מדיה

הטלוויזיה הקהילתית קיבלה חצי מתקציב 2012; סימני שאלה לגבי השנה הבאה

משרדי האוצר והתקשורת העבירו אתמול 1.5 מיליון שקלים במשותף, בעקבות החלטת ועדת הכספים. מדובר על מחצית תקציב 2012 עליו התחייבו המשרדים
אלכסנדר כץ |  1
הפגנת אנשי הטלוויזיה הקהילתית, לפני שבועות אחדים (צילום פנימי)
אחרי מאבק של חודשים ארוכים , העבירו אתמול (יום ג\') משרדי האוצר והתקשורת, 750 אלף שקלים כל אחד, לטובת הפעלת הטלוויזיה הקהילתית בערוץ 98 לשנת 2012. ועדיין, מדובר בחצי מהתיקצוב השנתי שאמורים 2 המשרדים הללו להעביר למימון השידורים.

העברת התקציב התבצעה לאחר שוועדת הכספים אישרה מוקדם יותר אתמול את המהלך. 1.5 מיליוני השקלים הם על חשבון שנת 2012, כאשר שידורי 2013 בסימן שאלה, אליה מגיעים קברניטיה עם כיסים ריקים. המשבר בשלב זה נדחה בכמה שבועות.

הטלוויזיה הקהילתית - ששידוריה הוסדרו בשנת 2000 - משודרת בערוץ 98 בכבלים ובלוויין. בערוץ משרדים 62 גופים, שכל אחד מהם מקבל בממוצע כ-30 אלף שקלים תקצוב לשנה. הערוץ מפיק מגזינים, חדשות מקומיות, חדשות אלטרנטיביות ושידורים של חוגי קולנוע ו-וידאו, ובסך הכל פעילים בשידוריו 10,000 מתנדבים. המתנדבים מפיקים, עורכים ומשדרים אלפי תכניות דוקומנטריות המשקפות את פני החברה בישראל וכתבות בנושאי, בריאות, חינוך, תרבות, מוזיקה, במספר שפות, ותכניות של ועל אנשים בעלי צרכים מיוחדים. הטלוויזיה ממומנת על ידי משרדי האוצר והתקשורת, שווה בשווה, 1.5 מיליון שקלים כל אחד מן המשרדים. בעקבות אי העברת הסכום, היא נקלעה למשבר כלכלי קשה.

לדברי יוחאי רוטנברג, מראשי האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית, המפעילה את הטלוויזיה הקהילתית: \"זהו ניצחון זמני, העברת הסכום מאפשרת לנו לשרוד את השנה הזו. כדי להמשיך את היצירה הקהילתית משנת 2013 ואילך דרושה חקיקה או תקנה תקציבית בסכום שנתי סביר וקבוע. כך נוכל להמשיך ליצור, לעשות סרטים תיעודיים, סרטים עלילתיים וימי שידור מיוחדים ולהמשיך להביא את קולם של המיעוטים בישראל. אנחנו כלי ביטוי דמוקרטי ייחודי של תושבי מדינת ישראל המשקף את קולם האותנטי, המקורי והמקומי\".

במשרד האוצר טוענים כי יש לציין ש\"אין מחוייבות חוקית להעביר תקציב לטלוויזיה הקהילתית. משרד האוצר העביר סכום זהה (MATCHING) לסכום שהועבר למטרה זו על ידי משרד התקשורת\". ממשרד התקשורת: \"יש לקחת בחשבון שהתקצוב של 1.5 מליון שקלים בשנתיים האחרונות היה תקציב חריג\".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אולי אם יתנו להם להפיק את החדשות המקומיות? (ל"ת)
  oferdesade 05/12/2012 18:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור