משפט

הרשות להגנת הצרכן מתכוונת להטיל קנס בסך 648,000 שקל על חברת פרי נדל"ן

ההסתבכות של אלדד פרי לא מסתיימת: הרשות לסחר הוגן הודיעה על כוונתה להטיל קנס כבד על החברה המארגנת ומשווקת פרוייקטים שונים של בנייה ברחבי הארץ בגין הטעיית צרכנים. החברה: "הרשות להגנת הצרכן זקוקה לשיווק קיצוני כדי לפרסם את עשייתה"
כפיר אדר |  1
אלדד פרי (צילום מתוך אתר פרי נדלן)
הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מודיעה על כוונתה להטיל קנס בסך 648,000 ₪ על חברת אלדד פרי נדל"ן בע"מ המארגנת ומשווקת פרוייקטים שונים של בנייה ברחבי הארץ 
בגין הטעיית צרכנים
נמצא כי חברת אלדד פרי נדל"ן בע"מ נקטה בתהליך השיווק והמכירה בפעולות של הטעיה בנסיבות מחמירות כלפי הצרכנים כאשר הציגו מצגים בדבר "קו ראשון לים" "היתרים שאושרו" ו"גבול הפרוייקט - תל אביב".
אניטה יצחק, סגנית הממונה על הרשות וראש אגף חקירות ומודיעין, מסרה כי: רכישת דירה היא מהעסקאות היקרות  והמורכבת עבור הצרכן, קיים קושי לצרכן לבדוק סוגיות כמו קיומו של היתר, קו ראשון לים, חלוקה מתארית וכו'.  ביצוע עסקה של רכישת דירה על בסיס מידע מוטעה יכולה לעלות לצרכן מאות אלפי שקלים בערך הנכס, ואפשר שלו ידע את המידע האמיתי הוא כלל לא היה מגיע למשרדי החברה ולא היה מבצע את העסקה. הרשות ממשיכה בפעילותה נגד חברות הפוגעות בציבור ותביא לדין כל עוסק אשר פועל תוך פגיעה וניצול של ציבור הצרכנים".
תגובת החברה: "אין מודעת פרסום אחת בענף הנדל"ן שאינה מבליטה את יתרונות המיקום של הפרויקט  כמו קרבה לים, קרבה לתל אביב, קרבה לתחנת הרכבת הקלה, כל היתרונות האלו קיימים גם בפרי הורייזן בבת ים. אבל הרשות להגנת הצרכן החליטה לפרסם עכשיו את החלטתה להטיל קנס על מודעות בודדות שפורסמו בתחילת שנת 2016! אין לנו אלא להסיק כי הרשות להגנת הצרכן זקוקה לאמצעים שיווקים קיצוניים כדי לפרסם את העשייה שלה על חשבון חברה שנמצאת בהליך הקפאת הליכים תוך שהם בוודאי מבינים שהנפגעים עלולים להיות חברי הקבוצות והנושים".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חכמי חלם ?אתם יכולים להטיל קנסות של מיליונים ?
  אנטיאל שלפר 11/2020/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מטילים קנס על חברה שלא משלמת ואין לה כסף ואם ימצא כסף הוא של המקיעים המסכנים שהפסידו את כספם ?מה מרוויחם ?למדינה אולי יהיה סיכוי לגבות את הקנס והמשקעים ישארו ללא הכסף ?במקרים כאלו צריך להטיל עונשי מאסר כבדים על הנוכלים שלא יוכלו להנות מהכסף שגנבו .
  סגור