משפט

נתניהו דורש לבטל את האישום נגדו: "המשטרה חקרה ללא אישור היועמ''ש"

עורכי דינו של ראש הממשלה הגישו בקשה רשמית לביטול כתבי האישום נגדו. על פי הטענה, המשטרה החלה בחקירה לפני שהתקבל היתר לפתיחת החקירה, תוך התבססות על חוק יסוד הממשלה
ארנולד נטייב |  3
נתניהו בהצהרה (צילום צילום מסך)
עו''ד עמית חדד ועו''ד בועז בן צור, עורכי דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגישו היום (ראשון), בקשה לביטול כתבי האישום נגדו. על פי הטענות, המשטרה החלה בחקירה לפני שהתקבל היתר מהיועמ''ש לפתיחת החקירה.
בפרסום של ישראל היום נכתב כי על פי הטענות של עורכי דינו של נתניהו: בתיק 2000, האישור לפתוח בחקירה ניתן קרוב לשנה לאחר שכבר החלו פעולות חקירה מצד המשטרה, לרבות חקירת עדים מסביבתו של נתניהו, גיוס עדי מדינה, הוצאת צווי חדירה שנועדו לאפשר האזנה לשיחות שקיים נתניהו בעודו מכהן כראש ממשלת ישראל.
ראש הממשלה דורש לבטל את ההאשמות בכל התיקים שנקשרו נגדו: 1,000, 2,000 ותיק 4,000. הטענה של עורכי דינו של נתניהו היא כי פתיחת החקירה מנוגדת לסעיף 17 בחוק יסוד הממשלה אשר קובע כי לא ניתן לפתוח בחקירה פלילית הנוגעת לראש ממשלה מכהן אלא לאחר קבלת אישור של היועץ המשפטי לממשלה.

תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ויתר על התירוץ אין כלום כי לא היה כלום
  יורם 12/2020/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ועבר לתירוץ הבא "הם לא בקשו רשות מהיועמ"ש לחקור אותי"? ככה צריך להבין את זה?!
  סגור
 • 2.
  זוכרים את "לא יהיה כלום כי אין כלום" הי"ד?
  ארול מגל 12/2020/27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  זהו... נגמר. מ"החקירות יסתכמו בלא כלום", דרך "התיקים יקרסו בפרקליטות ואצל היועמ"ש", עברנו לטענות טכניות נטו - המפלט האחרון. שום ניסיון להוכיח חפות. אולי כי אין כזו? זה רק מראה כמה חשוב להקים ועדת חקירה ממלכתית, בלי משחקים, בנושא פרשת הצוללות - במקביל לקיום המשפט.
  סגור
 • 1.
  Correct
  מאצ'ו צאצו 12/2020/27
  הגב לתגובה זו
  0 2
  בנימין צודק לבטל את כל כתבי האישום הרי המטרה להיפטר ממנו אז לא הצליחו ולא ייצליחו
  סגור