מדיה

מסתמן: 'ללא הפסקה' תשדר תכנית על נפגעות תקיפה מינית - בגלל רזיאל ז'קונט

אחרי שאמרה למאזינה שנאנסה כי "את לא קצת מגזימה?", מגישת הרדיו התנצלה בשידור. כעת יוזמים הרשות והתחנה פרשה. הליך ההפרה יימשך
אלכסנדר כץ | 
ורדה רזיאל ז'קונט (צילום יח"צ)
התחנה האזורית \'רדיו ללא הפסקה\' צפויה לשדר בקרוב תכנית מיוחדת על נפגעות תקיפה מינית, כחלק מהליך התנהלות בין הנהלת התחנה לבין הרשות השנייה, בעקבות דברים משפילים של ורדה רזיאל ז\'קונט בתכניתה, כלפי נפגעת תקיפה מינית.

בשידור לפני כשבוע וחצי, התייחסה ז\'קונט לסיפורה של צעירה בשם ליטל - שסיפרה כי נאנסה על ידי בחור עמו יצאה, ומאז היא סובלת מסיוטים - וענתה ב\"את לא קצת מגזימה?\" וקראה לה \"להשתחרר קצת מבחינה מינית\".

בעקבות דברים אלו, הגישו גורמים שונים, בין היתר איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, וגם מאזינים, כ-80 תלונות לרשות השנייה נגד ז\'קונט ונגד \'רדיו ללא הפסקה\'. ברשות פתחה הליך הפרה שעשויה להוביל לקנס כספי. כמו כן נדרשה ז\'קונט להתנצל בשידור, והיא עשתה כן.

בנוסף, בין הצדדים התנהלו מגעים לגבי שידור תכנית מיוחדת על נפגעות תקיפה מינית. בתחנה טוענים כי מדובר ביוזמה של המנכ\"ל איל פאר, ואילו ברשות השנייה מציינים כי היוזמה של נציב תלונות הציבור ברשות, דוד רגב. בכל מקרה גם איגוד מרכזי הסיוע הסכים לקיומו של משרד מיוחד מעין זה. , הליך ההפרה יימשך ללא קשר בשידורה של התכנית המיוחדת.רגב מסר היום כי \"ורדה רזיאל מומחית בתחומה וזכותה להגיב בתוקף מקצועיותה על הדברים שנאמרים בתוכניתה אך הדרך בה היא הגיבה במקרה זה הייתה מעליבה ופוגענית\". לדבריו, \"שידור של תכנית מיוחדת למען נפגעות ונפגעי תקיפה מינית הוא שירות ציבורי חשוב שיעלה על סדר היום את הבעיה הכל כך כאובה וייתן לנפגעים תחושה כי יש מי שמקשיב להם, תומך בהם ומלווה אותם ברגעים הקשים\".

מ\"מ מנכ\"לית הרשות השנייה, אילת מצגר, ציינה כי היא רואה בחיוב את הצהרת התחנה כי תשדר בקרוב תכנית מיוחדת בנושא לטובת ציבור המאזינים, אולם הליך ההפרה מול התחנה ימשיך להתקיים כסדרו: \"אין להקל ראש במצוקתן של נשים באשר הן, אשר חוות טראומות מיניות וחשות נפגעות או מותקפות מינית. תפקידה של התקשורת הוא להביא נושאים רגישים אלה למודעות ולהעלותם על סדר היום הציבורי תוך שמירה על כבוד המאזינים והפונים ומתן מענה אחראי ומקצועי\".

מנכ\"ל רדיו ללא הפסקה, איל פאר, אמר: \"הרעיון להקדיש תשומת לב מיוחדת לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית עלה בעקבות חשיבות העניין ואכן התעורר בעקבות דבריה של ורדה רזיאל בתוכניתה, ושאינו קשור להליך ההפרה. ניהלתי דיאלוג מול הארגון הנפלא והמיוחד הזה ״איגוד נפגעי ונפגעות תקיפה מינית״ שעושים עבודת קודש והעלינו כמה אפשרויות לקידום הנושא. אני עושה זאת בחפץ לב ולא מתוך שום הנחיה של אף אחד\"
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה