משפט

כתב אישום נגד קצין משטרה בכיר בגין תקיפה של מפגין וצלם עיתונות בהפגנה

סנ"צ ניסו גואטה, קצין משטרה ממרחב ציון בירושלים מואשם בתקיפה במהלך הפגנה. בתיאור המקרה: גואטה הדף בחוזקה את הצלם בחלק גופו העליון אחורנית, והכה בו בעוצמה בצד פניו, בעודו אוחז בידו המכה מכשיר קשר
כפיר אדר | 
תיעוד השוטרים (צילום מתוך טוויטר)
המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה היום (ראשון) כתב אישום כנגד סגן ניצב ניסו גואטה, קצין משטרה ממרחב ציון בירושלים, בגין תקיפה של מפגין וצלם עיתונות במהלך הפגנה.
על פי כתב האישום, ב-22.8.2020 בשעות הערב, התקיימה תהלוכת מפגינים - שלא אושרה קודם לכן על ידי משטרת ישראל - מגשר המיתרים ועד לרחוב בלפור. במהלך התהלוכה הגיעו חלק מהמפגינים לרחוב בצלאל, והתכוונו להמשיך לצעוד לכיוון כיכר פריז. הכוח המשטרתי ביקש למנוע את התקדמות התהלוכה, הורה למפגינים לחזור על עקבותיהם וחסם את התקדמותם.
באותה עת עמד על הכביש סנ"צ גואטה יחד עם כוחות משטרה נוספים. בשלב מסוים פנה אחד המפגינים אל גואטה והלין בפניו על התנהגותם של השוטרים כלפי המפגינים. בתגובה, הדף גואטה בחוזקה את המפגין בשתי ידיו בפניו, פעמיים. במהלך הדיפתו השנייה, אחד המפגינים הסיט את מסכת הפנים של גואטה והחל להימלט מהמקום.
גואטה החל לדלוק אחר המפגין, ובסיועם של שוטרים נוספים הצליח לבצע את מעצרו של המפגין. לאחר המעצר אחז הכוח המשטרתי בידיו וברגליו של המפגין והוביל אותו למקום צדדי, הרחק מההפגנה. את הובלתו של המפגין ליוו, בין היתר, גואטה וצלם העיתונות וסרטי התעודה שתיעד את ההפגנה מתוקף תפקידו.
במהלך ליווי המפגין, ומבלי שהייתה כל אינטראקציה בין הצלם לבין גואטה, הדף גואטה בחוזקה את הצלם בחלק גופו העליון אחורנית, והכה בו בעוצמה בצד פניו, בעודו אוחז בידו המכה מכשיר קשר. כתב האישום הוגש ע"י עו"ד שקד דהן ממח"ש.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה