קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

בגלל "הדרת הנשים": זיכיון השידור של 'קול ברמה' הוארך בשנה אחת בלבד

בשנה הקרובה תבחן הרשות האם התחנה מגדילה את השמעת הנשים בשידור. התחנה חויבה גם למנות מנכ"ל. 'קול ברמה': "הרשות מכירה בחשיבות התחנה"
 |  1
בגלל "הדרת הנשים": זיכיון השידור של 'קול ברמה' הוארך בשנה אחת בלבד
מועצת הרשות השנייה החליטה אתמול (יום ב') להאריך בשנה אחת בלבד את זיכיון השידורים של תחנת הרדיו הספרדית תורנית 'קול ברמה', שזיכיונה מסתיים בסוף החודש, ורק בסיומה יוחלט אם להאריכה ב-3 שנים נוספות. החלטה זו נובעת על רקע הביקורת הציבורית הקשה על הדרת הנשים לכאורה משידורי התחנה.

המועצה קבעה כי במהלך השנה תתקיים בדיקה מעמיקה ויסודית של מספר פרמטרים הכוללים פרמטרים תוכניים, משפטיים והנדסיים, ובכלל זה עמידת התחנה בהחלטות המועצה המחייבות הגדלת השמעת נשים באופן משמעותי בשידורי התחנה, והתנהלות התחנה בכל הנוגע לשידורי התרמות ומילוי הדרישות הרגולטוריות של הרשות השנייה. כמו כן ההחלטה מחייבת את התחנה למנות מנכ"ל קבוע עד חודש יולי השנה.

הרשות ציינה בחיוב כי החלטות הרשות עד כה הביאו לכך שהתחנה החלה לשלב נשים בכל שידוריה ובכל הנושאים המסוקרים, אך הדגישה כי תעמוד על כך שהתהליך ההדרגתי שהחל יימשך בחודשים הקרובים ביתר שאת. כמו כן הרשות ציינה כי התחנה נותנת מענה לציבור הספרדי תורני, וכי מאז הקמתה של התחנה חל צמצום משמעותי בתופעת התחנות הפיראטיות.

גורמים ב'קול ברמה' אמרו הבוקר כי מאז הקמת התחנה לפני 4 שנים, היא לקחה את הבכורה ומשדרת מדיי יום ל-200 אלף מאזינים ברחבי הארץ. "גם חברי המועצה המתנגדים לשידורי 'קול ברמה' מבינים את מקומה בסדר היום הציבורי של המגזר הדתי חרדי בארץ", אמרו הגורמים.

"הרשות השנייה החלה בתהליך הידברות עם התחנה כדי להביא לסיום התופעה של אי השמעת נשים", אמר יו"ר המועצה אילן אבישר, "מהלך זה נשא פירות ובזכותו התחנה שינתה פניה וקולן של הנשים החל להישמע. הרשות תמשיך לנהל מעקב אחר התחנה, ותפקח באדיקות אחר התנהלותה".

יש לציין כי למרות שצוות בדיקה של משרד המשפטים בראשותה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד שרית דנה, קבע הרשות השנייה תמשיך לפעול בהתדיינות עם התחנה, וימשיך לפקח על התנהלותה בסוגיה זו, שרת התרבות והספורט לימור לבנת הביעה מספר פעמים בעבר זעם על התנהלות הרשות השנייה, והיחס הפשרני שלה כלפי התחנה.

מ'קול ברמה' נמסר: "למרות כל ההערכות, מועצת הרשות השנייה האריכה את זיכיון השידורים לתחנה ומכירה בחשיבותה של 'קול ברמה' עבור המגזר הדתי החרדי בישראל".
הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש
1 תגובות
1.
הרשות השניה- בדיחה. (ל"ת)
שרון. | 19/03/2013 15:54
יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
יועץ תקשורת לוגוס אסטרט... תל אביב שלח קו”ח
פלנר חסוי תל אביב שלח קו”ח
מעצב גרפי אביעוז קריספין הדרום שלח קו”ח
מפיק חסוי תל אביב שלח קו”ח
יועץ תקשורת אורלי כתב י... המרכז שלח קו”ח

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה