מדיה

חנוך דאום: "צריך לסגור את החינוכית - היא פח זבל, משחיתה כספי ציבור"

כך אמר העיתונאי בידיעות אחרונות המקורב למשפחת נתניהו. חגי סגל: "רוה"מ רוצה לסגור את ערוץ 10 ואת החינוכית בגלל שהם שמאלניים
האם ראש הממשלה מנסה להשתלט על התקשורת הישראלית? בפאנל \'השתלטות עוינת על התקשורת - מציאות או פרנויה\' שהתקיים היום במהלך כנס אילת לעיתונות, הודה חנוך דאום מ\'ידיעות אחרונות\', המקורב לבני משפחת נתניהו, כי \"ההתערבות ברשות השידור איננה דבר חדש. ראש הממשלה והקואליציה מייצגים ציבור שמודר מהשיח התקשורתי והם עושים כדי לשנות זאת\".

מנכ\"ל \'חדשות 2\' אבי וייס, נשמע מיואש במקצת: \"מצבנו טוב, אבל עוד יהיה רע לתפארת. בגלל שמצבנו שפיר אנחנו עוד עומדים חזקים מול הלחצים. לשכת ראש הממשלה החליטה לעשות סדר ולשים אנשים משלנו בכל עמדה, וזה חמור. הם מתקרבים לליין-אפים של כולנו. זה אנטי דמוקרטי וחייבים לעצור את זה. תמיד יש תחקירים בקנה, אבל ברור שיש לערוץ 10 משהו מבושל והם מפחדים. האם לפרסם את התחקיר שיכריע את עתיד הערוץ לגזר דין מוות?\".

ח\"כ לשעבר יוסי שריד, שאל סתם תהה לגבי מצבה של התקשורת כיום: \"אולי ראש הממשלה כבר לא מטלפן כי אתם כבר מאולפים?\". וייס ענה: \"אם אתה רואה את המהדורות אתה יודע את התשובה\".

דאום תקף את ההתגייסות של התקשורת כלפי צד אחד במפה הפוליטית: \"יש תחושה של עדר תקשורתי שרץ יחד בעיוורון. תמך באוסלו, בהתנתקות, העדר שיחרר את גלעד שליט והעדר זועק על תקופה נוראית לתקשורת. רוב הכבשים בעדר לא יודע על מה הם מדברים. העדר לא מייצג את הציבור\".

ח\"כ רוני בראון תקף את נתניהו: \"הוא אמר שלא יהיה מוכן לעמוד שוב מול אותה תקשורת שתקפה אותו בקדנציה הקודמת שלו, והוא עושה מה שיכול לשנות את המצב, אם זה על ידי ספונסרים כגון שלדון ואם זה על ידי מינוי מקורבים. שימו לב שהכתב המדיני הבא של קול ישראל יהיה מקורב לנתניהו. נתניהו לא השלים את המשימה שהציב לעצמו - לעשות קדנציה שנייה עם תקשורת אוהדת יותר\".

מנכ\"ל אגודת העיתונאים יוסי בר מוחא, הודה כי \"התקשורת לא מושלמת\", אך לדבריו, \"היא עושה את עבודתה נאמנה. שאף אחד לא יטען לבעלות של קבוצה אחת או אחרת על התקשורת. ראש הפירמידה החליט לעשות סדר, לנפות אנשים שלא מוצאים חן בעיניו. כך השליטה תגיע בגדול. יועצי ראש הממשלה מפעילים את קורי העכביש ומטילים מורא. היועצים האלו לא מוכשרים במיוחד, אבל הם קובעים מדיניות שמוכתבת על ידי יועץ של שרה נתניהו\".

אבי וייס התייחס לרשות השידור: \"אנחנו יודעים מה קורה שם. הם ממוטטים כלכלית, מה עוזר להם התקציב שאושר כשהם תקועים עם הרפורמה שלא יוצאת לדרך? ואף אחד לא זועק\".

בשלב זה, אמר דאום \"את החינוכית צריך לסגור, היא משחיתה כספי ציבור, היא פח זבל של כסף ציבורי. לא עושים שם כלום חוץ מלהשפריץ חלב על פני מפיקה. בושה שזה קיים. ודאי שצריך לסגור את החינוכית, כמו גם את רשות השידור\".

