מדיה

אחרי 12 שנה: המעצב הראשי של הארץ ו-TheMarker גל ורטמן התפטר מתפקידו

ב-5 השנים האחרונות שימש ורטמן כמעצב הראשי של הקבוצה, ולאחרונה סיים לעצב מחדש את מוסף 'הארץ' ו'גלריה'. ורטמן: "הגיע הזמן להמשיך הלאה"
אלכסנדר כץ | 
המעצב הראשי של הארץ ו-TheMarker, גל ורטמן התפטר מתפקידו. בכך חותם ורטמן 12 שנים בקבוצה, מהן 5 שנים כמעצב הראשי של \'הארץ\', TheMarker, המהדורה האנגלית של \'הארץ\' ופעילות הדיגיטל של הקבוצה.

בתפקידו הראשון בקבוצה עיצב ורטמן את מוסף \'קפטן אינטרנט\'. 3 חודשים לאחר מכן עבר ורטמן לעצב את מגזין TheMarker בעריכתו של דב אלפון. באותה תקופה עיצב מחדש את אתר TheMarker. ב-2004 עיצב ופיתח בהנהגתם של גיא רולניק וסמי פרץ את העיתון היומי TheMarker שיצא לאור בינואר 2005. העיתון, המגזין והאתר באחריות העיצובית של ורטמן עד היום.

לפני 5 שנים, עם כניסתו של דב אלפון לתפקיד העורך הראשי של \'הארץ\', מונה ורטמן למעצב הראשי של העיתון ופעילות הדיגיטל שלו. לפני כשנה וחצי עיצב ורטמן מחדש את מוסף \'השבוע\' בפורמט טבלואיד. מאז הספיק ורטמן גם לעצב את אתר \'הארץ\' החדש בעברית ואת אתר \'הארץ\' החדש באנגלית שעלה לאוויר לפני כחודש. כמו כן רענן ורטמן לאחרונה את קונטרס החדשות של העיתון ואת שער העיתון במהלך איחוד החלקים ב\'הארץ\'. בשנה האחרונה ורטמן היה אחראי על עיצוב אפליקציית \'הארץ\' באנגלית לאייפד ביחד עם ליאור קודנר, עורך המהדורה הדיגיטלית. לפני כשנה עיצב ואפיין עם איתן אבריאל את אפליקציית TheMarker לייב לאייפד. בחודשים האחרונים עבד ורטמן על עיצוב מחדש של מוסף \'הארץ\' ועל העברת מוסף \'גלריה\' לפורמט טבלואיד.

בזמן לימודיו בבצלאל עיצב ורטמן את עיתון \'ירושלים\' של \'ידיעות תקשורת\' והקים את עיתון \'תל אביב\' באינטרנט, העיתון הראשון שעלה לאינטרנט בעברית מבית \'ידיעות תקשורת\'. ורטמן הוא אמן פעיל שהציג תערוכות רבות בארץ ובעולם, בין השאר בדוקומנטה העשירית בקאסל, גרמניה, במוזיאון ישראל ובמוזיאון בתל אביב. משנת 2007 ורטמן מיוצג על ידי גלריה גורדון.

גל ורטמן מסר כי \"השנים ב-TheMarker וב\'הארץ\' היו נפלאות, תודה לעורכים ולמנהלים על השנים הפוריות. תודה לצוות המעצבים והגרפיקאים המעולים בפלטפורמות השונות. אחרי 12 שנה הגיע הזמן להמשיך הלאה\".

עורך \'הארץ\' אלוף בן אמר כי \"גל ורטמן מילא תפקיד מפתח בתהליכי ההתחדשות שעבר \'הארץ\' בשנים האחרונות, והוא האחראי למראה הנוכחי של רוב חלקי העיתון המודפס והדיגיטלי. נהניתי מאוד לעבוד עם מקצוען מהשורה הראשונה בישראל, שגילה מסירות ללא גבול למשימות הכבדות שעמדו לפניו, וביצע אותן תמיד בהצלחה רבה ובמועד\".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה