משפט

תיקי נתניהו: למרות התנגדות הפרקליטות, ביהמ''ש הורה למסור את אישורי היועמ''ש לפתיחה בחקירה נגדו

סנגוריו של ראש הממשלה, פנו לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להורות לפרקליטות למסור את אישורי היועץ המשפטי לממשלה לפתיחה לחקירות ראש הממשלה. כאשר על פי הטענות, אישור זה נדרש מכוח חוק יסוד: הממשלה
ארנולד נטייב | 
בנימין נתניהו (צילום Miriam Alster/FLASH90)
לקראת מועד הדיון בתיקי נתניהו בחודש ינואר, בית המשפט חייב היום (שלישי), את הפרקליטות למסור את אישורי היועץ המשפטי לממשלה לפתיחה בחקירות ראש הממשלה לסנגוריו של בנימין נתניהו, זאת לאחר בקשה שהגישו עורכי דינו בעז בן צור ועמית חדד.
סנגוריו של ראש הממשלה, פנו לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להורות לפרקליטות למסור את אישורי היועץ המשפטי לממשלה לפתיחה לחקירות ראש הממשלה. כאשר על פי הטענות, אישור זה נדרש מכוח חוק יסוד: הממשלה. עד כה התנגדה הפרקליטות למסור את האישורים.
למרות התנגדותה של הפרקליטות, בית המשפט דחה את הטענות וקבע: "איננו מקבלים את עמדת המאשימה (מדינת ישראל), בעניין תיקי 1000, 2000 ו-4000. אנו סבורים כי עומדת לנתניהו הזכות הדיונית לקבלת האישורים. אנו מורים למאשימה למסור להגנה את האישורים, בפורמט הקיים לגבי כל אחד מהם, בתוך שבעה ימים".
עוד הורה בית המשפט לפרקליטות להעביר לצוות ההגנה של ראש הממשלה, כל חומר חקירה שלא נמסר לה או הועבר באופן חלקי בלבד באופן מיידי.
מהפרקליטות נמסר כי התביעה הבהירה בבית המשפט כי אישורי היועץ המשפטי לממשלה לחקירות רה"מ ניתנו כדין. יודגש, כי כל שאר בקשות ההגנה לקבלת חומרי חקירה נוספים - נדחו בידי בית המשפט.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה