משפט

עשו סלט: אב ובנו חשודים בהברחת פירות וירקות קפואים לארץ בשווי של 26 מיליון שקל

הוגש כתב אישום נגד מאיר שבת ובנו דין שבת, לצד החברות לוטוס יבוא ויצוא וסיטרין שבבעלותם - בשל עבירות הברחה בהיקף ענק, הטעיית פקיד מכס והגשת מסמכים כוזבים. על הסחורה שהוברחה חלים מסים בגובה של 9.1 מיליון שקל
כפיר אדר | 
פירות (צילום pixabay)
כתב אישום כנגד מאיר שבת ובנו דין שבת, וכנגד החברות לוטוס יבוא ויצוא בע"מ, וסיטרין יבוא ויצוא בע"מ שבבעלותם הוגש לבית המשפט המחוזי – מרכז לוד. כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של הברחת ירקות ופירות קפואים לארץ בשווי של 25,915,223 שקל.
כמו כן, בהטעיית פקיד מכס והגשת מסמכים כוזבים. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד אפרת מויאל קיטייניק, מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המסים, בעקבות חקירה מאומצת של מחלקת חקירות מכס מע"מ ת"א והמרכז ומחלקת בקרת ייבוא בבית מכס אשדוד.
 
מכתב האישום עולה כי מאיר שבת ובנו דין, תושבי פרדסיה, ייבאו באמצעות החברות שבבעלותם וניהולם, ירקות קפואים מספק מצרי, והגישו לצורך שחרור הטובין מהמכס 159 מסמכים כוזבים. במסמכים הצהירו הנאשמים על ערך טובין הנמוך מערכו האמיתי בפועל. כמו כן, עולה כי הנאשמים ייבאו טובין אשר לא הוצהר עליהם כלל, וניפחו את כמויות הטובין החייבים במיסי ייבוא נמוכים ופטורים, כדי להסתיר את ייבוא הטובין עתירי המסים. לאחר מכן, ביצעו הנאשמים פעולות שונות, במטרה להסתיר ולהסוות את ערכם, משקלם ומהותם של הטובין המוברחים.
 
במעשיהם השתמטו הנאשמים מתשלום מיסי ייבוא החלים על הפירות והירקות המוברחים אשר שווים הוערך בסך כולל של  25,915,223 שקל, ועל יבואם ארצה חלים מסים בגובה כולל של 9,166,043 שקל
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה