מדיה

על 'קשת' והרצון להיות "גיא פינס" הבא: עומרי חיון פה - והוא רוצה שתדעו את זה

במקביל לחזרת 'האח הגדול', השיק הבלוגר אתר חדש ותכנית וידאו. בראיון לאייס מספר חיון על המפגש "המפתיע" עם יורם זק, היחסים עם רן תלם, המשבר שחווה, הדרייב והרצון האדיר להכרה, ומי לדעתו ייצא האחרון מהבית
נעמה תורן |  21
הבלוגר עומרי חיון (צילום: צינו פפרצי) (צילום צינו פפרצי)
השבוע הושק פורטל האינטרנט החדש של עומרי חיון, הבלוגר בן ה-22 (כמעט) שבזכיינית ערוץ 2 \'קשת\' מאד אוהבים לשנוא. מי שחשף את גילו של עומר אדם ב\'כוכב נולד\' (וגרם לסיום תפקידו בתכנית) ואת דבריו של עורך \'האח הגדול\' יורם זק על דדיה של הדיירת דנה רון - חשף בימים שלפני השקת העונה הנוכחית של \'האח\' לא פחות מ-7 דיירים חדשים.

חיון טוען שבגלל הלחצים של \'קשת\', הוא נמנע מלפרסם את השמות (חלקם בכל אופן, נ\"ת) לפני שהדיירים עצמם נכלאו מרצון בבית ביום ראשון.

מיד לאחר התכנית הראשונה השיק חיון תכנית משלו, \'עומרי TV\', שבה הוא מנתח, מארח ושוטח את דעותיו על \'האח הגדול\' ומסוף השבוע הזה - גם על \'המרוץ למיליון\' שתעלה ב\'רשת\'. השבוע, בין התכנית הראשונה שלו לשנייה, הוא דיבר איתנו על יורם זק, רן תלם, גיא פינס, על המשבר האישי שעבר, ומגלה שהוא בעצם חולם להגיע לטלוויזיה.

-ספר על הפורטל המחודש
האתר הזה קיים שנה ומשהו ברשת ועכשיו הוא עלה בעיצוב חדש, השקעה גדולה, של משקיע קטן ששומר על עילום שמו. קוראים לו \'קשת\' - סתאאם. חברות פרסום שאנחנו עובדים איתן, אני ועוד 2 אנשי צוות באתר ו-6 אנשי צוות באולפן. את התכנית אנחנו מצלמים בסאן וידיאו ששם מצלמים את התכניות של HOT. זה שיתוף פעולה שלנו עם סאן וידיאו ועם המפרסם, רשת BBB. המטרה שלנו היא להפוך לפורמט טלוויזיוני אם זה יהיה מספיק טוב. זה יכול להיות לייט נייט מעולה לזכיין בערוץ 2 או ערוץ 10, בנושאי בידור, תכנית בידורית פאנלית מגניבה.

-למה לך בכלל טלוויזיה?
מגניב אותי השילוב האפשרי של אינטרנט וטלוויזיה. אם כבר יש התעניינות, אז למה לא?

-יש התעניינות?
יש, אני לא יכול להגיד עם מי. ב-2 השידורים הראשונים צפו בנו 76 אלף איש, גיא לרר ראיין אותי בערוץ 10 ואמר שבמונחי רייטינג - לתכנית הראשונה שלנו היו 1.5%.

-אבל אז תהיה חייב למישהו, כבר לא תהיה עצמאי
את צודקת. אבל אני לא אהיה רפי גינת הבידורי לנצח. גם לשבת בתכניות וללרלר על ריאליטי זה נחמד.

-זאת אומרת, בא לך להיות סלב?
אם היה בא לי, הייתי הולך כבר ל\'האח הגדול\' או \'הישרדות\' או \'גוללסטאר\'.

-מי משיג חומר לכתבות באתר שלך?
אני. אני מאד פרפקציוניסטי וקשה לי לתת לאחרים לעשות את העבודה, גם בתכנית. אני מביא את החומר, מזמין מונית. בסופו של דבר אני תכף בן 22 וזה באמת לא משאיר זמן לישון בכלל.

-העלית אצלך סרטונים של הדיירת שלי ורוד. מאיפה הם הגיעו?
מגולשים. אני חושב שהם מרגישים מעורבים ושזה אתר בגובה העיניים. אם ניקח מערכות כמו של גיא פינס או \'פנאי פלוס\' או וואלה סלבס, אתה כצופה או גולש, צריך לעבור צינורות כדי להגיע לכותב. כשאתה שולח לעומרי חיון, אתה מגיע לעומרי חיון. אני אראה את זה ואני זה שאחזור אליהם בקשר לתוכן. אני בודק את החומר, עושה את התחקירים בעצמי.

-איך חשפת את הדיירים?
זה היה מעייף הפעם, גם כי יש לי את התכנית שלי ואת האתר החדש. ועכשיו לך תמצא זמן לאמת מי הדיירים. אבל עשיתי את התחקיר בעצמי. קיבלתי המון מיילים מאנשים שחשדו שהם יודעים מי הדיירים. הייתה אחת שצדקה.

-איך אתה מאמת חשד כזה?
אתה נכנס לעמוד הפייסבוק של אותו בן אדם ובודק אם הוא רשם איזה סטטוס או עשה לאחרונה לייק לעמוד של \'האח הגדול\', ואם אימא שלו או אחותו רמזו משהו בסגנון. הרגשתי כמו רפי גינת ב\'כלבוטק\'. ככה פרסמתי 7 נכונים מתוך 9. גם האחד שלא נכנס, איקו, זה אחד שהבריז להם מהטיסה מתאילנד. הוא רצה להישאר חופשי ומאושר. דיברתי עם מקורבים וחברים, זה באמת היה מעייף.

-לא בא לך לעשות עוד משהו עם כישרון הבילוש הזה?
מישהו באמת כתב בטוויטר: \"אני לא מבין איך לא השתמשו בעומרי חיון כדי לאתר את מיקומו של גלעד שליט וזהות חוטפיו\".

-כי התחום שמעניין אותך הוא בידור
הייתה לי תקופה של חצי שנה של הפסקה. האתר היה באוויר, אבל לא עבדתי. בכלום. עצרתי הכל, לקחתי חופשה לתאילנד לחודשיים. אני עצמאי, וכלכלית זה לא קל. אני יודע שזה נשמע מצחיק, אבל יחסית לעולם הבידור, מה שאני עושה - זאת עיתונות במיטבה. אין לי רצון ש\'קשת\' או \'רשת\' יתנו לי אייטם כזה או אחר, או לראיין את הזוכה לשער של \'פנאי פלוס\'. אני לא צריך את היחסים האלה של תן לי ואתן לך.

עומרי TV (יח"צ)
עומרי TV (יח"צ)


-כולם עובדים איתך?
כולם, חוץ מ\'קשת\'. אבל מה זה עובדים איתי? אני לא פונה אליהם, הם פונים אלי. אני לא מתקשר ל\'רשת\' או ערוץ 10, העורכים הראשיים של התכניות פונים אלי, אחד מהם הזמין אותי השבוע לשתות כי הוא לא הגיע להשקה של האתר שלי והוא יודע שאני יודע את כל הספויילרים על התכנית שלו. בגלל זה אני לא מגיע כמעט לפתיחות, לא רוצה את היחסים האלה.

-רן תלם פנה אליך בעניין חשיפת המתמודדים
נכון. אמרתי לו - \"עזוב, למה שאני אנהל איתך בכלל דו שיח? הרי אתם כבר 4 שנים שמים לי מקלות בגלגלים, מסכלים לי תכניות וראיונות\". כתבתי את זה גם בסטטוס שלי: \"אני לא רוצה לזכות בהזדמנות, אני רוצה ליצור הזדמנות\". לא נראה לי שקם במדינת ישראל אחד שיכול להרשות לעצמו להגיד מה שהוא רוצה, גם אם זה יפגע כלכלית בגוף גדול כמו \'קשת\', והם עשו פעילות רבה כדי לשים לי מקלות בגלגלים פעם אחר פעם.

-באיזה אופן?
לפני 8 חודשים עשו איתי ריאיון גדול ב\'ישראל היום\', ותוך כדי שיחה עלו כמה דברים על \'קשת\', ו\'קשת\' ניסתה לעצור את הכתבה עד יום לפני פרסום, ובסוף ירד ממנה עמוד שלם. קיצצו את כל מה שאמרתי על \'קשת\'. הם שולטים בתקשורת במדינת ישראל. אני יודע על עיתונאים שהם איימו עליהם שאם זה לא יהיה שער הם לא יקבלו את הכתבה.

-כמה אתה מסוכן להם?
הם מודים שאי אפשר להתעלם ממני. אם תעשי תחקיר עלי ועל \'קשת\' ברמת פרסומים, תגלי שכל שערורייה שקרתה, אני חשפתי. מלבד \"פרשת הכדורים\" שרז שכניק קיבל עליה כותרות כאילו הוא קיבל פרס נובל, אבל כשעומרי חשף את פרשת דנה רון ויורם זק, הוא קיבל עליה אזכור בחדשות הבידור.

-הקרדיט מפריע לך?
כולם רצו לקחת על זה קרדיט, למרות שזה היה בשישי בלילה כשכל האתרים הלכו לישון, ורק עומרי העלה את זה ראשון, והקפיץ את כולם למערכות לכתוב על זה.

-מה קורה איתך ועם רן תלם?
לפני 3 שנים, בעונה השנייה של \'האח הגדול\', הזמינו אותי מ\'קשת\' לבית \'האח\' עם עוד 3 בלוגרים מובילים, לסייר שם. כאילו הבינו שיש ניו מדיה - וגם אני הייתי בחיתולים. ואז התחלתי לעשות להם ספויילרים, על סער ואלירז, ואז היו מצלצלים וצועקים עלי מהיח\"צ של \'קשת\', פעם בכמה זמן רן תלם היה שולח לי הודעה בפייסבוק.

-יורם זק דיבר איתך?
אני לא אדם רע, אני בא לעשות את העבודה שלי, אבל אם באים להתנגח בי, אני לא אשתוק. ואני אוהב את התכניות שלהם, אני אוהב את \'האח הגדול\'. את יורם זק ראיתי בהשקה של התכנית של דנה רון, ניגשתי אליו ואמרתי לו שאני מתנצל אם הוא נפגע באופן אישי. הוא הבטיח שהוא יסגור איתי חשבון.

-מה, בצחוק או שהוא איים?
איזה בצחוק, אבל ממש הזיז לי ביצה. אבל הייתי מופתע מהתגובה שלו. אני כמעט האדם היחידי שיצר באזז בכל העונות. אנשים חושבים שאני עובד ב\'קשת\', ואת יודעת מה? הם צריכים לשלם לי. וזה מה שכתבתי גם לרן תלם.

את מי עוד עצבנת?
בגמר האחרון של \'הישרדות\' שהייתה העונה הכי טובה שלהם, דיווחתי שאיתי תורג\'מן יודח - והיו לזה 30 אלף צפיות בכמה שעות. גורמים בערוץ 10 פנו אלי אז, בהם המפיק הראשי איתן אבוט שביקש שלא אפרסם את רביעיית הגמר, ואמרתי - מגיע להם שלא אפרסם כי זאת עונה מעולה ומגיע לה שהיא גם תיגמר ככה, ולא פרסמתי. אבל אמרתי לו, אתה מבקש ממני דברים, אבל אתה מפרגן לכתבי בידור אחרים ומביא אותם לספיישל \'היפה והחנון\' או לאי ב\'הישרדות\', ואני מה? אפילו הזמנה לאירוע השקה לא הבאת לי, וזה לא שהייתי הולך. אז הפסקתי לתת דין וחשבון. אמרתי לעצמי, עמרי אתה אתר מחתרתי זה מה שמיוחד - אז לך על זה. אגב, \'הרווק\' שיצולם עוד מעט - אין לי מושג את מי מעסיקים שם, יש מלא הדלפות.

