משפט

"מעל 150 מקרים": כתב אישום נוסף נגד ויקטורי על הפרת זכויות עובדים

בכתב האישום שהגיש משרד העבודה והרווחה צוין כי רשת הסופרמרקטים לא שילמה לעובדים שעות נוספות כנדרש בחוק, ובנוסף קיבלה ביטחונות מעובד בניגוד לחוק. משרד העבודה והרווחה: "נראה שהמעשים בוצעו באופן שיטתי ולאורך זמן"
שרון טל |  2
אייל רביד (צילום יחצ)
משרד העבודה והרווחה הגיש כתב אישום נגד רשת הסופרמרקטים ויקטורי בניהולם של אברהם ואייל רביד, על פגיעה בזכויות עובדים בשני סוגי עבירות. כתב האישום מייחס לויקטורי כי לא שילמה לעובדיה שעות נוספות, וזאת בניגוד לחוק שעות עבודה ומנוחה.
כתב האישום מצביע על כך שהנאשמים ביצעו את העבירות במשך תקופה ארוכה ונראה כי יש כאן שיטתיות בביצוע העבירות ופרקטיקה שמתבצעת לאורך זמן. במסגרת החקירה נתגלו מעל 150 מקרים של אי תשלום גמול עבור שעות נוספות. הפערים בין השכר ששולם לשכר שהיה אמור להיות משולם מצטבר לסכומים משמעותיים.
עוד מייחס כתב האישום כי ויקטורי דרשה תשלום מעובדים פיקדון עבור אספקת ביגוד לעבודתם במרכולים, ובמסגרת זאת ניכתה משכרם. כתנאי מקדים להעסקתם, "העובדים הוחתמו על טפסי פיקדון ונוכו משכרם סכומים בגין בטוחה זו. בטוחה שהתקבלה באמצעות כסף הנמסר מעובד למעסיק כתנאי לקבלתו לעבודה, הינה אסורה לפי חוק איסור קבלת ביטחונות מעובד", ציינו במשרד העבודה והרווחה.
כתב אישום זה מצטרף לכתב אישום שהוגש כנגד החברה לפני כשנה, על שניכתה סכומי כסף מעובדים בניגוד לחוק הגנת השכר. מדובר בסכומים שסכומם אף הגיע לכמה מאות שקלים בחודש. בעקבות קיזוזים אלו לא שולם לעובדים שכר מינימום בניגוד לחוק.
איל אסף, מנהל האגף לאכיפה פלילית במינהל הסדרה ואכיפה: "עסקינן בעבירות שמטרתן להשיא למעסיקים רווח כלכלי על חשבון העובדים, תוך פגיעה ממשית בזכויות עובדים, בשכרם ובתנאי עבודתם. הפגיעה חמורה אף יותר כאשר המדובר בעובדים המשויכים לאוכלוסיות מוחלשות בעלי כח מיקוח נמוך. אנו נמשיך לחקור ולפעול כנגד מעסיקים השולחים יד לכיסם של עובדיהם בניגוד לחוק".
עו"ד גלי לוי, התובעת הראשית: "המדובר בעבירות שבוצעו בהיקף נרחב, והמעשים המתוארים בכתב האישום מציירים תמונה עגומה. אנחנו נחושים להביא את הדברים בפני בית הדין לעבודה ובכוונתנו לבקש כי תושת על הנאשמים ענישה משמעותית ההולמת את נסיבות המקרה ואשר תרתיע מביצוע עבירות כלפי עובדים".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תגובה
  דודו 12/2020/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא רק להחזיר הכסף עלה לפצות העובדים.צריך צדק. מה חשבו שיתעשרו על גב העובדים.
  סגור
 • 1.
  מרכז
  אחד שיודע 12/2020/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למי הורידו דרגת סגן לסג"ם ולמה?
  סגור