קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות
רייטינג האתרים

לאחר 3 חודשי קריסה: אתר 'הארץ' מתאזן ומטפס למרות חומת התשלום

אפריל מיטיב עם אתרי האינטרנט. 20 מתוך 30 האתרים המובילים רושמים עלייה בהיקף הגולשים. אתר עכבר העיר שעבר לידיו של תמיר יולביץ' מתחזק אף הוא
 |  3
לאחר 3 חודשי קריסה: אתר 'הארץ' מתאזן ומטפס למרות חומת התשלום
נתוני הגלישה בחודש אפריל בקרב אתרי האינטרנט בישראל מעידים על מגמה חיובית. מתוך 58 אתרים המופיעים בטבלה החודשית 34 רשמו עלייה בהיקף הגולשים, 21 רשמו ירידה ו-3 דרכו במקום. 5 האתרים המובילים: וואלה, ynet, mako, תפוז ונענע10 שמרו על מקומם מהחודש שעבר. הסיפור הבולט שנתון למעקב הוא אתר הארץ שהחל לגבות תשלום תמורת כתבות ורשם ירידה ניכרת בחודשים האחרונים. נתוני אפריל מצביעים על נקודת איזון שבה האתר בולם את הצניחה בהיקף הגולשים ואף מתחזק לעומת חודש מארס, מ-519 אלף גולשים ל-552 אלף. עם זאת, האתר רושם ירידה בהיקף הדפים הנצפים, מ-26.6 אלף ל-24.9 אלף.

אתר וואלה ממשיך להוביל את הדירוג ומציג גידול לעומת חודש מארס. Ynet נותר במקום ה-2, ושני האתרים יחד שומרים על פער עצום מהאתרים אחריהם. וואלה מגדיל את כוחו מ-2.471 מיליון גולשים במארס ל-2.482 מיליון גולשים באפריל. בהיקף הדפים הנצפים נרשמה עלייה מ-406 אלף ל-420.6 אלף. אחריו, אתר ynet רושם גידול מ-2.135 מיליון גולשים במארס ל-2.152 מיליון באפריל. בהיקף הדפים הנצפים נרשמה עלייה מינורית.

במקום ה-3 אתר mako רשם עלייה של 114 אלף גולשים והתייצב על 1.655 מיליון בחודש אפריל. השקתה המתוקשרת של העונה ה-5 של האח הגדול, המלווה באופן אינטנסיבי על ידי אתר mako מבית 'קשת' אמורה לשדרג את מצבו בדירוג הבא. במקום ה-4 'תפוז' רשם ירידה מזערית של אלפיים גולשים בלבד. נענע10 במקום ה-5 רשם עלייה של 25 אלף גולשים והגיע ל-1.216 מיליון בחודש אפריל.

למקומות 6-10 התברגו 4 אתרים שרשמו עלייה ואחד שרשם ירידה. אתר יד2 במקום ה-5 עם 1.156 מיליון גולשים, אחריו במקום ה-7 d.co.il עם 981 אלף גולשים, במקום ה-8 fxp עם 877 אלף גולשים (עלייה משמעותית של 95 אלף גולשים) מדיח את אתר זאפ, שרושם ירידה של 23 אלף גולשים ומקום אחד בדירוג למקום ה-9. את רשימה 10 האתרים הנצפים ביותר בישראל סוגר nrg מבית מעריב עם 658 אלף גולשים, עלייה של 35 אלף גולשים לעומת חודש מארס.

הגזרה הכלכלית: מקומות 11-13 נכבשו על ידי האתרים הכלכליים שהחליפו ביניהם מקומות ורשמו גידול כמעט זהה באזור ה-35 אלף גולשים. במקום ה-11 ניצב אתר 'גלובס' עם 634 אלף גולשים לעומת 595 במארס. גלובס הדיח מהמקום ה-11 את 'דה-מרקר' שרשם אף הוא עלייה ל-631 אלף גולשים לעומת 598 במארס. במקום ה-13 ניצב 'כלכליסט' 581 אלף גולשים לעומת 540 במארס.

הסיפור של החודשים האחרונים מגיע במקום ה-14. אתר 'הארץ' שבהחלטה חלוצית ואמיצה בשוק האינטרנט עבר למודל תשלום תמורת כתבות (חומת התשלום) הצליח לאזן את המצב ולראשונה לאחר 3 חודשים התייצב ואף עלה במספר הגולשים מ-519 אלף במארס ל-552 אלף באפריל.

כזכור, בטבלת חודש ינואר, זכה האתר ל-701 אלף גולשים, ולמקום בעשירייה. בחודש פברואר קרס 'הארץ' ב-13% ורשם 612 אלף גולשים, והיה זה בחודש בו האתר היה חופשי וחינמי לכל הגולשים. ב-1 במארס החל האתר להפעיל "חומת תשלום", ומספר הגולשים המשיך לרדת בחדות. מספר הגולשים בחודש מארס עמד על 519 אלף איש בלבד, 15% פחות מהחודש שלפניו. למעשה, בתוך חודשיים האתר נחתך ב-26%, ואיבד 182 אלף גולשים, כמחציתם בתקופת התשלום.

דירוג אתרי האינטרנט לחודש אפריל
הטבלה המלאה
הטבלה המלאה


בספורט:2 היריבים המרים - אתר One ואתר ערוץ הספורט – sport5 רושמים ירידה בחודש אפריל. One מאבד 15 אלף גולשים ועומד על 493 אלף, ואילו אתר sport5 מאבד 5 אלף גולשים ועומד על 411 אלף.

מי שרשם ירידה משמעותית בחודש אפריל הוא אתר האינטרנט של זכיינית ערוץ 2 'רשת'. במארס רשם האתר היקף גולשים שעמד על 402 אלף, ואילו בחודש אפריל צנח המספר ל-321 אלף גולשים. השקות הריאליטי שעלו לאוויר בחודש מאי אמורות להיטיב את מצבו בדירוג שיתפרסם בחודש הבא.

בגזרת הוידאו: טבלת חודש אפריל כוללת 8 אתרים: וואלה, ynet, מאקו, תפוז, נענע10 וספורט5. אתר וואלה ממשיך להוביל את הטבלה בכל הפרמטרים עם 656 אלף צופים שונים (ירידה רלה לעומת החודש שעבר) ו-1.684 מיליון במצטבר. אחריו אתר ynet עם 529 אלף צופים שונים (עלייה לעומת מארס) ו-1.205 מיליון במצטבר.

טבלת הצפיות בוידאו


קבוצות האתרים בישראל


*קבוצת בעלות: מתייחסת לכל אתר שמוחזק בשיעור הוני של מעל 50% מהון המניות על ידי מי מהקבוצות. הדרוג מתייחס לקבוצות בעלות החברות בוועדה למדרוג האינטרנט ואישרו הפצת נתוניהם.
1קבוצת וואלה! כוללת את האתרים:walla.co.il, yad2.co.il, wallashops.co.il, tipo.co.il, zahav.ru, mazaltov.walla.co.il, jobcity.co.il, yoram.co.il, vgames.co.il, mogobe.walla.co.il
2קבוצת וינט כוללת את האתרים:ynet.co.il, cacalist.co.il, net-games.co.il, xnet.co.il, alljobs.co.il, bigdeal.co.il, ynetnews.com, mynet.co.il, ynet-shops.co.il, ynetttours.co.il,
3קבוצת מאקו כוללת את האתרים:mako.co.il, buy2.co.il,netex.co.il, shironet.co.il
4קבוצת זאפ כוללת את האתרים:d.co.il, zap.co.il, doctors.co.il, rest.co.il, dday.co.il, wisebuy.co.il, madas.co.il, mitchatnim.co.il, ilimudim.co.il, mishpati.co.il, kamash.co.il, shavuz.co.il, adira.co.il
5קבוצת תפוז כוללת את האתרים:tapuz.co.il, myfirsthomepage.co.il, il.blogtv.com
6קבוצת הארץ דה מרקר כוללת את האתרים:themarker.com, mouse.co.il, haaretz.co.il, haaretz.com
7קבוצת גלובס כוללת את האתרים: www.globes.co.il, www.feeder.co.il
8 קבוצת קו מנחה כוללת בתוכה את האתרים: bizportal.co.il, ice.co.il, takdin.co.il
הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש
3 תגובות
3.
עדיין האתר פריץ
אף אחד לא יגבה ממני כסף כדי לשמוע את פניניה של עמירה הס
יוני | 16/05/2013 21:28
יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש
2.
לפליקס יש יותר צפיות וידאו ממאקו... מדהים (ל"ת)
אלי כהן | 16/05/2013 15:12
יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש
1.
הבהרה - האם מדובר על גולשים או על יוניקים?
תודה
שרון | 16/05/2013 14:23
יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
יועץ תקשורת אורלי כתב י... המרכז שלח קו”ח
מנהל לקוחות דודי מליץ י... תל אביב שלח קו”ח
מנהל צוות קריא... חסוי הרצליה ו... שלח קו”ח
מעצב גרפי חסוי המרכז שלח קו”ח
UI Designer Playtika המרכז שלח קו”ח

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה