מדיה

מסתמן: הרפורמה ברשות השידור תתעכב לפחות בחודש נוסף - לתחילת אפריל

1 בנוב' עבר בלי הסכם עם העיתונאים. כעת, לאחר הבנות עם ההנהלה, האם האוצר יערים קשיים? ב-3 במארס תתקיים פגישה עם הממונה על השכר באוצר
אלכסנדר כץ |  1
ערוץ 1 (צילום ארכיון: אלכסנדר כץ) (צילום אלכסנדר כץ)
שוב עיכוב בהוצאת הרפורמה ברשות השידור לפועל. לאייס נודע כי תאריך היעד ליציאת הרפורמה לפועל, יתעכב בחודש נוסף לפחות, מ-1 במארס ל-1 באפריל, וזאת בניגוד להצהרות הרשות.

יהיה זה עיכוב שני בחודשים האחרונים, לאחר שתאריך היעד הראשון, 1 בנובמבר, חלף עבר לו והרפורמה לא נחתמה בשל השגות של עיתונאי הרשות. בשבועות האחרונים הגיעה הנהלת הרשות להבנות עם אגודת העיתונאים בירושלים על תנאי ההסכמה לעובדים שיישארו ברשות, ותנאי הפרישה, מה שאפשר את הסכמתם של העיתונאים.

על-פי אותו ההסכם, כ-1,270 עובדים צפויים להישאר ברשות, וכ-700 יפרשו ממנה, נכון ל-1 בינואר 2011, אז סוכם על פרישת 367 עיתונאים. באותה עת היו 40 עובדים בגיל פרישה. בשנתיים האחרונות פרשו באופן טבעי כ-180 עובדים, מה שהותיר כעת כ-180 עיתונאים שיפרשו במסגרת ההסכם החדש.

כמו כן סוכמו המענקים שיוצאו לפורשים, שינועו על פי הפרסומים בין 100 אלף שקלים למיליון שקלים לפורש. בימים אלו משלימים ההנהלה והעיתונאים את הפרטים הקטנים בהסכם, ובין הצדדים ישנו תיאום עמדות מול משרד האוצר.

על פי גורמים ברשות השידור, אגף התקציבים באוצר לא היה שבע רצון מההסכם, ואף נשקלה האפשרות לבטל את ההסכם. מאידך, באגף הממונה על השכר באוצר הצהירו בעבר כי הם מחויבים להסכם בין הצדדים, במידה והוא לא יפרוץ את מסגרת התקציב למימון הרפורמה. יש לציין עוד כי מדובר בתקופת הרכבת הקואליציה, ולא מן הנמנע כי באוצר יעדיפו להמתין עד למינויו של שר חדש לתפקיד.

ב-3 במארס צפויה להתקיים פגישה בין הממונה על השכר באוצר, קובי אמסלם, ואנשיו, לבין בכירי רשות השידור, לגבי ההסכם עם העיתונאים. בפגישה זו אמורים הצדדים לסכם את כל הפרטים ולמעשה לתת אור ירוק לרפורמה, אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון.

בכל מקרה, בגלל שהפגישה נדחתה למארס, תאריך היעד לתחילת הרפורמה נדחה ל-1 באפריל. כזכור, לפני 10 ימים שלח יו\"ר הרשות אמיר גילת, מכתב לחברי המליאה, בה כתב כי \"ההסכם כפוף לאישור הממונה על השכר באוצר, כמתחייב מהסכם הרפורמה מפברואר 2011. הנהלת הרשות תפעל ליישום הרפורמה עד 28 בפברואר. הנושאים הנוספים שהועלו בישיבה מ-1 בינואר 2013 ואשר טרם סוכמו בין הצדדים, יסוכמו עד 28 בפברואר\".

במשרד האוצר הפנו לרשות השידור, שמסרה: \"איננו מגיבים\".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הרפורמה הזאת לא תצא לעולם לפועל (ל"ת)
  גלעד 20/02/2013 15:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור