משפט

שערורייה: הימרו מי מהעובדים שלהם יידבק בקורונה ויעמדו למשפט

טייסון פודס נמצאת במרכזה של תביעה שמסעירה את ארצות הברית. בנו של אחד העובדים שמת מסיבוכים של הנגיף, טען בכתב התביעה שהמנהלים ובעלי התפקידים מתערבים בכסף על כמות העובדים שבדיקתם תהיה חיובית לנגיף
כפיר אדר |  1
טייסון פודס (צילום KFSM)
חברת המזון האמריקאית 'טייסון פודס' עומדת במרכזה של פרשה לא נעימה כלל שתוכרע בין כותלי בית המשפט. בנו של עובד החברה שמת מסיבוכי קורונה, הגיש בשבוע החולף תביעה לפיה מנהלי 'טייסון פודס' מתערבים בכסף על כמות העובדים שבדיקתם תהיה חיובית לנגיף. ב'טייסון' מכחיש רבים מההאשמות בתביעה.
איסידרו פרננדז שמת ב-26 באפריל, עבד במתקן ווטרלו של החברה. בתביעה נטען כי מנהלי 'טייסון פודס' עסקו ב: "מצג שווא, מרמה, רשלנות חמורה והתעלמות, רצון ורצון מביטחון העובדים". בין הנאשמים נמנים יו"ר טייסון פוד ג'ון טייסון, המנכ"ל נואל ווייט, הנשיא דין בנקס, הנשיא סטיבן סטופר, סגן הנשיא טום ברואר, המנהל טום הארט, מוביל הבטיחות ברט טאפן והמנהלים קודי ברוסטקרן וג'ון קייסי.
מתיעוד בית המשפט עולה כי השריף במחוז בלק הוק, טוני תומפסון, ייעץ לחברה לסגור את מפעל ווטרלו, אך זה לא עשה זאת. תומפסון אמר כי תנאי העבודה של המפעל "הרעידו אותו עד היסוד", על פי המסמכים. "בערך בתקופה זו, הנאשם טום הארט, מנהל המפעל של מתקן ווטרלו, ארגן מערך הימורים של רכישת כסף במזומן, עבור המפקחים והמנהלים כדי להמר כמה עובדים יבדקו חיוביים ל- COVID-19", התביעה אומרת.
גורמים רשמיים מסרו ב-12 באפריל כי כשני תריסר עובדים התקבלו לחדר המיון המקומי. באותו שבוע המפעל נסגר באופן זמני. "הנאשם ג'ון קייסי הורה במפורש למפקחים להתעלם מסימפטומים של הקורונה. מר קייסי אמר למפקחים שעליהם להתייצב לעבודה, גם אם הם מציגים סימפטומים והוא הורה למפקחים לגרום לדוחות הישירים שלהם להגיע לעבודה, גם אם הדיווחים הישירים הללו הראו סימפטומים של הקורונה", נכתב בתביעה.
"פעם אחת יירט מר קייסי מפקח חולה בדרך להיבדק והורה לממונה לחזור לעבודה והוסיף: 'לכולנו יש תסמינים. יש לך עבודה לעשות". בתביעה נאמר מספר פעמים כי הנאשמים לחצו על העובדים להמשיך לעבוד ואמרו כי המתקן צריך להישאר פתוח כדי ש"אמריקאים לא יהיו רעבים". טייסון שלח ל-KCCI את ההצהרה הבאה: "אנו עצובים על אובדן כל אחד מחברי צוות טייסון ומזדהים עם משפחותיהם. בראש סדר העדיפויות שלנו עומדת הבריאות והבטיחות של עובדינו ויישמנו שורה של אמצעי הגנה בווטרלו ובמתקנים האחרים שלנו העומדים או עולים על ההנחיות".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קשתי
  שרה 11/2020/21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בושה וחירפה,לה,וגם לעיתונים שכותבים עליה!!הרי היא רוצה פירסום ......
  סגור