משפט

מכירת אחזקות 'בזק' ב'וואלה' לא מהוות ניגוד עניינים לאמסלם. מנדלבליט קבע והחמיא

היועץ המשפטי לממשלה שיבח את שר הדיגיטל על פנייתו בנוגע לאישור העסקה בין שני גופי התקשורת: "נתיב הפעולה הנדרש במקרה בו חבר ממשלה חושש מפני הפעלת סמכות שלא כדין", על המיזוג: "לא נמצא כי יש מקום לכך שתמנע מהפעלת סמכותך"
כפיר אדר |  4
מנדלבליט ואמסלם (צילום ויקיפדיה ופייסבוק)
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שלח אמש (חמישי) בשעות הערב המאוחרות מכתב אל שר הדיגיטל הלאומי, ח"כ דודי אמסלם, בעניין אישור העסקה למכירת אחזקותיה של חברת "בזק" בחברה-הבת "וואלה".
במכתב צוין על ידי מנדלבליט כי: "ביקשת לקבל הבהרות ביחס לאישור אותו אתה נדרש לתת לעסקת מכירת אחזקותיה של חברת 'בזק' בחברת הבת 'וואלה' וזאת, עובר לחתימתך על האישור הנדרש לעסקה מתוקף הסמכות של ראש הממשלה שעוברה אלייך בעניין זה".
"ראשית, אבקש לציין שאני רואה חשיבות רבה בפנייתך זו אליי לשם קבלת הבהרות והנחיות משפטיות ביחס למקרה בו התעוררו מבחינתך שאלות הנוגעות לניגוד עניינים פוטנציאלי בפעולה שלטונית מטעמך. זהו בהחלט נתיב הפעולה הנדרש במקרה בו חבר ממשלה חושש מפני הפעלת סמכות שלא כדין".
"לגופם של דברים, מבדיקה שערכנו עולה כי הפעלת סמכויותיך למכירת אחזקות חברת 'בזק' בחברת 'וואלה' לא מעוררות כל חשש מפני ניגוד עניינים. זאת, בהתבסס על הצהרתך במסגרת שאלון ניגוד העניינים אותו מילאת עם כניסתך לתפקיד, אשר כאמור במכתבך היא 'מקיפה ומלאה'".
לסיום כתב: "הואיל ולא הצהרת כי קיימים מאפיינים שעשויים להקים ניגוד עניינים בינך ובין החברות האמורות, ומאחר שאין בידינו אינדיקציות המלמדות אחרת, לא נמצא כי יש מקום לכך שתמנע מהפעלת סמכותך. ככל שבעתיד תתעורר שאלה קונקרטית, ביחס להפעלת סמכות שעשויה להשיק לעניין אישי שלך, באופן המצדיק לטעמך קבלת הנחיות מהיועמ"ש, תוכל כמובן לשוב ולפנות לח"מ".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הפוך על הפוך
  יוני 12/2020/20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביבי עשה תרגיל למנדבליט יגיד במשפט זה אותו מכירה .... איך שהגלגל מסתובב
  סגור
 • 3.
  דודי אמסלם שואל
  מאיר 12/2020/19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פכככ ממה הוא פוחד פתאום
  סגור
 • 2.
  חותמת גומי
  מאיר 12/2020/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השר הממונה חותמת גומי הסמכות עברה ליועץ
  סגור
 • 1.
  טמבל
  רות 12/2020/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חלאה מנדלבלוף מי בחר בך מושחת רמאי משהו תופס אותך בגרון הרס וחורבן עשית להוביל אותך לכלא מיה צריך דחוף נמאסת קיבינימט נבלה
  סגור