משפט

רו"ח נעצר בחשד לעבירות חמורות בהיקף של למעלה מ-13 מיליון שקל

רואה החשבון אברהם אטיאס הובא אתמול בפני בית משפט השלום, בחשד לעבירות של מצגי שווא במאזני חברות אותן ייצג וסייע להן להתחמק מתשלום מס. כמו כן, חשוד בפעולות להפחתת חבות המס בתיקו האישי שלא כדין. הוא שוחרר בתנאים מגבילים
כפיר אדר | 
איש נדל"ן מוכר נעצר בחשד להונאה (צילום להמחשה דוברות המשטרה)
אברהם אטיאס, תושב מיתר ורואה חשבון במקצועו, הובא אתמול בפני בית משפט השלום בירושלים, בחשד לעבירות של מצגי שווא במאזני חברות אותן ייצג בסכום של כ-13 מיליון שקל על מנת לסייע להן להתחמק מתשלום מס. כמו כן, אטיאס חשוד בפעולות להפחתת חבות המס בתיקו האישי שלא כדין. השופט אלעזר ביאלין שחרר את החשוד בתנאים מגבילים. 
מבקשת המעצר עולה כי אטיאס הוא הבעלים ומנהל של חברת "א אטיאס בע"מ" בבאר שבע העוסקת בהכנת דוחות ומאזנים של מאות חברות. במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום בשיתוף פקיד שומה באר שבע, עלה חשד כי אטיאס הציג בפני רשויות המס מצגים כוזבים. בשל החשדות נפתחה חקירה גלויה במסגרתה נחקר החשוד. 
מממצאי החקירה עולה חשד כי אטיאס נקט במגוון פעולות שאינן לגיטימיות כדי להפחית את חבות המס בתיקו האישי. כמו כן הוא נחשד כי הציג מצגים כוזבים בדו"חות השנתיים של מספר חברות על מנת להסתיר את משיכותיהם של בעלי השליטה, ועל ידי כך להפחית את חבות המס. בפועל בעלי השליטה עשו שימוש פרטי בכספי החברה ללא תשלום מס. הראיות מצביעות על מצגי שווא במאזנים של אותן חברות בסכום של כ-13 מיליון שקלים בין השנים 2018-2017.
השופט אלעזר ביאלין מבית משפט השלום בירושלים שחרר את החשוד בתנאים מגבילים בהם ערבות עצמית על סך 300,000 שקל, ערבות צד ג' בסך 150,000 שקל, הפקדת מזומן בסך 50,000 שקל וצו איסור יציאה מהארץ למשך 180 יום.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה