משפט

"אלימות משפטית": הארץ-דה מרקר מגיב בחריפות לתביעת איש העסקים צחי אבו

העיתון השיב לתביעה בגובה 3 מיליון שקל של איש העסקים על ידיעה שפורסמה אודותיו בדה מרקר: "מדובר בתביעה שאינה מגלה עילה ויריבות ע"פ הדין וכל מטרתה היא הפגיעה בזכות לחופש הביטוי במטרה למנוע ביקורת לגיטימית ומותרת"
מערכת ice | 
הכתבה על אבו מדה מרקר (צילום צילום מסך)
עיתון דה מרקר באמצעות הוצאת עיתון הארץ, יחד עם המוציא לאור עמוס שוקן ושמונה נתבעים נוספים, הגישו כתב הגנה לתביעה של איש העסקים צחי אבו בגובה 3 מיליון שקל בגין תחקיר שעלה בעיתון והוא עמד במרכזו. בכתב ההגנה נמתחה ביקורת קשה על אבו ובמרכזה הטענה כי הוא מנסה להלך אימים על התקשורת כדי להשתיקה. כמו כן, ביקשו כי תביעתו תדחה לאלתר.
בכתב ההגנה נכתב: "מדובר בתביעה חסרת בסיס הן מבחינת עילת התביעה והן בעיקר מבחינת הסכום המונזסטרוזי שנדרש כפיצוי. גישת התובע בתביעה זו מלמדת על האלימות המשפטית שנוקט בה התובע על מנת להשתיק כל ביטוי שאינו לרוחו. התובע בנה תיאוריות קונספירטיביות ללא כל קושר למציאות. מדובר בתביעה שאינה מגלה עילה ויריבות ע"פ הדין וכל מטרתה היא הפגיעה בזכות לחופש הביטוי במטרה למנוע ביקורת לגיטימית ומותרת".
עוד נטען: "התובע בחר להשתמש בהליכי משפט כדי להלך אימים על הנתבעים ולמנוע מהם פרסום נוסף אודותיו, המעלה שאלות קשות ורלוונטיות לגבי התנהלותו של התובע בסכומים חריגים במיוחד של כסף מזומן".  כאן צורפה החלטה של השופט יעקב פרסקי מה-26 באוגוסט 2020 שדחה את בקשתו של אבו לאיסור פרסום: "הגשת תביעה בסדר גודל של 3 מיליון שקל מבלי שניתן כל פירוט לנזיקין, יש בה כדי להעיד על אופיו של התובע וכוונותיו האמיתיות בהגשת התביעה".
כתב ההגנה המשיך להיות חד והוכחשו כל הסעיפים בכתב התביעה ולסיכום נכתב: "התובע אינו זכאי לסעד הנדרש או לסעד אחר כלשהו, בשל הטעמים עליהם עמדנו בכתב ההגנה. סכום התביעה מוכחש, מוגזם ומופרך, ללא אחיזה בעובדות ובדין. סכום החסר כל קשר ו/או יחס לעילות התביעה. לאור כל האומר לעיל, מתבקש כבוד בית המשפט לדחות את התביעה כנגד הנתבעים ולחייב את התובע בהוצאות הנתבעים, בצירוף שכר טרחת עורך דין בצירוף מע"מ כחוק".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה