייתה רשומה כבעלים. כעת, בני הזוג ממתינים להכרעה בעניין תיק החקירה, שעשוי להבשיל לכדי כתב אישום.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה