מדיה

זעם במגזר הערבי: "ייצוג לא הולם שלנו בהרכב מועצת הרשות השניה העתידי"

כך נאמר במכתב שנשלח למשרד התקשורת מטעם מרכז 'מוסאוא', שפועל למען זכויות האוכלוסיה הערבית. כרגע ישנה במועצה נציגה ערבית 1 בלבד
דפנה פלס |  5
מרכז מוסאוא, שפועל למען זכויות האוכלוסיה הערבית בישראל, עולה להתקפה נגד משרד התקשורת בשל \'הדרת ערבים\' ממועצת הרשות השניה - כך נודע לאייס. אתמול (יום ג\') נשלח למשרד מכתב מטעם המרכז ובו דרישה למינויו של נציג ערבי נוסף להרכב החדש של המועצה, זאת לאור העובדה שעד כה נבחרו 13 חברים מתוך ה-15 העתידיים (אחת מהם ערבייה) ושבין המועמדים הפוטנציאליים לאיוש 2 המקומות הנותרים אין ולו ערבי אחד.

המכתב, שנוסח על ידי עו\"ד סאמח עיראקי ושהגיע לידי אייס, נשלח לאחר שחברי מוסאוא קיבלו את שמותיהם של חמשת המועמדים האמורים. מהכתוב עולה, כי הבחירות עד כה נעשו ללא התייעצות עם המרכז בנושא, זאת למרות קביעת החוק כי יש לדאוג לייצוגה ההולם של האוכלוסייה הערבית בדירקטוריונים של חברות ממשלתיות ושל תאגידים אחרים שקיימים מכוח החוק.

בנוסף צוין במכתב, כי בית המשפט העליון קבע זה מכבר חובת מינוי נציגים ערבים במועצה וכי לפי חוק הרשות השניה, חברי המועצה אמורים להיות \"אנשי ציבור בעלי רקע תרבותי הולם, ניסיון וידע בתחומי התמחותם וניסיון והבנה למצב החברתי בישראל\". ציטוט נוסף לחוק שמובא במכתב הוא, \"בעת המינוי ישקף הרכב המועצה, במידת האפשר, את מגוון הדעות הרווחות בציבור\".

עו"ד סאמח עיראקי
עו"ד סאמח עיראקי


עוד צוין במכתב, כי במקרה שהרכב המועצה הסופי לא יכלול ייצוג נאות של הציבור הערבי אזי המרכז יחל בנקיטת צעדים משפטיים. \"נשמח להעביר לעיונכם רשימה של עשרות ערבים, מומחים ומצוינים שניתן למנות אותם לתפקיד חשוב זה\", נחתם לבסוף.

שאהין נאסר, רכז תקשורת במוסאוא, אמר לאייס, כי \"איש לא הודיע לנו שמתקיים סבב מינויים. רק אתמול הבנו שזה המצב וגם כך כל מה שקיבלנו היה נתון על מינויים של 13 איש, שביניהם יש רק נציגה ערבייה אחת - דר\' ענאן פארס-פלאח\".

-ורשימת המועמדים שנותרו כבר סגורה הרמטית?
\"כן\".

-מה בעצם מפריע לכם? הרי כבר יש לכם נציגה
\"האוכלוסייה הערבית בארץ מהווה יותר מ-20 אחוז, כלומר חמישית, אז למה שזה לא ישתקף גם במועצה? חמישית מתוך 15 זה שלושה נציגים, בטח לא אחד\".

-והנציגה הבודדה לא תספיק כדי לייצג את האינטרסים שלכם כהלכה?
\"אולי, אבל העובדה היא ששוק התקשורת בציבור הערבי מתפתח מאוד וצובר יותר ויותר תאוצה ככל שהזמן עובר. ייצוג רחב מספיק לא רק שידאג לתחרות חופשית בין גופי שידור ערביים קיימים אלא גם יסייע בפיתוח גופים נוספים\".

משרד התקשורת סרב להגיב לנאמר בידיעה.
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  חוח אתם אורחים פה מה פתאום נציג?? (ל"ת)
  גדע 16/02/2012 22:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מוסאווא - עוד המצאה של הקרן לחורבן ישראל כנסו
  זזי 16/02/2012 22:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אשכנזים סמולנים מחופשים לערבים ״זועמים״
  סגור
 • 3.
  לא מפריע
  ערבי פלסטיני 16/02/2012 18:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכלל לא מפריע לנו שהיא דרוזית אלא להפך, מה שמפריע לנו באמת הוא שתחום התקשורת הולך ומתפמח מאוד בשנים האחרונות בקרב הציבור הערבי פלסטיני בישראל, ויש חשיבות לזה שיהיה יותר מנציג אחד!!!
  סגור
 • 2.
  מה שבאמת מפריע להם - שמדובר בנציגה דרוזית (ל"ת)
  אייל 16/02/2012 13:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  זה אחד יותר מדי,תמנו נציגים לאל ג'זירה (ל"ת)
  רון 15/02/2012 23:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור