מדיה

פופוליטיקה: הייעוץ המשפטי ביקש פרטים על מינוי איש ליכוד לעוזרו של אמיר גילת

פעיל הליכוד שמונה לעוזרו של יו"ר רשות השידור, חתם על חוזה העסקה, אבל לא על מסמכי סודיות וניגוד עניינים. דורש הוצאות נסיעה ל-4,000 ק"מ בחודש
אלכסנדר כץ |  8
אויב? היו"ר אמיר גילת (צילום: אלכסנדר כץ) (צילום אלכסנדר כץ)
האם בתקופת בחירות צריך למנות אדם שמזוהה פוליטית עם ראש הממשלה ופעיל פוליטית במפלגת השלטון, לתפקיד בכיר ברשות השידור? סוגיה זו מונחת על שולחן הרשות בשבועות האחרונים, עם החלטתו של היו\"ר אמיר גילת למנות את עו\"ד מורן מור לעוזרו . לאייס נודע כי בשבועיים האחרונים קיבלו בכירי הרשות פניות מהיועצת המשפטית עו\"ד חנה מצקביץ\'\' ומסגניתה עו\"ד מרסיה צוגמן, לגבי מינויו של מור במטרה לגבש עמדה משפטית על אותו מינוי. בשלב זה טרם זכו השתיים לתגובה.

כפי שפורסם לפני שבועיים באייס, מן מונה לתפקיד לפני כחודש, כמה שבועות לאחר ההחלטה של העוזר הקודם טל ברנע לסיים את תפקידו . עו\"ד מן משמש כחבר המועצה המקומית אבן יהודה מטעם הליכוד, והוא יו\"ר מועצת סניף הליכוד ביישוב. מתוקף תפקידו, הוא גם חבר מרכז הליכוד.

רק בימים האחרונים, כמעט חודש לאחר שנכנס בפועל לתפקידו ולקח חלק בישיבות דיסקרטיות יחד עם מנהלו הישיר גילת, חתם מן על חוזה העסקה. למרות זאת, טרם חתם על הסכם סודיות כמתחייב מתפקידו הרגיש, וגם לא על מסמך ניגוד עניינים, בין היתר בשל פעילותו הפוליטית.

למן חילוקי דעות עם מחלקת כח האדם לגבי תנאי העסקתו, ובשל כך טרם חתם על נספח הוצאות נסיעה. גורמים ברשות טוענים כי מן דרש מרשות השידור תשלום הוצאות דלק עבור 4,000 ק\"מ בחודש. מן מתגורר באבן יהודה - ובדרישתו מהרשות, כך טוענים הגורמים, ציין כי פעמיים בשבוע הוא אמור להגיע לירושלים, ו-3 פעמים בשבוע לתל אביב. יש לציין כי המרחק בין אבן יהודה לירושלים הוא כ-100 ק\"מ, והמרחק בין אבן יהודה לתל אביב הוא כ-30 ק\"מ. בחישוב גס מדובר על כ-2,600 ק\"מ בחודש, אותם הוא מתעקש לעשות במכונית הפאר שברשותו, ומתנגד למשל לקבל מכונית ליסינג ממקום העבודה.

במכתבן של עורכות הדין מצקביץ\'\' וצוגמן למנהל כח האדם צביקה צימרמן, ציינו השתיים כי הן צריכות לקבל פרטים לגבי הזיקה הפוליטית של העובד, פעילותו הפוליטית במועצה המקומית אבן יהודה, שעות עבודתו במועצה, שעות עבודתו המסתמנות ברשות השידור, וההפרדה בין פעילותו הפוליטית לכאורה לעבודתו ברשות.

מאז שנודע על המינוי, הרוחות ברשות השידור סוערות, בשל מה שמכונה כמעורבות פוליטית עמוקה בשידור הציבורי. גורמים ברשות כבר הצביעו בשבועות האחרונים על האפשרות כי מינוי כזה הוא \"ניסיון התחנפות של בכירי הרשות לראש הממשלה\". אגב, מן נעדר בשעות אלו מישיבת מליאת רשות השידור, וגורמים ברשות תוהים האם זה קשור לפריימריז שנערכים ביומיים האחרונים בליכוד.

מרשות השידור טרם התקבלה תגובה למרות פניות חוזרות ונשנות.
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  גם ז.ר עוזרו של בן מנחם קשור לליכוד=בושה
  אבירי 27/11/2012 20:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל המכרזים האחרונים זה מנויים עם ריח רע בכירים בליכוד משפיעים והגיע הזמן שגם נציב שירות המדינה וגם מבקר המדינה יכנסו לתמונה. הכספים הם כספי ציבור.נכסים נמכרים בגרושים יחסית לערכם. משהו גוזר קופון.
  סגור
 • 5.
  שס,עבודה,מנוי חופשיליכוד קבוצה סוג-ב
  דוד-ים 27/11/2012 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .אתמול הלכתי לבחור אמרו לא שילמת מס שנתיים לא תוכל,אך עלי לצין-מ83,עד-2008כן שילמתי-וגם היתי פעיל לא רק בבחירות-עוד מערכות רבים אפ הכנסתי חברים-אפ הצבתי הרבה בחורים לקלפיות ---------- איך אומרים לא נורא=משעה10,עד-17בחוץ פלקטים של מעומדים מוכרים חשובים שהיו בפינות חשוכים הביאתי הדבקתי קרוב לכניסה{אך שלטים ענקיים של דנון,פיגלין, תפסו-כל האיזור ---------- גם פעילים התנפלו על כל אחד,גם,ביקר,ילין,חוטובלי,--מה כן עשיתי אמרתי לחברי תנועה ,לסמן את הטובים,ידועים ומוכרים--חבל שלא עשו כך {אמסלם,פבלין,דנון,חוטובלי,גמליאלי-אפילו רגב,גבאי,יהשוע,בן של אריה ביבי נדבק לכל אחד, --------- ביבי,לברמן,צחי,ישראל,לימור-לא ישבו ולא יעשו נבחר מתאים רצוי,מרשים אפילו ליכודניקים לא יתנו קול {שלמה.כרמל.בגין.מרידור.אופיר,דיכטר,זלמן,שטיניץ,צחי,הם הכוכבים ולא כל מינה,ארדן,פגלין,דנון-אלקין ויתר כוכבים קטנים,לא ידועים,לא מוכרים ===אם שחקני סוג ב-לא תנצח משחק==הדתיים יכולים לרצות,גם אני וכל אחד רוצה--מדינה קטנה חולה-תרופות סבתא עבר זמנו
  סגור
 • 4.
  הליכוד שולט בכל הנהלת רשה"ש ! (ל"ת)
  השיירה עוברת........ 27/11/2012 10:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  איזה מספר עוזר של גילה? חמישי... שישי...
  הבה נגילה 27/11/2012 01:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יחסי אנוש מהמעלה הראשונה של ד״ר גילה. נהג, שלוש מזכירת בלשכה. ארבעה חמישה ...או כמה עוזרים. מוזר מאד.
  סגור
 • לינדה, אין לך רגע דל?....
  האו האו... 27/11/2012 10:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אל תדאגי כל כלב בא יומו.
  סגור
 • 2.
  מינויים פוליטיים
  ביבי 26/11/2012 21:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הום במליאת רשות השידור אמרו חברי הועד המנהל כי הם מינויים פוליטיים ולכן לא יכולים לדון ולאשר כללי אתיקה. אם לא יכולים לאשר כללי אתיקה אז ברור שלא יכולים לאשר רפורמה רחבה , לא?
  סגור
 • 1.
  השאלה הנשאלת
  השואל 26/11/2012 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתי יפתחו סניף רשמי של הליכוד ברשות השידור?
  סגור
 • כבר פתחו... תפקח את העיניים
  מבפנים 26/11/2012 16:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין מתי הדוקטור הספיק להצביע, היום או אתמול
  סגור