מדיה

על מי-מנוחות בקול ישראל: הבחירות הסתיימו - 6 כתבים ועורכים זומנו לבירור

עובדים זכו לנזיפות, בהם יואב קרקובסקי שרב עם פארלי שחר. רן בנימיני עבר שימוע, וזכה לגיבוי ועדת האתיקה. ואיזו הודעה נתלתה במערכת החדשות?
אלכסנדר כץ |  14
רק הסתיימה מערכת הבחירות לכנסת ה-19, ויחסי העבודה בקול ישראל חזרו לסעור. לאייס נודע כי בתוך כשבועיים מסיום מערכת הבחירות, זומנו 6 עובדים לפחות - כתבים ועורכים - לבירורים, חלקם התקיימו, וחלק מהעובדים אף ננזפו. לפחות במקרה אחד הנזיפה בוטלה לכאורה, והעובד זומן לבירור נוסף.

במקרה אחד קיבל הכתב הפוליטי של רשת ב\', יואב קרקובסקי, נזיפה לאחר שלפני כ-3 שבועות קילל בטלפון את אחת מעורכות \'יומן הבוקר\' פארלי שחר בעקבות ויכוח מר בין השניים. את השיחה שמעו עובדים במערכת באמצעות הרמקול. כמה ימים לאחר מכן נטען כי קרקובסקי התבקש לכאורה על ידי שחר להכין כתבות על נתן אשל ומפלגת יהדות התורה, אולם סירב לעשות כן. בעקבות ההתנגשות עם שחר, זומן קרקובסקי לפגישה אצל מנהל קול ישראל מיקי מירו, בסיומה ננזף.

נגד שחר ישנה תרעומת קשה במערכת. בימים האחרונים נתלו במערכת בירושלים מודעות בגנותה. תחת הכותרת \"הבינוניות משתלטת על רשת ב\'\", נכתב כי \"הכתב לעניינים פוליטיים יואב קרקובסקי כבר שילם את המחיר, דקלה אהרון, הכתבת לענייני בריאות, תשלם אותו בקרוב, והם רק שניים ברשימת החיסול של פארלי שחר... פארלי שחר שונאת את כולם, את כל המוכשרים ממנה, תורכם יגיע\".

בהמשך נכתב כי במהלך פגישות שהיא מקיימת עם מנכ\"ל רשות השידור יוני בן מנחם בתום המשמרות של \'יומן הבוקר\', היא נוהגת, \"באינטנסיביות של לוביסטית... בהתמדה ובעקשנות, להרעיל את תודעתו (של בן-מנחם, א\"כ) ומלעיזה על עמיתיה לרשת ב\'. אם אתם אנשי חדשות ברשת ב\', דעו, גם אתכם היא תגיש לשולחן ארוחת הבוקר של המנכ\"ל\".

במקרה אחר, ערך רכז הכתבים יוסי הדר בירור עם כתבת השטחים אפרת וייס והכתב לענייני ערבים גל ברגר, לאחר תלונה של שחר על כך שלא היו כתבים של רשת ב\' בעת פינוי המאחז הפלסטינאי במתחם E1 בין ירושלים למעלה אדומים. בסופו של דבר נקבע כי התנהלותם הייתה תקינה.

מקרה נוסף קשור לכתבת הבריאות דקלה אהרון, לה נערך שיחת-בירור מול 2 מנהלים בטענה כי סירבה לצאת לאייטם לבקשתה של שחר. ככל הידוע, שיחה זו הסתיימה בלא כלום.

\"טרור ורדיפה אישית נגד כתבים\"

ובלי קשר לשחר, מערכת היחסים הטעונה בין מירו לבין הכתב הכלכלי רן בנימיני, עולה שוב לכותרות. בנימיני ועורך יומן הבוקר ניקולא רוזנבאום זומנו לפני כמה שבועות לבירור אצל מירו, לאחר תלונה שהגיש מנכ\"ל האגודה לזכות הציבור לדעת פרופ\' אלי פולק, למועצת העיתונות. פולק טען כי לא קיבל את זכות התגובה לדברים שאמר יו\"ר דירקטוריון ערוץ 10 אבי בלשניקוב במהלך דיון שנערך בחודש דצמבר בוועדת הכלכלה, בסיומו אישרה הוועדה את מתווה ועדת לוקר בנוגע לערוץ 10. כזכור, בעקבות דבריו של פולק כי יש לסגור את הערוץ, קם בלשניקוב בהתרגשות וצעק לעברו \"רוע לב, רוע לב, רוע לב\".

באייטם ציטט בנימיני את דבריו של פולק, והשמיע סינק מדבריו של בלשניקוב. התלונה שהוגשה למועצת העיתונות, הועברה לבירור אצל נציב תלונות הציבור ברשות, דדי מרקוביץ\'. בעקבות כך זומנו בנימיני ורוזנבאום לפגישה אצל מירו, במהלכה נודע לבנימיני כי מדובר בשימוע, בה הוא ננזף בסופו של דבר. רוזנבאום יצא מהפגישה האישית עם מירו ללא נזיפה.

בעוד נציב תלונות הציבור ברשות גיבה אותו, התשובה שהועברה למועצת העיתונות היא כי הכתב ננזף, וזו גם התשובה שהועברה על ידי המועצה לידיו של פרופ\' פולק. מאידך, בנימיני ביקש לדון בעניינו בפני ועדת האתיקה של רשות השידור, ובהתכנסותה לפני שבוע וחצי גיבתה את הכתב. בנימיני גם טען בזמנו כי זימונו לשימוע מבלי שנמסר לו כי מדובר בשימוע, אינו חוקי. בעקבות כך בוטלה הנזיפה, והוא זומן לבירור נוסף.

גם בעקבות מקרה זה סוערות הרוחות ברשות. גורם ברדיו אמר לאייס כי \"כאשר מירו נבחר לתפקיד בחודש יולי 2011, כתבה עליו ועדת המכרזים שהוא \'מביא עמו חדשנות ניהולית\'. אחרי שנה וחצי בתפקיד, לאיש אין ספק עכשיו מהי אותה \'חדשנות ניהולית\' שהביא איתו: טרור ורדיפה אישית נגד כתבים\".

מרשות השידור נמסר: \"מדובר ברכילות שאין בה מן האמת ועל כן לא ראוי להגיב לדברים\". את תגובתם של פאר-לי שחר, יואב קרקובסקי, דקלה אהרון, גל ברגר ואפרת וייס, לא ניתן היה להשיג. רן בנימיני סירב להגיב.
תגובות לכתבה(14):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 13.
  נורא משעממת
  אריה 17/02/2013 10:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פארלישחר נורא משעממת בתוכניות שהיא מגישה
  סגור
 • 12.
  מיקי מירו
  אנונימוס 14/02/2013 21:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הכבוד למיקי מירו שלא מגלה סימני פחד לטפל בכל התחלואות שהשתרשו במשך השנים בקול-ישראל,מיקי אתה בדרך הנכונה ואנחנו אתך לאורך כל הדרך. הגיע הזמן לטפל בכל הפרזיטים שהתרגלו לקבל עשרות אלפי שקלים ללא עשיה או תרומה למערכת!
  סגור
 • 11.
  הכנופיה השמאלנית
  ערן גפני 14/02/2013 10:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין ספק כי זוהי מלחמת מאסף של הכנופיה השמאלנית ששולטת על מיקרופונים בקול ישראל ומתנגדת באלימות מילולית ותוך כדי הדלפות מרושעות נגד הנהלת קול ישראל (שמה לעשות, כבר לא נותנת גיבוי אוטומטי לתעמולה השמאלנית של הכתבים והעורכים) לכך שיהיה יותר איזון ביומני החדשות של רשת ב'. הכנופיה הזו (אכן, ראוי לקרוא לה כנופיה) כוללת גם את מגישי היומנים כמו אריה גולן, אסתי פרז, ענת דוידוב ויגאל רביד שמתייחסים בגסות ובקוצר רוח מופגן למרואיינים מהימין (כולל שרים) ובאהדה מופגנת כלפי אנשי שמאל.
  סגור
 • 10.
  קרקובסקי
  גלי 13/02/2013 23:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היה צריך לעוף מזמן האיש רודן צורח בעיות של אלימות רק רחמים של חבריו לעבודה הצליחו אותו מפיטורים.
  סגור
 • 9.
  סוף סוף מישהו נוזף בקרקובסקי
  דרור 13/02/2013 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האיש הזוי שקיבל את התפקיד בדרכים לא כשרות כל היום צורח על עורכים וכתבים סוף סוף מישהי היתה אמיצה להתלוננן וגם הנהלה עשתה עם זה משהו.מיקי כל הכבוד !!!
  סגור
 • 8.
  אז דדי אשכרה עובד!
  גלית 13/02/2013 19:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואנחנו חשבנו לתומנו שהוא רק מחמם כסא בחסות חברים קרובים
  סגור
 • 7.
  פארלי שחר מאיפה הבאתם את הדבר הזה? (ל"ת)
  איכס 13/02/2013 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  גועל נפש (ל"ת)
  עופר 13/02/2013 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  כמה זה עולה לנו? די לאגרה (ל"ת)
  פרח 13/02/2013 12:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  יא בכיינים בקול ישראל
  גיא 13/02/2013 12:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אמרו לכם לעשות משהו ולא עשיתם- תשלמו את המחיר. מה קרה? כל דבר להתבכיין ?
  סגור
 • 3.
  ד"ר מיקי זירו (ל"ת)
  גלעד 13/02/2013 12:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  קול הזירו
  קיקי 13/02/2013 11:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האיש הפך את רשת ב' לקול הזירו. יאללה מיקי הביתה!!
  סגור
 • קול הזירו זה שם ענק!!!
  זירוקס 13/02/2013 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרגתם אותי מצחוק... קול הזירו :)))))
  סגור
 • 1.
  אין כמו השידור הציבורי
  אליה 13/02/2013 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק תככים ומלחמות, ועוד משלמים על זה מאות מיליוני שקלים בשנה. תענוג
  סגור