עבר משבר. עומרי חיון (יח"צ)
עבר משבר. עומרי חיון (יח"צ)


-פונים אליך מהטלוויזיה?
כשרוני שיינר וגלעד שליט היו יחד, פרסמתי תמונה אינטימית שלהם בספא, וכולם ביקשו אותה ממני לפרסום. זה נחמד. זאת הייתה תמונת השנה בערך.

-מה דעתך על \'ערב טוב עם גיא פינס\'?
גיא פינס עושה עבודה נפלאה בהתאם לכלום תחרות שיש לו. אני מאד אוהב את התכנים שלו ואת התכנית, אבל שנה אחר שנה הוא זוכה בפרס של תכנית הבידור הכי טובה, וזה מבחינתי עלוב. אם אתה מתחרה בעצמך כל שנה, זה מביך. זאת באמת אחלה תכנית - אבל בוא נראה אותך באינטרנט עם עוד 10 אתרי בידור, כשיש לך 10 אתרי רכילות שמעלים את הידיעה שלך מיד אחרי שהעלית. אם הייתי בטלוויזיה ולא הייתה לי תחרות, זה היה מבאס אותי.

-אז הוא לא מת עליך?
ממה שאני שומע, פינס עולה לו הדם לראש כשהוא שומע את השם שלי. מה שמשאיר אותי בתחום זה התחרות, כשאתה כותב \"פרסום ראשון\", זה שווה.

-התערבו לך פעם בתוכן?
ברגע שנענע או תפוז התערבו בתוכן - עזבתי. בכל מה שקשור לפה שלי, אי אפשר להתעסק עם זה. אני לא אוהב שמתערבים לי. מבחינתי, אני עושה מה שבא לי. לא אכפת לי אם יהיו פה תגובות של איך נותנים לילד העילג הזה במה לעבוד שימצא לעצמו עבודה.

-ממה אתה מתפרנס?
מזה. פרסומות, חסויות. אמנם השקענו הרבה כסף והתחלנו את האתר בשבוע הרצה, בלי פרסומות - אבל מההשקה, ב-1 במאי, היו 290 אלף כניסות. וזה רק ב-8 ימים הראשונים, אלה נתונים מטורפים. תראי לי בלוגים שמקבלים הכרה כזאת. יש כאלה שזה הכניסות שלהם בסך הכל. לאנשים קשה להגיד מילה טובה, אבל אני יודע שאני עושה עבודה טובה.

-לאן אתה רוצה להגיע?
אני רוצה שזה יהיה אחד מהפורטלים הכי נצפים בארץ שיעסוק בבידור. אני אוהב את תחומי הבידור, את האינטרנט. אם את תיכנסי לפייסבוק האישי שלי ולעמוד שלי, תראי 2 אנשים שונים. בעמוד האישי אני מאד אישי ורגיש, אבל בעמוד פיסיבוק אני יותר דמות.

-לפני חצי שנה עברת משבר, מה קרה?
חיפשתי את עצמי, אמרתי שאני לא רוצה לריב עם אף אחד וגם כתבתי את זה לרן תלם. לא כי רציתי עבודה, הייתה לי חצי שנה של חשיבה וחשבון נפש אם להמשיך או לא, כי אני עושה את זה מגיל 17.5. אז אמרתי לעצמי, אני לא רוצה לריב עם אף אחד ורציתי לגמור את הריב הזה. אז שלחתי לרן תלם הודעה בפייסבוק, והוא אמר שהוא שמח ששמנו את זה מאחורינו. אבל זה היה בשבילי, הייתי צריך להתנקות.

-ועכשיו אתה לא מרגיש שאתה מתלכלך עוד פעם?
אחרי הלבטים החלטתי שאני רוצה להקים גוף תקשורת שלא כפוף לאף זכיין, מפרסם או בכלל. זה מה שהחלטתי אחרי חצי שנה של התלבטויות. זאת הייתה תקופה קשה נפשית.

-מה הדרייב שלך?
עד לפני 4 שנים הייתי בפנימייה, חייתי שם בלי אבא ואימא - כל החיים שלי אני עצמאי, אף אחד לא פתח לי את הדלת, פרצי את הדלת. זה גם מה שלפעמים מחזיק וגם מפיל אותך. אני אומר \"וואו, יש לי את כל זה\", אבל לפעמים העליהום הזה קשה. לאנשים קשה לומר מילה טובה, וגם אם אומרים שהם לא קןראים טוקבקים, זה כיף לעשות משהו טוב. אני יודע שבעוד שנתיים שלוש כהשפרינט ימות, הזכייניות יצטרכו להבין לאן אנחנו הולכים. בעוד 5 שנים, תהיה עוד טלוויזיה כי זה אחלה פורמט. אכל נראה לי שלא תהיה עיתונות כתובה, אולי רק מגזינים ועיתוני סופשבוע. ויהיה האינטרנט.

-מה אתה הולך להעלות אחרי שנצא מפה?
קרין בן גלים בתמונות סקסיות.

-ומי יזכה העונה ב\'האח הגדול\'?
בני גולדשטיין ממפלגת כלכלה. כל שנה אני צודק, חוץ מקותי, כי זאת הייתה הפעם הראשונה שאפשרו הצבעה לא מוגבלת. ידעתי שאלירז יזכה, ושיפרה וג\'קי. בני יזכה כי הוא מתוק, הוא מיוחד, נעים ואפשר להתחבר אליו.

-היית הולך להשתתף בריאליטי?
אני מאמין שזאת חוויה מוטרפת. הציעו לי. אני לא סתם מסקר את זה, אני באמת חושב שזו חוויה מטורפת. הייתי הולך ל\'מחוברים\'.

-שוב נשאלת השאלה - למה לך טלוויזיה?
השתפשפות ועניין. זה כאילו עיתונאי יותר, וגם כדי שיגידו - הנה הגיא פינס הבא.

תגובות: מ\'קשת\' לא התקבלה תגובה. ב\'ישראל היום\' סירבו להתייחס.
תגובות לכתבה(21):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 21.
  עומרי אתה גדול
  משה 13/05/2013 00:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל המטקבקים שכותבים דברים שליליים הם אנשים משועממים בלי שכל.
  סגור
 • 20.
  תותח אמיתי (ל"ת)
  שי 12/05/2013 13:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  סתם טרחן, הוא נודניק
  בן 22 עם אופי ודיבור 12/05/2013 13:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  של בן 70, כל פעם שהוא אצל איריס קול אני מאבד את הסבלנות. שלא לדבר על הטיזרים שלו לפייסבוק והכלום שמחכה שם....
  סגור
 • 18.
  בחור משועמם
  תלם 12/05/2013 10:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רכלנית בשקל
  סגור
 • 17.
  תמשיך לבעוט רק ככה תצליח
  אלי 11/05/2013 15:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה זה העתיד קשת עוד יבוא לבקש סליחה.רק על תישבר . בהצלחה
  סגור
 • 16.
  עומרי סתם גנב
  עמי 11/05/2013 14:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הקטע שהוא כל הזמן מתלונן ש"אחרים" גונבים לו אייטמים אבל זה בכלל לא נכון. לדוגמא את החשיפה על דריו של יורם זק כלפי דנה רון הוא ממש לא חשף! הוא סתם גנב את הקרדיט , הסרטון נגנב מפורום תפוז שם העלו וחשפו את מה שיורם זק אמר ועומרי פשוט לקח את הסרטון ופרסם בבלוג כ"אייטם שלו ". והוא עושה את זה כל הזמן פשוט העתק הדבר מפורום טפוז. ושימו לב רק בזמן עונת האח הגדול הלוג שלו פעיל - שהאח הגדול נגמר כך גם הבלוג שלו יורד בעשרות אחוזי צפייה כי חוץ מרכילות על האח הגדול אין לא מה למכור. מי שהשקיע עשה טעות גדולה - שהאח הגדול יגמר האתר ירד לבקושי 1000 כניסות ביום .
  סגור
 • 15.
  כמה אפסים וקנאים מטקבקים פה
  111 11/05/2013 13:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עמרי אתה אח
  סגור
 • 14.
  תקשיב עמרי אל תשים על אף אחד אתה עושה עבודה
  רוני 11/05/2013 13:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדהימה. בסוף הכל ישתלם לך
  סגור
 • 13.
  עמרי אתה גאון
  טוקבק 11/05/2013 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אל תתרגש מאף אחד
  סגור
 • 12.
  אל תתיחס לטוקבקים אתה תותח (ל"ת)
  רפי 11/05/2013 13:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • 11.
  על העילגות שלו שום כתבה לא תפצה
  שחף 11/05/2013 12:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא מסוגל לכתוב שורה בלי 10 שגיאות במילה בת 4 אותיות יעשה 5 שגיאות כתיב מזלו שיש מי שמתקן לו טקסטים בתשלום
  סגור
 • 10.
  ומה עם שירות צבאי? יש לו עוד הרבה מה ללמוד... (ל"ת)
  רוני 11/05/2013 11:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  אכן עילג ומאוהב בעצמו
  זרזיץ במרחב 11/05/2013 10:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העברית שלו ירודה ועתירת טעויות ושגיאות בסיסיות. והאהבה העצמית המטורפת שלו, הניג'וס האינסופי באותם פוסטים. ועל מה? על זה שמצא ביוטיוב איזה סרטון? נו באמת. מגוחך
  סגור
 • 8.
  רגיש ואמיתי
  רונה 11/05/2013 02:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני אהבתי
  סגור
 • 7.
  סתם אחד עם שיגעון גדלות. (ל"ת)
  אבי 10/05/2013 23:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  מעורר השראה
  רן 10/05/2013 23:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמה הבנה בוגרת בגיל כל כך צעיר.
  סגור
 • 5.
  לא הבנתי הוא חושב הוא גיא פינס?
  יניב מוסייאס 10/05/2013 23:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הכבוד לו על החסיפות אבל הוא חושב הוא מי הוא. רק בזמן האח הגדול הוא מתחיל להתעורר ראיתי תתוכנית שלו באינטרנט וואלה אחי אתה לא קרוב לגיא פינס או ירדן הראל יש לך הרבה זמן חבל שהוא יורד על אנשים ששנים עובדים קשה לא ככה מתפתחים
  סגור
 • 4.
  מביך ולא מדויק
  מיכל 10/05/2013 18:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא יאומן שאתם נותנים לזה במה ולא בודקים את מה שהוא אומר לכם. הוא לא העלה את דנה רון ראשון, לא משנה כמה פעמים הוא יגיד את זה. ואת הסרטונים של שלי ורוד הוא מצא בגוגל, אף אחד לא שלח לו. אלכס, מפתיע שלא בדקת את העובדות.
  סגור
 • 3.
  כמה כוח רצון, ענק. (ל"ת)
  גיא 10/05/2013 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  ילד עילג
  ירדנה 10/05/2013 16:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אובר רייטד זה השם השני שלו.
  סגור
 • 1.
  עומרי חיון תותח על
  ג'רי 10/05/2013 16:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמשיך ככה כל הכבוד אחי
  סגור