משפט

התנועה לאיכות השלטון פנתה למבקר המדינה: חשד לשימוש אסור של כחול לבן בכספי מימון הבחירות

בעקבות התחקיר של 'עובדה', התנועה שלחה מכתב למתניהו אנגלמן ובמקביל ביקשה מהיועמ״ש ומ״מ המפכ״ל לפתוח בחקירה נגד עו״ד אריאל רוט בעקבות חשש כבד לקיום עבירות פליליות כשניסה לכאורה לחבל במשפטו של נתניהו
כפיר אדר | 
אשכנזי וגנץ (צילום גיל יערי פלאש 90)
התנועה לאיכות השלטון פנתה למבקר המדינה מתניהו אנגלמן בבקשה שיבחן את השימוש של מפלגת כחול לבן בכספי מימון הבחירות, זאת בעקבות חשש שנעשה בהם שימוש אסור, כפי שהשתקף בתחקיר ״עובדה״ האחרון.
בתחקיר כזכור, הובא תיעוד מטריד ביותר של שימוש אסור בכספי מימון בחירות שנעשה על ידי מפלגת כחול לבן לשם תשלום כופר השתקה בשני מקרים נפרדים, באצטלה של מתן "ייעוץ" למפלגה ובסכומים גבוהים במיוחד של מאות אלפי ש"ח מכספי המימון הציבורי.
 
לפי התנועה לאיכות השלטון: "התחקיר העלה שכדי להימנע ממידע לא נעים הנוגע ליו"ר המפלגה, ח"כ בני גנץ, שולמו לכאורה לגב' רחל תורג'מן סכומי כסף גבוהים במיוחד – אשר שימשו כדמי השתקה. על מנת להסוות את תשלום דמי ההשתקה, התשלום התבצע לכאורה באצטלה שהגב' תורג'מן סיפקה "ייעוץ" למפלגה. במקרה אחר, העלה התחקיר שמפלגת כחול לבן התקשרה עם חברת CGI, המספקת מודיעין עסקי, כדי לבצע חקירות פנימיות ולאתר "מדליפים" מתוך המפלגה. כמו כן, העלה התחקיר שעל מנת שהחברה לא תפרסם את ממצאיה לציבור הרחב, שילמה כחול לבן לחברת CGI דמי השתקה בגובה של כ-500 אלף ש"ח".
מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: ״כידוע, מפלגת כחול לבן קיבלה במהלך השנה וחצי האחרונות מימון ציבורי בסכום הנאמד בעשרות מיליוני ש"ח. בהנחיות מבקר המדינה לפי חוק מימון מפלגות, נאסר על המפלגות לעשות שימוש לא ראוי במימון הציבורי, אדרבא בסכומים גבוהים ובצורה לא סבירה. לצערנו, ועל אף שהוגשה לאחרונה עתירה בנושא לבית המשפט העליון, דוחות מבקר המדינה בנושא מימון הבחירות ומימון המפלגות במערכות הבחירות לכנסות ה-21, ה-22 וה-23, טרם פורסמו. כך, אין כלל הרתעה על השימוש בכספים שעושות המפלגות במימון הציבורי ואין לציבור הבוחרים היכולת לדעת איזו מפלגה מנהלת נכון את תקציביה ואיזו מפלגה עושה שימוש שאינו ראוי בכסף הציבורי למימון בחירות״.
בנוסף לכך, פנתה התנועה לאיכות השלטון ליועמ״ש אביחי מנדלבליט ולמ״מ המפכ״ל ניצב מוטי כהן בבקשה לפתוח בחקירה נגד עו״ד אריאל רוט ומשרד עורכי הדין המייצג את נתניהו, זאת בעקבות החשש הכבד שמא עו"ד רוט ומשרדו, ביצעו, סייעו או ניסו לקיים עבירות פליליות, בתיעוד שהובא בתחקיר, בו תכנן רוט כיצד יסייע לחבל במשפטו של ראש הממשלה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה