מדיה

הח"כים מפשילים שרוולים נגד המקומונים: תוציאו לשון הרע? תתכוננו לסגירה

כמה ח"כים הגישו הצעת תיקון לחוק איסור לשון הרע שיעמיד מקומונים בסכנת סגירה: "בעלים של מקומון הופך העיתון לכלי ניגוח נגד הרשות ובעלי תפקידים"
דפנה פלס |  2
פחות קוראים עיתונים (צילום אילוסטרציה: אייס) (צילום צילום אילוסטרציה: אייס)
הפוליטיקאים חוששים רבות מהעיתונאים, כולל מבעלי המקומונים. עכשיו מגיעה התשובה לכך: מספר חברי כנסת הגישו אתמול (יום ד\') תיקון לחוק איסור לשון הרע, שאם יתקבל יהיה עשוי להוביל לסגירתם של מקומונים \'סוררים\'.

ההצעה של ח\"כ ציון פניאן (ליכוד) וכמה ח\"כים נוספים, ממליצה להוסיף לסעדים שישנם בחוק הנוכחי אפשרות של סגירת מקומון או של הגבלת הפרסום בו בתחומים מסוימים. בדברי ההסבר נכתב, כי \"לבעל מקומון של רשות מקומית השפעה רבה על התושבים ובעלי התפקידים ברשות. ישנן ערים בהן בעלים של מקומון הופך את העיתון לכלי ניגוח נגד הרשות ובעלי תפקידים בה, במטרה לקדם עניינים אישיים או לחייב את בעלי התפקידים לאשר בקשות שהוגשו אליהם\".

בהמשך נכתב, כי בעבר היו מקרים רבים שבהם ראשי רשויות ראויים הפסידו במערכות בחירות בשל סכסוכים עם בעלי המקומונים. מצב שכזה, נאמר, מזמין שחיתות ומנהל שאינו יכול לפעול בצורה תקינה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בערים קטנות שבהן למקומון יש נפח משמעותי בחיי הקהילה.

ההצעה מסתיימת בסייג, שלפיו הסעד המשפטי שנזכר יוגבל למקרים שבהם \"בתוך שבע שנים בעל מקומון נתבע לפחות שלוש פעמים ויצא חייב בפיצויים בסכום משמעותי של 50,000 שקלים חדשים. כמו כן, זכותו של בעל מקומון להביא לידיעת הציבור דו\"חות ביקורת רשמיים שפורסמו כמו דו\"ח המבקר של אותה רשות לא תיפגע\".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  נו באמת יש אינטרנט ואתם עדיין מפחדים ממקומון?
  מקומון 11/03/2012 02:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תפסיקו לחפש לעשות רעש איפה שלא צריך אתם מתעסקים בשטויות במקום בדברים שיש בהם מצוקה אמיתית. וח"כ פניאן אתה עלוב מה אתה צריך להתחנף עכשיו לרשויות.. בונה על הג'וב הבא?
  סגור
 • 1.
  מי הגישו? לאן הגישו? לא מצוין. ככה כותבים? (ל"ת)
  ג. 08/03/2012 10:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור