משפט

ביהמ"ש פסק: עיריית בני ברק תפצה יזם תמ"א ביותר מ-2 מיליון שקלים

בית המשפט פסק על עיריית בני ברק לשלם פיצויים ליורשיו של עו"ד משה שוב ז"ל אחרי שהוכיחו שהעירייה נמנעה במכוון מלתת לאביהם היתר בנייה. בפסק הדין נכתב: לקתה בחוסר תום לב בלשון המעטה, מתוך רצון 'לנקום' בתובע" 

מערכת ice | 
בית משפט המחוזי תל אביב (צילום Magma Images)
בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק על עיריית בני ברק לפצות ביותר מ-2 מיליון שקל את יורשיו של עו"ד משה שוב ז"ל, לאחר שנתבעה על ידו בעקבות מיזם תמ"א 38 שלו בעיר שנותר תקוע מזה שבע שנים. עו"ד שוב טען בזמנו כי העירייה נמנעה להעניק לו היתר בנייה, ובכך המיזם נתקע.
בשנת 2013 עו"ד שוב קידם פרויקט של תמ"א 38 בנכס שהיה בבעלותו ברחוב הרצל 91 בבני ברק. על פי טענת התביעה, כתנאי למתן ההיתר עיריית בני ברק דרשה להקצות לטובתה שטח ציבורי בקומת הקרקע.
כבר בעבר בית המשפט קבע שדרישה זו אינה חוקית וכמה החלטות של מספר ערכאות משפטיות נפסק כי על העירייה לספק לשוב את ההיתר כמבוקש. למרות כך, ההיתרים לא ניתנו לעו"ד שוב במשך 7 שנים.
בעקבות העיכובים החליט עו"ד שוב, באמצעות עוה"ד שמואל שוב וליאור קיל , להגיש נגד הוועדה המקומית תביעה כספית בגין הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהעיכוב בהוצאת היתר הבנייה.
בית המשפט המחוזי בת"א קיבל בימים האחרונים את התביעה וקבע כי "התנהלותה של עיריית בני ברק לקתה בחוסר תום לב בלשון המעטה, תוך התעלמות מהחלטות ועדת הערר, ויכול מתוך רצון 'לנקום' בתובע ו'לבוא עמו חשבון' כיוון שסירב לחתום על כתב ההתחייבות להקצות שטחי מהפרויקט לעירייה".
ביהמ"ש חייב את עיריית בני ברק לשלם לתובעים פיצוי בסך של כ-2.2 מיליון שקל בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום 15.2.17. בנוסף, נפסק כי על העיריה לשלם שכר טרחת עורך דין בסך 80 אלף שקל, וכן החזר הוצאות משפט ששילמו במשך השנים – תשלומי אגרה, תשלומים למומחים ולאנשי מקצוע.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה