מדיה

ביום א': שוב מכרז למנהל הטלוויזיה

המכרז הפנימי שהתקיים באוגוסט בוטל והוחלט לצאת למכרז פתוח. וגם: משרד האוצר דורש לבצע בדיקות שכר ברשות, העובדים מאיימים בסכסוך עבודה
אלכסנדר כץ |  4
אחרי שכבר התקיים ואז בוטל, צפוי המכרז לתפקיד מנהל הטלוויזיה ברשות השידור, להתקיים ביום ראשון הקרוב - כך נודע לאייס. במכרז צפויים להשתתף לפחות 4 בכירים ברשות שהתמודדו בסיבוב הראשון, וגם כמה אישים שאינם עובדי הרשות.

כזכור, ועדת המכרזים של רשות השידור החליטה בסוף אוגוסט להפוך את המכרז לתפקיד מנהל הטלוויזיה גם למכרז חיצוני . בתום ראיונות שקיימה אז ועדת המכרזים עם עורך \'יומן\' משה נסטלבאום; המנהל בפועל של מחלקת התכניות בערוץ 1 יצחק זוננשיין; מנהל מחלקת הספורט בערוץ 1 אורי לוי, ומנהל מחלקת התעודה בערוץ 1 איתי לנדסברג.

בתום הראיונות, החליטו כאמור חברי הוועדה לצאת למכרז חיצוני. גורם בוועדה אמר אז כי \"המועמדים שהגישו מועמדותם ראויים, אבל לא צריך להיחפז עם ההחלטה, ואפשר גם לבדוק אופציות נוספות\".

כבר אז טענו גורמים ברשות השידור כי החלטה העיכוב במינוי מנהל יהיה עד להחלטה הסופית לגבי מינויו של יוני בן-מנחם למנכ\"ל. כעת, עם אישור מינויו, יתקיים המכרז לתפקיד הנחשב לאחר מ-3 הבכירים ברשות השידור.

לקראת סכסוך עבודה ברשות השידור

למנכ\"ל החדש נכונה עבודה קשה ברשות. הממונה על השכר במשרד האוצר, ברק שטרוזברג העביר מכתב לבן-מנחם בו כתב כי יש צורך לבצע בדיקות שכר ברשות על מנת לקיים ביקורת ומעקב. כדי לבצע את הבדיקה, כתב שטרוזברג, ימונה רואה חשבון מטעמו של משרד האוצר.

במקביל, בן-מנחם קיבל גם מכתב מהמזכיר הארצי בהסתדרות עובדי המדינה, דורון קרני, על פיו עובדי רשות השידור, בהם עובדי המנהלה, מתנגדים למכירת נכסי הנדל\"ן של הרשות. \"התנהלות זו עומדת בסתירה להצהרות קודמות בדבר איתנות פיננסית של הרשות ומעוררת חשש כבד באשר למצבה של הרשות... לאור האמור אנו פונים בדרישה לקיום מו\"מ מיידי לעיגון הסכמות בנגע למתן ערובות ובטוחות פיננסיים להבטחת זכויות העובדים\".

עוד נכתב כי לעובדים נודע על כוונתה של הרשות לצמצם מספר סניפי אגף הגבייה: \"מדובר בהחלטה חד צדדית בעניין שיש לה השלכות על תנאי העבודה של עובדים, וזאת ללא קיום הידברות ומו\"מ עם נציגות העובדים כנדרש\".

כעת מאיימים העובדים כי אם רשות השידור לא תודיע על קיום מו\"מ עם עמם, \"לא תיוותר ברירה אלא להכריז כבר בימים הקרובים על סכסוך עבודה\".

גורם ברשות השידור הסביר את התנגדות העובדים למכירת הנדל\"ן: \"מדובר בנשק יום הדין של הרשות. זה הדבר האחרון שצריך להשתמש בו במידה והרשות במצב גרוע. כלומר אם אפשר עכשיו לממן רפורמה בלי מכירת נדל\"ן, שלא ימכרו את הנדל\"ן כעת, וישמרו אותו עד לרגע בו הוא יוכל להציל את הרשות מקריסה, אם יהיה כזה רגע בעתיד. כרגע אנחנו לא בסיטואציה כזאת בכלל, הגם שלא משתפים כלל את העובדים במצבה של רשות השידור או איפה עומדת הרפורמה\".

לעניין פנייתו של הממונה על השכר באוצר, נמסר מרשות השידור: \"איננו מתייחסים לנושאים העולים לדיון בוועד המנהל\". לגבי פניית ההסתדרות, נמסר: \"אין תגובה\".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אחד יותר גרוע מהשני. (ל"ת)
  הרבעייה הלא ראוייה 02/11/2011 23:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  עזבו את אורי לוי הוא נראה כמו גוויה מהלכת
  הבוס הלך המשרת נשאר 02/11/2011 23:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי שיורם כהן התאדה המשרת האישי נראה בדיכאון אדיר. הוא מבין הכל. טיפש הוא לא.
  סגור
 • 2.
  אורי לוי הביתה!
  אקי בצון 02/11/2011 21:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מנהל כושל! כל מחלקה שניהל הרס אותה מהיסוד אז אם רוצים להרוס את ערוץ 1 שימונה למנהל הטלוויזיה. אורי הביתה
  סגור
 • 1.
  אורי לוי ויורם כהן ,הביאו כתבים חובבנים
  ערוץ1 02/11/2011 14:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנשים שאין להם יחצ"נים ברשות השידור הוזמנו לשימוע . אבל אנשיו של אורי לוי ויורם כהן ישארו בתפקיד של כתבים ,למרות שכולם יודעים שהם חסרי ידע בעבודה עיתונאית ואין9 להם שום ניסיון .הם עושים ניסיון במבט על חשבון עיתונאים מוכשרים שהובאו מעיתונות הכתובה והמשודרת. פשוט מגעיל .
  סגור