מדיה

בר-מוחא רוצה את אמנון נדב בהנהלה: יאיר טרצ'יצקי טוען - "מנוגד לתקנון"

עיתונאי האגודה התל אביבית יקבעו היום מי יחליף את שמעון אלקבץ בהנהלה - נדב או טרצ'יצקי, שמערכת היחסים בינו לבין המנכ"ל עלתה על שרטון
אלכסנדר כץ |  6
האסיפה הכללית של אגודת העיתונאים בתל אביב, תדון הערב (יום ה\') במינוי של חבר חדש להנהלת האגודה במקומו של שמעון אלקבץ, מנכ\"ל רדיו ירושלים לשעבר שפרש עם מינויו לראש מינהל תרבות ואמנות במשרד התרבות והספורט. ובדיוק כאן עולה שוב מערכת היחסית העכורה בין מנכ\"ל האגודה יוסי בר-מוחא לעיתונאי יאיר טרצ\'יצקי שמבקש להתמנות להנהלה. באגודה בהחלט היו רוצים לראות שם את אמנון נדב, יו\"ר התחנה האזורית \'רדיוס\'.

לפני כשנתיים נערכו בחירות להנהלת האגודה. בעקבות התפטרותו של אלקבץ, חברים בהנהלה כעת 14 אנשים, כאשר התקנון מחייב לפחות 15. על פי סעיף 5.3.4 של האגודה, \"התפטר חבר הנהלה שנבחר בבחירות חשאיות כלליות של חברי האגודה, יכנס במקומו המועמד הראשון בתור לפי מספר הקולות ובהתאם להוראות תקנון הבחירות להנהלת האגודה המצורף לתקנון זה\".

יש לציין כי אלקבץ, כמו חצי מחברי ההנהלה, נבחר בבחירות הכלליות עליהם התמודד גם טרצ\'יצקי, ואילו המחצית השנייה של חברי ההנהלה נבחרת על ידי מערכות התקשורת הגדולות.

במצב הזה, ביקש טרצ\'יצקי, להתמנות להנהלה. לדבריו - במכתב שהעביר השבוע לבית הדין לערעורים של האגודה – טען כי המועמדת הבאה בתור היא רוני סרנת שסיימה תשיעית בבחירות, אולם בהנהלה כבר חברים 3 חברים פנסיונרים, ולכן על פי התקנון אינה יכולה לכהן כחברת הנהלה, ולכן \"יש לפנות למועמד הבא בתור לפי מספר הקולות\".

הבא בתור הוא טרצ\'יצקי. לפני כשבועיים שלח טרצ\'יצקי מכתב להנהלה על כך. היועץ המשפטי של האגודה, עו\"ד שמואל ספיר, שלל טענה זו וטען כי את אלקבץ יחליף אמנון נדב, שנבחר כנציג של עיתונאי רדיו \'רדיוס\', למרות שלמעשה נדב לא עמד לבחירה בבחירות הכלליות לפני שנתיים. באגודה טענו עוד כי להנהלה יש סמכות לקבוע מי יחליף את אלקבץ.

ואכן, להנהלה סמכות לקבוע הוראה שהתקנון אינו מתייחס אליה, אולם לגבי החלפת חברים - בהחלט ישנה התייחסות בתקנון האגודה.

טרצ\'יצקי פנה לבית הדין של אגודת העיתונאים, ובדיונה אתמול העדיפה \"להפיל\" את התיק את האסיפה הכללית. \"מכיוון שהגוף העליון באגודה, האסיפה הכללית, עומדת להתכנס בתוך 24 שעות\", כתבו חברי בית הדין משה רונן, חיים פלטנר ויאיר שטרן, \"נראה לנו שראוי להציג בפניה את הסוגיה. אנו מורים להנהלת האגודה לאפשר לעותרים להציג את טענותיהם בלפני האסיפה הכללית, ולאפשר לה לקבל החלטה\".

יאיר טרצ\'יצקי אמר לאייס: \"לבר מוחא לא נוח שאהיה בהנהלה מאחר שאני מעביר ביקורת חריפה על התנהלותו ועל חוסר הרלוונטיות של האגודה, לדאבוני הוא עושה כל שביכולתו כדי למנוע קיומה של אופוזיציה בהנהלה. מזה שנתיים הוא עושה כל שביכולתו להרחיק אותי מהאגודה ומהנהלתה, הפעם זה בא לידי ביטוי בפעולה שמנוגדת לתקנון העמותה ובניסיון ללא מוצלח להכשירה באמצעות החלטות שנתפרו בדיוק למידותיי. הצעתי פשרה לצרף גם אותי וגם את אמנון נדב ולהוסיף חבר נוסף כדי לשמור על מספר אי זוגי של חברים, אבל לבר מוחא חשוב לשמור אותי בחוץ. אחר כך הוא מתפלא שעיתונאים צעירים מדירים את רגליהם מבית סוקולוב\".

את תגובתו של בר-מוחא לא ניתן היה להשיג.
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  בור ועם הארץ מוחטא!!
  א. 22/07/2011 18:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט בושה מה שקורה שם
  סגור
 • 5.
  טרציצקי צודק!! ממתי מעביד יכול להיות חבר וועד
  יהודית 22/07/2011 18:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התקנון אומר שזה אסור. תבדוק!
  סגור
 • 4.
  הבור מוחטא חושב שהוא מוסוליני כי יש לו שפם
  מוחטאי 21/07/2011 19:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמה שהוא בדיחה שזה עצוב. למה אמנון נדב צריך להתבזות ולקשור אתנ,מו עם אדם כזה?
  סגור
 • 3.
  מזכיר לי את
  בר מוח הא? 21/07/2011 15:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזכיר לי את קדאפי מזכיר לי את מובאראק מזכיר לי את אסד לא מזכיר לי את מוסליני
  סגור
 • 2.
  בר מוחא הורס את אגודת העיתונאים (ל"ת)
  לבני 21/07/2011 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  שערורייה (ל"ת)
  יוני נתן 21/07/2011 12:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור