משפט

הפגם שגרם לביטול האישום בפרשת רמי לוי תקשורת

פרקליטות ירושלים לא קיבלה אישור מהיועץ המשפטי לממשלה כדי להאריך את משך החקירות. השופטת ג'ויה סקפה שפירא החליטה, באופן תקדימי, לפסוק בהתאם לתיקון לחוק הסדר הפלילי משנת 2019 ולבטל את התיק
רועי בהריר-פרל |  4
רמי לוי (צילום יחצ, פייסבוק/רמי לוי תקשורת)
כתב האישום נגד חברת רמי לוי שיווק השקמה תקשורת בע"מ בעניין מעקב לא חוקי אחר עובדיה וגורמים חיצוניים יבוטל. כך, על פי פסיקה תקדימית של השופטת ג'ויה סקפה שפירא בבית משפט השלום בירושלים, שעשתה לראשונה שימוש בתיקון לחוק סדר הדין הפלילי משנת 2019 הקובע כי חריגה מתאריך משך זמן הטיפול בתיק ללא אישור של היועץ המשפטי לממשלה תביא לביטולו של כתב האישום.
"משך הטיפול בתיק על ידי הפרקליטות היה שלושים חודשים ויומיים", כתבה השופטת סקפה שפירא בהחלטתה. "פרק זמן זה ארוך בשנים-עשר חודשים ויומיים ממשך הטיפול שנקבע בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה". ואולם, גם אחרי שתי הארכות של חצי שנה (כל אחת), כתב האישום לא הוגש, אלא רק יומיים לאחר המועד הנקוב. על כך כתבה השופטת: "אף אם מדובר באיחור של יומיים בלבד, בהתאם להנחיה, נדרש אישור היועץ המשפטי לממשלה להגשת כתב האישום. כתב האישום הוגש מבלי שהתקבל אישור היועץ המשפטי לממשלה הנדרש לצורך הגשתו ובכך נפל בו פגם, כמשמעותו בסעיף 149 לחוק סדר הדין הפלילי".
ביוני השנה, כפי שפורסם כאן, פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה על סגירת התיק נגד רמי לוי עצמו ובמקביל הודיעה על החלטתה להגיש כתב אישום נגד חתנו, אופיר אטיאס, שניהל את חברת הסלולר, ונגד חברת רמי לוי תקשורת. אטיאס ובכירים אחרים בחברה היו חשודים בכך  שעשו שימוש לרעה במערכת למניעת הונאות שבבעלותה כדי לבלוש אחר עובדים ואנשים אחרים. למעשה, החקירה החלה עוד בשנת 2016, אז נעצר גם רמי לוי עצמו. בחברה טענו אז כי "לא נעשה כל שימוש במערכות המידע שאינו בסמכות או שאינו כדין".
המשטרה, בזמנו, המליצה להעמיד לדין גם את לוי עצמו, אבל הפרקליטות החליטה אחרת. כעת, העובדה שהפרקליטות לא הצליחה להגיש את כתב האישום נגד החשודים האחרים במהלך פרק הזמן שנקבע לה לשם כך גרמה, כאמור, לביטול התיק בהחלטה תקדימית.  את אופיר אטיאס ואת חברת רמי לוי שיווק השקמה תקשורת ייצגו עוה"ד ירון קוסטליץ ושמחה אלבחרי.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  כמה מפתיעה הפסיקה
  יאיר 11/2020/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפשר לסגור את בתי המשפט, האנרכיה כבר השטלתה, העשירים נהיים עשירים יותר, ופטורים מחקריות והעמדות לדין, בחסות בית המשפט
  סגור
 • 3.
  להשיק חזרה את רמי לוי TV
  דורון 11/2020/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על רמי לוי להפשיר חזרה את חברת הכבלים ״רמי לוי TV״ ולשווק ממיר באיכות הצפייה 4K של רמי לוי TV ושיהיה מובנה בנטפליקס שצריך בשלט של הממיר כפתורים ישירות: Netflix, YouTube שרמי לוי TV היא חברה זולה ויש בה ערוצים בסיסיים וחיובים כמו דיסקברי סיינס, היסטוריה, החיים הטובים, הבריאות, האוכל, הטיולים וערוצי MTV שאין אותם בכלל בסלקום TV ועל רמי לוי לשווק ראוטר במהירות האינטרנט יהיה 500 מגה וגם EXTRANET
  סגור
 • 2.
  מזל?
  יהודי 11/2020/16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם יש מזל לא צריך שכל. שיבושם לו. ה אוהב אותו
  סגור
 • 1.
  למען הסדר הטוב, הוא לא זוכה
  מאפיה 11/2020/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק בגלל תקלה טכנית התיק יסגר,
  סגור