וייס ענה: \"אני לא רוצה לחשוב על איזה ערוץ לסגור. היחס בין תקציב לרייטינג בחינוכית גבוה יותר מהיחס ברשות השידור. חנוך, אתה מתנדב לסגור את החינוכית אבל אני לא רוצה לסגור אף ערוץ או עיתון\".

חגי סגל מ\'מקור ראשון\', ענה: \"ראש הממשלה נתניהו רוצה לסגור את ערוץ 10 ואת החינוכית, בגלל שהם שמלאנים\". שריד הגיב: \"הלוואי והתקשורת הייתה שמאלנית, כל החזות הזו אינה אלא תעתוע\".

בסקר שנערך לקראת כנס העיתונאים באילת, עלה כי 68% מהנשאלים מסכימים לדחות את תשלום החובות של ערוץ 10 כדי שלא ייסגר. כמו כן, 63% מאמינים שיש קשר בין הניסיון לסגור את ערוץ 10 לבין התחקירים של רביב דרוקר נגד ראש הממשלה נתניהו, 72% חושבים שהתקשורת מוטה שמאלה, ו-22% חושבים שאינה מוטה שמאלה.

שריד אמר על דאום: \"הוא בחור חביב ואני מחבב אותו. לו הייתי מוצג על ידי מנחה הפאנל כמקורב לראש הממשלה ואפילו לרעייתו, הייתי תובע אותו על פי החוק החדש כי עיתונאי שהוא מקורב זה דבר והיפוכו. \'הארץ\' הוא לא עיתון שנוטה שמאלה לפי הסקר אלא עיתון שמאל. בהקשר הזה אני רוצה לומר בגנות האובייקטיביות ובזכות הבעת העמדה. האובייקטיבית היא מפלטו הראשון של הנוכל ושל החמקן והשתלטן. באילו מדינות יש עיתונות אובייקטיבית? הניו יורק טיימס הוא אובייקטיבי? לעזאזל האובייקטיביות המעושה הזו. אם אני צריך להעדיף כלי תקשורת, אז אעדיף את בעל האג\'נדה הגלויה ולא הסמויה. רק אצלנו, מי שלא רוצה להביע עניין מתהדר באובייקטיביות\".

ח\"כ לשעבר רון נחמן, אמר: \"אתם כל הזמן באותה בועה, כאילו אין עולם חוץ מזה. שימו לב לסקרים, יש חוסר אמון של הציבור בתקשורת, בפוליטיקה ועוד. אולי כל אחת מהמערכות צריכות להסתכל פנימה ולשאול אם הן לא טלית שכולה תכלת?\".

בועז ביסמוט, עורך החוץ של \'ישראל היום\', שחוטף במהלך הכנס לא אחת מהקולגות, אמר: \"אנחנו לא צריכים להצטדק ש\'ישראל היום\' קיים כי אנחנו פונים לעם ולא לברנז\'ה. אנחנו נותנים חופש ביטוי לכולם, אנחנו מכבדים אנשים כנים, אנחנו לא צבועים\".

בנוסף, ערוץ 2 נחשב לשמאלני ביותר (65%), 58% חושבים שערוץ 10 הכי שמאלני, ו-49% חושבים שערוץ 1 שמאלני. בסקר עלה עוד כי גל\"צ נתפסת שמאלנית יותר מקול ישראל.
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  הדובר הליצן של שרה שוב מקשקש (ל"ת)
  כל כך עלוב 07/12/2011 12:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  הערוץ היחיד עם תוכניות מעניינות בערב, ברצף (ל"ת)
  גלית 07/12/2011 08:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  השמאל השתלט על הכנס.עצוב מה שהולך פה. (ל"ת)
  עתונאי בכנס השמאלני 06/12/2011 23:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  חנוך דאום, מלקק ישבנים מקצועי,פטתי
  אבי 06/12/2011 21:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה מצטטים את האיש הזה בכלל, שיעשה הכל כדי שישימו אליו לב.יחשוף את כל מחלותיו רק כדי לזכות בתשומת לב.מעורר קבס
  סגור
 • 2.
  מי זה לעזאזל חנוך דאום,למה הוא מעניין מישהו? (ל"ת)
  תמיר 06/12/2011 21:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • כנראה שהוא יותר ממעניין אותך
  יוסי 07/12/2011 08:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם טרחת להיכנס לפה ואפילו להגיב!!
  סגור
 • 1.
  הפיון של ביבי, פתאט (ל"ת)
  לולי 06/12/2011 18:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור