מדיה

כינוס חירום בבית מעריב: "נכריז על סכסוך עבודה, דנקנר זרק אותנו לכלבים"

אחד העובדים זעם על נוחי דנקנר במהלך ישיבת החירום בהשתתפות כ-300 עובדים שהתקיימה בעקבות הבעיות בתשלום משכורות אוגוסט והמגעים עם בן-צבי. ועד העובדים ביקש מההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה בעיתון
אלכסנדר כץ |  7
קלמן ליבסקינד בישיבת החירום של עובדי מעריב, אתמול (צילום פנימי)
כ-300 מעובדי \'מעריב\' מתכנסים בשעה זו (יום א\') בדסק החדשות של העיתון, לישיבת חירום בעקבות המצוקה הכלכלית אליו העיתון נקלע, שהוביל לתשלום חלקי של משכורת חודש אוגוסט; והמו\"מ עם מו\"ל \'מקור ראשון\' שלמה בן-צבי, לגבי רכישת העיתון.

בהודעה שפורסמה ביום שישי לבורסה, נמסר ממעריב כי כ-400 עובדים צפויים להיקלט על ידי בן-צבי, מה שמצביע למעשה על כך שרבים אחרים יפוטרו מבין כ-1,800 עובדי קבוצת \'מעריב\'. מוקדם יותר היום, העריב יו\"ר דירקטוריון מעריב דני יעקובי, בשיחה עם רזי ברקאי ב\'מה בוער\' בגל\"צ, כי בשלב הראשוני יפוטרו כ-400 עובדים , כאשר 400 אחרים יקלטו אצל בעל הבית החדש, ואילו כ-1,000 עובדים (900 עובדי ההפצה ו-150 עובדי בית הדפוס, א\"כ) יישארו בשלב זה ב\'מעריב\'.

* לדף הפייסבוק של אייס - לחצו כאן

במייל שהועבר לעובדים היום, נכתב כי \"אין ספק שיותר מעניין לעבוד ב\'מעריב\' כשכל רגע מספק הפתעות חדשות, והאחרונה שבהן היא הידיעה על העסקה למכירת \'מעריב\' לשלמה בן-צבי, הבעלים והעורך של \'מקור ראשון\'. ניסיון העבר מלמד שעם העברת בעלים יכולים לבוא גם שינויים גדולים במערכת ופיטורים רבים - אלא שבעבר לא היה כאן ארגון יציג שיגן על האינטרסים של העובדים\".

בוועד העובדים ציינו עוד במייל כי \"מכיוון שעדיין לא הובטח לנו שנקבל את משכורות אוגוסט בזמן, מכיוון שעתיד העיתון עדיין לוט בערפל, על רקע הדיווחים על פיטורים של עובדים רבים מבינינו, ומכיוון שעדיין יש צורך גדול בשיתוף פעולה של כולנו כדי להלחם על מקום העבודה שלנו - אסיפת החירום של העובדים תתקיים כמתוכנן, ותכלול עדכונים מהוועד על מהלך המכירה והשלכותיו\".

חגי מטר (מימין, על הכיסא) במהלך ישיבת החירום
חגי מטר (מימין, על הכיסא) במהלך ישיבת החירום


עוד בטרם האסיפה ישבו פעילי ועד העיתונאים עם נציגי ועד המובילים וועד ההפצה, 2 גופים המאוגדים במסגרת ההסתדרות ב\'מעריב\'. נציגי הוועדים החליטו על הקמת מטה מאבק משותף להצלת העיתון. בימים הקרובים יתקיימו פעולות מחאה משותפות של המטה המאוחד.

לאסיפה שמתקיימת כעת הגיעו בין היתר גם קלמן ליבסקינד, אביעד פוהורילס, עורך סופשבוע וסגן עורך מעריב נטע לבנה, ועוד. יו\"ר ועד העובדים בעיתון, חגי מטר, אמר לפני דקות אחדות לחבריו: \"הופתענו מההודעה על ההסכם (בין נוחי דנקנר לבן-צבי, א\"כ). לא ידעתנו על כך מההנהלה. נדרוש להיות מעורבים במו\"מ\". מטר הוסיף עוד כי ועד העיתונאים \"מכריז על סכסוך עבדוה על מנת לקבל את המשכורות במלואן, ולהיות מעורב באופן מלא במו\"מ\".

ישיבת החירום היום בדסק החדשות
ישיבת החירום היום בדסק החדשות


ועד העובדים ציין בבקשה מההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה כי כי מדובר החלטה חד צדדית של מעריב בדבר נקיטת שינויים מבניים וארגוניים בדרך של מכירת העיתון לבעלים חדשים. כמו כן, דורש הוועד ניהול משא ומתן קיבוצי שיסדיר את מכלול זכויות העובדים עם השינוי בעיתון בעקבות המכירה.

אחד העובדים ביקש לומר את שעל ליבו: \"דנקנר זרק אותנו לכלבים. המשקיע החדש בעייתי\", ברומזו על שלל המיזמים הקודמים שבן-צבי היה מעורב בהן, ולא נשאו פרי, כגון ערוץ \'תכלת\', ערוץ המסורת הייעודי, החינמון \'ישראלי\' ואיחודו של \'הצפה\' לתוך \'מקור ראשון\'.
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  ומה עם לנדברג לבנה ריבק?
  רודף צדק 09/09/2012 20:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש אלוהים בשמיים. עוד מעט יום כיפור.
  סגור
 • 5.
  נטע ליבנה, קח אותנו איתך לערוץ 10! (ל"ת)
  ירין דרומי 09/09/2012 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  עוד נזק של דרעקנר
  עיתונאי 09/09/2012 14:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בגלל האגו הנפוח שלו קנה את מעריב בלי שום הצדקה כלכלית, נושא שעוד יתברר בבית המשפט. ועכשיו כשאין לו יכולת הוא משליך את העיתון ככלי אין חפץ בו, אחרי כל הצהרות הציונות הנבובות. בוז לאיש העסקים הנפוח, המונופליסט והכושל!
  סגור
 • 3.
  נטע ליבנה הגיע לכנס? פתאום הוא עם העובדים? (ל"ת)
  הלקקנים התעוררו. 09/09/2012 14:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  ניר חפץ ושי גולדן כבר הזמינו כיפות? (ל"ת)
  ליאור 09/09/2012 14:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • שי גולדן כבר עבד במקור ראשון (ל"ת)
  זוכר 09/09/2012 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  זו צריכה להיות הכותרת:
  דינה 09/09/2012 14:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עובדי מעריב: דנקנר זרק אותנו לכלבים
  סגור